Kötü Savunma, ‘Checkdown Kirk’ Playoff Çıkışına Yol AçıyorKötü Savunma, 'Checkdown Kirk' Playoff Çıkışına Yol Açıyor
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings taraftarları, dördüncü çeyrekte US Bank Stadyumu’nda New York Giants’a karşı bir joker kart oyunu sırasında tepki gösteriyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

Vikings Insider, GM’nin Görüşü

Kriz anında Check Down Kirk’ün son halini gördüğümüzü sanmıştık ama olabilecek en kötü zamanda hayata geri döndü – 4’te.inci ve dördüncü çeyreğin sonlarında, Giants’a karşı joker karakter playoff’unda sezon çizgideyken yedi sayı geride 8.

Kirk Cousins, süperstar alıcı Justin Jefferson için ilk aşağı işaretini geçmek yerine, iyi korunan bir TJ Hockenson’a 3 yardalık bir pas verdi (daha iyi bir Kevin O’Connell oyun çağrısı tarafından 9- çalıştırmak için gerekli olması gerekirdi) bahçe yolu). Cousins, Giants yıldızı Dexter Lawrence’ın üzerine çullanmasıyla kovulacağını düşündüğünü söyledi (Vikinglerin sallantılı hücum hattına karşı günün büyük bölümünde yaptığı gibi) ama yine de – Cousins’in inanılmaz bir şekilde yapmadığı Jefferson’ın yakınına fırlatın. dördüncü çeyrekte hiç. Ve 3’terd ve Hockenson’a tavsiye edilmeyen pastan 8 önce, Cousins, KJ Osborn’a yeterince liderlik etmedi – Cousins, oyun sonrası atması gerektiğini söyledi – ve pas bozuldu.

Kötü Savunma, ‘Checkdown Kirk’ Playoff Çıkışına Yol Açıyor

Bu son hücum sekansı – özellikle Giants QB Daniel Jones’un 379 yarda koşup pas vermesine izin veren savunmanın başka bir kötü performansıyla birleştiğinde – Vikings’in 31-24 mağlubiyetine ve playofflardan elenmesine yol açtı. NFC Kuzey şampiyonları için mükemmel bir normal sezon oldu. NFL, Vikinglerin tek skorlu oyunlarda 11-0’lık setini 11-1’de bitiriyor.

İşte Vikingler’in Giants’a karşı playoff mağlubiyetine diğer tepkilerim:

1. Vikingler, hücum hattı tam güçteyse ve Cousins ​​oyununun zirvesinde oynuyorsa, potansiyel olarak harika bir hücuma sahip iyi bir futbol takımıdır. Giants savunma hattı, bu oyunda O-line’ı çok sık yendi. Altı top çalma, dört QB vuruşuyla baskın olan Dexter Lawrence’ta Pro Bowl savunma mücadelesine karşı elinden gelenin en iyisini yapması gereken Brian O’Neill’ın ve Garrett Bradbury’nin paslı bir pivotunun olmaması büyük bir kayıptı. /baskılar ve bir mağlubiyet için mücadele. O-çizgisi sağlam olsaydı, Giants’ın 27 numaralı koşu savunmasından (Dalvin Cook sadece 15 kez 60 yarda koştu) yararlanmak için daha iyi şansları olurdu, bu da topa sahip olma zamanına yardımcı olabilirdi. (33 ½ dakika ila 26 ½).

Cousins, 273 yarda ve iki gol atarken ve ayrıca bir açılış sürüşü QB gizlice bir skor için koşarken, baskı altında çok sayıda harika atışla son sürüşe kadar genel olarak iyi oynadı. O’Connell’in, Cousins’i içerideki Lawrence ve Leonard Williams’ın baskısından uzaklaştırmak için, özellikle Lawrence’ın Bradbury ve Ezra Cleveland’ı yendiği son oyunlarda, birkaç kaçak oyunu daha durdurduğunu görmek isterdim. Kuzenleri eleştirenlerin, sekiz geriden gelme galibiyeti de dahil olmak üzere 13 galibiyetle en iyi sezonunun ardından o final oyununa odaklanmaları utanç verici.

Kötü Savunma
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), Soldier Field’da ilk yarıda Chicago Bears’a pas veriyor. Zorunlu Kredi: Matt Marton-USA TODAY Sports

Vikinglerin hücumu, sezonun büyük bölümünde zorlu bir noktadaydı çünkü takımın en iyi ikinci olan Giants takımına karşı olduğu gibi, D’nin top kaybını zorlamadığı durumlarda ortaya çıkan plan ve personeldeki savunma eksikliklerinin üstesinden gelmeleri gerekiyordu. ligde futbolu korumada. Vikingler, 24 Aralık’taki Giants galibiyetinde iki top kaybına zorladı (takım bu sezon en az iki top kaybına zorlarken 8-0’dı), ancak playoff maçında hiçbiri olmadı.

2. O’Connell ve Cousins’in Jefferson’ı ikinci yarıda ve son sürüşte daha fazla hedef almamış olması inanılmaz. JJ, ilk iki sürüşte altı yakalama yaptı, ardından oyunun geri kalanında üç hedefte bir yakalama yaptı. Affedilmez. Buffalo maçında olduğu gibi ve evet – ilk Giants maçında – ve bu sezon goller, yakalamalar ve yardalarda lige liderlik ettiği için pek çok diğerinde olduğu gibi ona verin.

3. Vikings savunmasının playofflardaki en iyi şansı, Danielle Hunter ve Za’Darius Smith’in galip gelmesiydi. Hunter, Evan Neal’da bir çuval ve iki QB vuruşuyla sarsıntılı bir mücadeleye karşı iyiydi. Smith, çuval ve baskılarda lig liderleri arasında yer aldığı sezonun ilk yarısındaki oyununa kıyasla etkisizdi. Son sekiz maçta sadece yarım çuval geçirdi ve Giants’ta hiç kaybetmedi (QB vuruşları olmadan).

4. Devler, muhtemelen Yılın Koçu Brian Daboll yönetiminde çok iyi koçluk yapılan bir takım ve QB Daniel Jones için Vikings D’nin başa çıkmak için sağlam bir planı olmadığı daha fazla tasarlanmış koşular da dahil olmak üzere bazı yeni kırışıklıklar koydu. onu daha sık gözetliyor. Jones, yedi ilk düşüş dahil 17 koşuda 78 hızlı yarda ile oyunun yıldızıydı ve 301 yarda geçti. Giants için en önemlisi, paslarda veya koşularda topla oynadığı 52 seferde top kaybı yaşamadı.

vikingler ve devler
4 Aralık 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants başantrenörü Brian Daboll. Zorunlu Kredi: Rich Barnes-USA TODAY Sports.

Önemli bir istatistik, Giants’ın üçüncü ve dördüncü düşüşlerde 15 üzerinden 9’unu dönüştürmesiydi, Vikingler ise 12 üzerinden 5 idi, bu, rakibin daha iyi olduğu durumlar dışında kabul edilebilir.

5. Saquon Barkley’nin 28 yarda ilk çeyrek tank avcısı koşusunda savunmanın mücadelesi zayıftı. Vikings D, Jordan Hicks ile iç savunma oyuncusunda hız eksikliğinden ve slot köşesinde Chandon Sullivan’ın ve güvenlikte Cam Bynum’un yavaş tepkilerinden muzdaripti. Savunma koordinatörü Ed Donatell’in gevşek kapsama planı ve yıldırım eksikliği de sezonun çoğunda bir sorundu. Pro Bowl defans oyuncusu Eric Kendricks, hem kendisi hem de Hicks genellikle kapsama alanında bir adım geç kaldıkları ve Jones’tan QB koşularını aldıkları için, genel olarak yeni 3-4 şemasına pek uyum sağlayamadığı inişli çıkışlı bir yıl geçirdi. ve bu sezon diğer mobil QB’ler. Kendricks, takımın kullandığı şema ne olursa olsun gelecek yıl daha etkili olması gereken Pro Bowl kalibreli bir oyuncu.

Jones, bu oyunda defalarca Sullivan’ı seçti ve Duke Shelley’i köşeye sıkıştırdı ve hatta Patrick Peterson’da genellikle güvenilir bir korner birkaç kez yenildi. Vikinglerin gevşek kapsamı, normal sezonda 33 yakalamaya sahip bir alıcının – Isaiah Hodgins’in (sezon ortasında Buffalo tarafından kesilen) – 105 yarda ve bir tank avcısı için sekiz resepsiyona sahip olmasına izin verdi. Bu, kariyerindeki ilk 100 yarda maçıydı.

6. Vikings D, 2022 draft seçimlerinin ilk beşinden üçünün sezon sonu sakatlıkları nedeniyle yaralandı: güvenlik Lewis Cine (atletik olarak Bynum’dan daha yetenekli görünüyor) ve daha iyi oyuncular olması gereken Andrew Booth Jr. ve Akayleb Evans’ı köşeye sıkıştırdı. Sullivan ve Shelley’den daha hızlı. Ve üçüncü yıl korneri Cam Dantzler, ayak bileğinden sakatlanarak birkaç maçı kaçırdıktan sonra oynadığı sezon başında hoş bir sürprizden sezon sonunda bir hayal kırıklığına dönüştü. Son üç sezondaki düzensiz oyunuyla, gelecekte ona güvenmek zor.

Tehlikedeki Şey
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Harrison Smith. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikingler, yedek takımlarının birkaç üyesini temizlemeli, Harrison Smith’in sağlıklı kalmasını ummalı (tüm hafta boyunca dizinden sakatlanarak mücadele ettiği için Pazar günü yalnızca üç mücadele verdi) ve ilk tur seçimleriyle başlangıç ​​seviyesinde başka bir köşe vuruşu seçebilsin ( 23rd genel olarak) o noktada değerli bir köşe varsa.

7. Savunma oyuncusu Brian Asamoah’ın ilk yarıda sarsıntı geçirerek oyundan ayrılması Vikingleri incitti, çünkü muhtemelen ek hızını getirmek için savunmada daha fazla oynayacaktı. Takımın geçen Nisan ayında üçüncü tur seçimi olan Asamoah’ın Kendricks ile iç savunma oyuncusu olarak başlamasını bekliyorum çünkü Hicks muhtemelen 5 milyon dolarlık sınır tasarrufu için serbest bırakılacak.

8. O’Connell’in kendi DC’si olarak Donatell’e bağlı kalmaya karar verip vermeyeceğini görmek ilginç olacak. Bir değişiklik yapma ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyleyebilirim. O’Connell genel olarak harika bir ilk sezon geçirdi ve hücum şeması mükemmel, ancak oyun çağrısının 2. Yılda gelişmesi için yer var çünkü o-line sağlamken bazen koşudan çok erken ayrıldı. Ayrıca, ilk yarıda 37 saniye kala kendi 13 yarda çizgisinden 3. ve 7. ile karşı karşıya gelen Giants ile bir mola almalıydı, böylece hücum muhtemelen bir durarak topu geri alabilir ve sahadan gol aralığına geçebilirdi. Greg Joseph’in büyük bacağı için. ve 3rd ve ilk çeyrekte Jefferson’dan Cousins’e 1 gerileme, Vikinglerin bir ilk mağlubiyet alması ve sahada hücumu sürdürmesi gerektiğinde boş bir çağrıydı.

9. İki yanlış başlangıç ​​kritikti: Jones’tan Hodgins’e ilk çeyrek tank avcısı geçişinde çağrılmayan ve 4’te Christian Darrisaw’a karşı çağrılan bir başlangıç.inci ve dördüncü çeyreğin başlarında Giants 16’dan 1, Cousins’in yaptığı ilk yere gizlice girmeyi geçersiz kıldı ve bir tank avcısına gidip liderliği ele geçirme fırsatı yerine berabere kalan bir saha golünü zorladı.

Vikingler En İyiden En Kötüye En İyi Oyuncular: 14. Haftadan Sonra
Hıristiyan Darrisaw

10. Jalen Reagor’un Kris Boyd’un kurtardığı boğuk punt’u dışında özel takımlar bu oyunda iyiydi. Ryan Wright, üç degajında ​​​​ortalama 54,7 yarda ile güzel bir çaylak sezonunu kapattı. Greg Joseph dört vuruşunu da yaptı ve iyi bir vuruş yaptı, 19 yarda yalnızca bir tekme döndü. Joseph, bu sezon dışında yeniden sözleşme imzalaması gereken birçok serbest oyuncudan biri.

Wild Card Weekend’den NFL Gözlemleri Hakkında:

1. Vikingler Giants’ı yenmiş olsa bile önümüzdeki hafta sonu San Francisco’da kazanmak çok zor olacaktı. 49ers 11’e yuvarlandıinci çaylak yedinci tur QB Brock Purdy’nin 332 yarda pas ve üç tank avcısı geçişi artı bir tank avcısı koşusu ile müthiş koşusuna devam ettiği Seattle karşısında 41-23 galibiyetle üst üste galibiyet. O şimdi ilk beşte 6-0 ve önümüzdeki Pazar Dallas ya da Tampa Bay’e karşı zorlu bir savunmayla karşı karşıya kalacak.

2. Chargers, Jacksonville’de Colts’u yenmek için 33-0’lık büyük geri dönüşte Vikings’in gölgesinde 27-0 öne geçti. Bunun dışında playofflarda çok daha büyük bir sahnedeydi. İlk yarıda dört müdahale atan ancak geri dönüşe liderlik etmek için dört tank avcısı geçişiyle geri dönen Jaguarlar Koçu Doug Pederson ve QB Trevor Lawrence’a şapka çıkartın.

Kötü Savunma, 'Checkdown Kirk' Playoff Çıkışına Yol Açıyor
1 Ocak 2023; Houston, Teksas, ABD; Jacksonville Jaguars oyun kurucusu Trevor Lawrence (16), üçüncü çeyrekte NRG Stadyumu’nda Houston Texans’a karşı topu fırlatıyor. Zorunlu Kredi: Maria Lysaker-USA TODAY Sports

Baş antrenör olarak Brandon Staley’den etkilenmedim. Bir maçın bir koçun işine mal olması gerektiğini düşünmüyorum, ancak diğer soruların üzerine 27-0 öne geçmek, Chargers’ın onu bırakması için yeterli olmalı. Staley’nin bazen beklenmedik dördüncü aşağı karar vermesi karışık sonuçlar doğurdu ve Jaguarlar’ın playoff mağlubiyetinde, 4. ve 3. sıralarda 10-‘luk bir şutla (40 yarda başarısız olan) şut girişimini seçti. puan farkı ve 8:51 kala, dördüncü bir aşağı dönüşüm ve ardından başka bir tank avcısı üç puanlık bir liderlik üretecekti. Staley, Justin Herbert’te ilk 5-10 QB ile son iki yılda daha fazla oyun kazanmalıydı.

3. Buffalo ve Cincinnati, sırasıyla Miami ve Baltimore’a karşı tümen maçlarını kazandı. Yedek QB’lerin Dolphins (Skylar Thompson) ve Ravens (Tyler Huntley) için oynamaya zorlanmasıyla oyunlar beklenenden daha yakındı. Pazar günü Buffalo’da Josh Allen ve Joe Burrow’un düello yaptığı heyecan verici bir tümen eleme maçı olacak. Cincy’de Damar Hamlin’in kalp krizi geçirmesinin ardından ertelenen 17. Hafta maçında Bills’i yenmiş olsalardı, Bengals’ın Buffalo’ya gitmek zorunda kalması talihsiz bir durum. Ama ligin doğru şeyi yaptığını ve Bengals’in Buffalo’da kazanmanın bir yolunu bulması gerektiğini söyleyen Burrow’u selamlıyorum.

4. Giants, önümüzdeki Cumartesi gecesi Philly’e büyük bir mazlum olarak gidecek (Cumartesi öğleden sonra Kansas City’de Jaguarlar gibi). Ama bence Devler, Vikinglere karşı olduğundan çok daha iyi bir savunmayla karşı karşıya kalacak olsalar bile Kartalları sert oynayacak.


Justin Jefferson, Vikings ile Geleceği Tartıyor

Jeff Diamond, eski bir Vikings GM, eski Tennessee Titans Başkanı ve 1998’de Vikings’in 15-1 sezonundan sonra NFL Yılın Yöneticisi seçildi. Şu anda Minneapolis merkezli NFL ajan grubu IFA için çalışıyor ve diğer spor danışmanlığı ve medya işlerini yapıyor. kolej / kurumsal konuşma ile birlikte çalışın. Onu takip edin ve Twitter’da ona doğrudan mesaj gönderin– @jeffdiamondnfl
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/vikings-insider/the-gms-view/bad-defense

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir