Koreli Noh, AT&T Byron Nelson’da üç vuruşluk liderlik için ‘inanılmaz’ 60 ateş ediyor


Koreli SY Noh, Perşembe günü 60’ın altında 11’lik bir kariyer düşüklüğünün ardından AT&T Byron Nelson’da Avustralyalı Adam Scott ve Çinli Marty Zecheng Dou karşısında üç vuruşluk bir birinci turda öne geçerken “harika” bir gün geçirdi.

Tek PGA TOUR galibiyeti 2014’te gelen 31 yaşındaki Noh, turnuvanın 18 delikli rekorunu ve sezonun düşük raundunu eşitlemek için bir kartal ve dokuz kuş batırırken TPC Craig Ranch’te yalnızca 21 vuruşa ihtiyacı vardı. Çatlak bir sürücü bile Noh’un AT&T’de dördüncü Koreli kazanan olma arayışını raydan çıkaramadı Byron Nelson, TOUR’da kariyerinin dördüncü ilk tur liderliğini/yardımcı liderliğini kazandı.

Dallas’ta ikamet eden Dou, benimsediği ev sahasında oynarken, 45’inde ilk 10’da bitirmenin peşinde koşarken kişisel düşük raundunu da yayınlamak için son yedi çukurunun beşini bir araya getirdi.inci PGA TOUR başlangıcı (en iyi bitiş: T17/2022 Butterfield Bermuda Şampiyonası).

Eski AT&T Byron Nelson şampiyonları Sung Kang ve Sangmoon Bae, çaylak SH Kim ve Japon yıldız Hideki Matsuyama 66’larla açılış yaparken, Kore’nin dört kez TOUR kazananı Si Woo Kim için de güzel bir gündü. İki kez savunan şampiyon KH Lee, Dünya ve FedExCup No. 2 ile birlikte oynarken 70’lik kart gördü ve memleketindeki hayranlarını 64 ile memnun eden Scottie Scheffler.

Noh, “Biliyorsun, her şey harika gidiyordu,” dedi. “Mükemmel değil gibi, bugün harika gidiyor. Tee kapalıyken, sürücü kafasının çatlaması nedeniyle iki sürücü kaçırıldı. Sahanın içinden yapılan iki şut dışında her şey mükemmel gidiyordu. Kariyerim düşük olduğu için gerçekten mutluyum,” dedi Noh.

Par-5 18’de bir kartala ihtiyaç duymakinci Noh, yeşil alanın bir dere tarafından korunduğu deliğe saldırma isteğine karşı koydu. 3’lü odununu çekmeyi düşündü ama bunun yerine turnike yapmayı seçti ve bu da günün son kuşunu verdi. “Sınır çizgisi gibi. Sadece kuş yapmaya çalışıyorum, kartalı ve 59’u unutun” dedi.

Noh’un atıcısı, Kazanılan Vuruşlar: Vuruşta birinci olduğu ve sahada yaklaşık 6,5 vuruş kazandığı menzilini de buluyordu. 11’de kuş için 40 fitlik bir delik açtı ve 27 fitten 16’da eşit tasarruf ederek kartını temiz tutmaya yardımcı oldu.

Noh, vuruş tekniğinde farklı bir şey yapıp yapmadığı sorulduğunda, “Hiçbir fikrim yok,” diye yanıtladı. “16’da uzun par vuruşu yaptıktan sonra, James Hahn (oyun partneri) ile konuştum, neler oluyor, ne oldu dedim ve O, sadece düşünme, sadece git oyna dedi. Hiçbir fikrim yok, sadece git ve bugün her şeyi yap.

26 yaşındaki Dou, geçen yıl Korn Feribot Turu statüsünü geri kazandıktan sonra PGA TOUR’daki ikinci sezonunda yer alıyor, ancak sezonun büyük bölümünde mücadele etti ve 17 başlangıçtan sekiz kesinti kaçırdı. Evine kısa bir sürüş mesafesindeki TPC Craig Ranch’te bir umacı ile açılmasına rağmen işler onu aramaya başladı.

“Burada oynamak rahat. Sürüş alanında bile, kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz. İyi oynamanın benim için büyük bir şey olduğunu düşünüyorum. Neredeyse Çin Turunda oynadığım yıl gibi. Korn Feribot Turu’nu üç kez kazanan Dou, “Her hafta eve dönüş gibi hissettiriyor” dedi.

“Bir umacı ile başlarken çok fazla düşünmedim çünkü oldukça iyi oynayacağımı biliyordum ve şutlar iyiydi ve her zamanki gibi vuruşlar her zaman iyiydi. Son zamanlarda yeşillikleri okumak için AimPoint yöntemini kullanmaya başlayan genç Çinli, “Gerçekten sağlam bir tur,” diye ekledi.

164 yılında zayıflamasına rağmeninci FedExCup sıralamasındaki konumu nedeniyle Dou, köşeyi dönmeye çalışırken önümüzdeki birkaç gün boyunca her seferinde bir atış mantrasına bağlı kalmayı planlıyor. Yılı, Covid-19 ile aşağı inerek ve sağ bileğinden acı çekerek engellendi.

“Sadece bugünkü gibi oynayın, fazla düşünmeyin çünkü çok iyi bir sezon geçirmedim ama bu iyi bir başlangıç. Kafamı çok fazla düşünceyle doldurmak istemiyorum. Tıpkı bugün olduğu gibi oynayın, iyi sürüşler yapın, iyi demir atışlar yapın ve birkaç vuruş yapın. Bunu yapabilirsem skorla ilgili her şeyi kabul edeceğimi düşünüyorum” dedi.

Birinci Tur Notları – 11 Mayıs 2023 Perşembe

Hava Durumu: Parçalı bulutlu. Yüksek 85. Rüzgar SSE 10-15 mph, sert rüzgarlar 25 mph.

Birinci Tur Skor Tahtası

SY Noh 60 (-11)

Adam Scott 63 (-8)

Zecheng Dou 63 (-8)

Luke Listesi 64 (-7)

Zengin Werenski 64 (-7)

Scott Pierce 64 (-7)

Ryan Palmer 64 (-7)

Scottie Scheffler 64 (-7)

Jason 64. Gün (-7)
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/golf-news/48464-korea-s-noh-fires-amazing-60-for-three-shot-lead-at-at-t-byron-nelson

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir