LA Lakers, LeBron James’in Yıkıldığını Gördükten Sonra NBA’i Hile Yapmakla SuçladıGüncellenmiş:

30 Ocak 2023

LA Lakers, hakem hatası LeBron James’in harap olduğunu gördükten sonra NBA’i hile yapmakla suçladı

Resmi Ulusal Basketbol Hakemleri Derneği’nin Twitter hesabı, düzenlemenin sonunda LeBron James’i çılgına çeviren ‘iç karartıcı’ bir hata yaptığını kabul etti.

LA Lakers, Cumartesi gecesi 125-121’lik bir fazla mesai kaybına uğrayacaktı ve doğru karar verilmiş olsaydı, Lakers muhtemelen normal düzenlemede kazanırdı.

Jayson Tatum, James’in sol koluyla temas kurarak 38 yaşındaki oyuncunun oyunu kazandıran turnikeyi kaçırdığını etkili bir şekilde gördü.

Öfkeli bir James yetkililere bağırdı, temas olduğunu belirtmek için koluna vurdu, etrafta zıpladı ve faul çalınmadığında inanamayarak yere düştü.

2020 NBA Şampiyonu, oyun sonrası röportajında ​​hayal kırıklığını açıkça dile getirdi.

James, Lakers’ın aleyhine olduğunu düşündüğü son maç sonu görüşmelerini listelemeden önce gazetecilere, “Hataya yerimiz yok,” dedi. “Bu, tüm yıl boyunca oynadığımız en iyi oyunlardan biri ve bunun için başka birinin yargısına veya yargılamamasına güvenmek çok saçma. Bu saçmalık.

“[My frustration] bina olmuştur. Beyler, bu yıl kaybettiğimiz maçlardan bazılarını maçın sonlarında cevapsız aramalarla gördünüz. Maçı kazanma şansımız vardı. … Bu oyunları her gün izliyorum ve bunun başka kimsenin başına geldiğini görmüyorum. Bu sadece garip.

Bu arada Anthony Davis, hakemliğin “boğalar” olduğunu iddia etti.

Hakem Eric Lewis, görev yapan ekibin bir hata yaptığını kabul etti.

Lewis, “Temas vardı,” dedi. “Maç sırasında faul görmedik. Ekip oyunu kaçırdı.”

NBRA’dan yapılan resmi açıklamada, “Herkes gibi hakemler de hata yapar” ifadeleri yer aldı. “Dün geceki maçın sonunda bir tane yaptık ve bu bizim için yürek burkan bir durum. Olabileceğimiz en iyi hakemler olmaya çalışırken bu oyun ağır gelecek ve uykusuz gecelere neden olacak.”

Kuralın sonunda Patrick Beverly, Lewis’e bir faul olduğunu göstermek için bir kamera sundu ve ‘görülmemeye kızgınlığı ele alırken uygunsuz davranış’ nedeniyle teknik faul aldı.
Kaynak : https://worldinsport.com/la-lakers-accuse-nba-of-cheating-after-referee-error-sees-lebron-james-devastated/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir