Koreli Si Woo Kim, AT&T Byron Nelson’da Scheffler ile iletişimde kalmak için 66’ya çabalıyor


Koreli Si Woo Kim, memleketinin kahramanı Scottie Scheffler 9,5 milyon ABD Doları tutarındaki PGA TOUR turnuvasının sorumluluğunu üstlenirken, AT&T Byron Nelson’daki şampiyonluk avında kalmak için 66 yaş altı 5’e girerek Cuma günü bir kaçış sanatçısı oldu.

Dört kez TOUR kazananı olan Kim, ABD ana üssü olan Dallas’taki TPC Craig Ranch’te altı kuş yaptı ve Scheffler’in üç arkasında 131’in altında 11’de dördüncü sırayı aldı. Amerikan Dünya 2 Numaralı takımı, hafta sonuna girerken Ryan Palmer (65) ve Mackenzie Hughes (64) ile 64’ün ardından ikinci turda liderliği ele geçirdi.

Asya’nın liderlik tablosundaki varlığı, 66’nın ardından 9’da berabere kalan altıncı sıraya yükselen Çinli Taipei’den CT Pan ve 67’de kart gösteren Japon yıldız Hideki Matsuyama’nın güzel gösterileriyle güçlendirildi. Çinli Marty Zecheng Dou da 9’da oturuyor açılış 63’üne 70 ekledikten sonra ilk tur lideri Kore’den SY Noh hayal kırıklığı yaratan 73’ün ardından T14’e düştü.

Ocak ayında Hawaii’de Sony Open’da zafer kazanan ve şu anda 18.inci FedExCup sıralamasında yerinizi alın.

“Ayrıca üzerinde çalışmam gereken bazı şeyler olduğunu hissediyorum, bu yüzden oyunuma odaklanabilirsem, son iki gündeki kadar iyi oynayabileceğimi düşünüyorum.”

27 yaşındaki Kim, kuralda dokuz yeşili kaçırdığı, ancak her seferinde becerikli dokunuşlar ve raunt boyunca yalnızca 22 vuruş yaptığı güvenilir bir golf sopası kombinasyonu sayesinde para biriktirdiği için yaklaşma demir oyununu sıkılaştırmaya hevesli olacak.

“Birkaç yeşili kaçırmama rağmen, bazı iyi vuruşlar yaptım. Bazı iyi kurtarışlar yaptım, bu yüzden beni sona getiren şeyin bu olduğunu düşünüyorum,” dedi Kim. “Bu golf sahasının pek çok kuş şansı var. Adamlar burada agresif oynuyorlar, bu yüzden bir umacı yaparsanız, rekabet etmek için daha fazla kuşla barışmanız gerekir. Bunu göz önünde bulundurarak oynamam gerektiğini düşünüyorum.”

Scheffler, Pazar günü sezonun üçüncü PGA TOUR zaferiyle 1 Numaralı Dünya’ya dönecek ve yalnız bir umacıya karşı sekiz birdie’nin yer aldığı muhteşem bir raundun ardından kendisini pol pozisyonuna getirdi. Yine de aklındaki en son şey önüne geçmektir.

“Birçok turnuva kazanmak istiyorum. Bu, memlekette olduğu için, bu hafta sonu arkamdaki kalabalıkla kesinlikle çok eğlenceli olurdu. Ama bu, düşüncelerimin çoğunu meşgul eden şeyler değil. Bir turnuvaya çok fazla önem vermek istemiyorum. Bu yılın başlarında WM Phoenix Open ve THE PLAYERS Championship’i kazanan 26 yaşındaki Scheffler, “Sadece dışarı çıkıp elimden gelenin en iyisini yapmak ve bunun beni nereye koyduğunu görmek istiyorum” dedi.

Kore’den Byeong Hun An, Sangmoon Bae ve Sung Kang 14’ü paylaşanlar arasında.inci 8-under’de Noh’un yanında yer alırken, Tom Kim T48 için 66 puan aldı. İki kez savunan şampiyon KH Lee, 68’den sonra 4-under’da sayıyı doğru bir şekilde kesti.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/golf-news/48468-korea-s-si-woo-kim-scrambles-to-a-66-to-stay-in-touch-with-scheffler-at-at-t-byron-nelson

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir