Kolej Futbolu Ulusal Şampiyonası İncelemesi: Georgia Vs TCUGüncellenmiş:

13 Ocak 2023

Pek çok kişinin kolej futbolunun şimdiye kadarki en harika günü olarak tanımladığı günden sonra, her şey bu noktaya geldi. Yenilgisiz ve hüküm süren şampiyonlar Georgia Bulldogs ile bu sezonun sürpriz paketi TCU Boynuzlu Kurbağalar arasındaki Ulusal Şampiyona maçı. Her iki takımın da yarı finalleri çok yakın ilişkilerdi ve TCU şampiyonluk için çok zayıf olsa da, bu sezon ihtiyaç duyduklarında sürpriz üzüntüleri çekebildiklerini gösterdiler. Öte yandan, Georgia tüm sezon boyunca güçlü bir futbol oynadı ve 2011-12’de Alabama’dan bu yana arka arkaya gidip unvanını koruyan ilk takım olmayı umuyordu.

Peki, Melekler Şehri’nde Ulusal Şampiyonluğu kim kazanacak?

Boynuzlu Kurbağalar oyunun ilk hakimiyetine sahipti, ancak onunla hiçbir şey yapamadı ve hızla topu punt yaptı. Ancak Georgia, topu hareket ettirmekte sorun yaşamadı. Sürüş, Bulldogs oyun kurucusu Stetson Bennett’in 21 yarda koşan bir gol için topu koştuğunda sona erdi.

Oyunun bir sonraki sürüşünde, TCU, Bulldogs savunması tarafından Boynuzlu Kurbağalar 33 yarda çizgisinin etrafında toplanıp onlara iyi bir saha pozisyonu veren topu elinden kaçırdığında, Georgia için işler daha da iyi hale geldi. TCU için olumlu olan şey, Georgia’nın bunu bir touchdown’a değil, 24 yarda atışa dönüştürmesidir.

Boynuzlu Kurbağalar bir sonraki sürüşlerinde skor tahtasına çıkacaktı. TCU oyun kurucusu Max Duggan ve şirketi topu Bulldogs 2 yarda çizgisine sürdü. Ardından Duggan, skoru 10-7 yapmak için 2 yarda koşan bir gol için topu koştu.

Georgia, bu skora kendi skoruyla hızlı bir şekilde yanıt verdi ve Bennett, 10 sayılık farkı geri yüklemek için Ladd McConkey’e 37 yarda bir gol attı. Bulldogs 8 yarda çizgisinde başlayan bir sonraki sürüşlerinde liderlik daha da büyüdü. Bennett topu Horned Frogs 6 yarda çizgisine sürdü ve ardından hızlı gol için koştu.

Getty Images’den gömün

Görünüşe göre TCU bu oyunu kazanamayacaktı. Yapabilecekleri en iyi şey, Bulldog’ların kolayca gol atmasına izin vermek için herhangi bir puanı kabul etmemek veya hücumlarında hata yapmamaktı. Ne yazık ki olan bu. Duggan, Boynuzlu Kurbağaların kendi topraklarında yakalandı. Bu, başka bir Bulldogs golüne yol açar, bu sefer Kendall Milton’dan bir yarda koşan bir gol. Bir sonraki pozisyonlarında, Duggan tekrar yakalandı ve bu da devre arasında başka bir Georgia golüne yol açtı.

Tüm bu skorlar, devre arasında Georgia Bulldogs’un devre arasında TCU Boynuzlu Kurbağalar karşısında 38-7 önde olduğu anlamına geliyordu. Büyük bir geri dönüşü engelleyen Ulusal Şampiyona, Georgia, Atina’ya geri döndü.

Getty Images’den gömün

İkinci yarının açılış iki sürüşü degajlarla sona erdi. Ama sonra Georgia eski günlerine döndü. Bennett, Brock Bowers’a 22 yarda bir gol attı, ardından McConkey’e 14 yarda bir gol daha attı.

TCU nihayet dördüncü çeyreğin başında sahada Bulldogs’un yarısına topu aldı. Ancak bu kısa sürdü, çünkü yenildiler ve puan kazanma şansları sona erdi. Bulldogs, bu sürüşün arka topuklarında bir gol daha atacaktı. Bu sefer, bir yarda koşarak gol atan Branson Robinson’du. Robinson, TCU’nun tabutuna son çiviyi çakmak için oyundaki son golü, 19 yarda koşan bir golü atacaktı.

Son düdük çaldığında Georgia Bulldogs, TCU Boynuzlu Kurbağaları 65-7 yenmişti. Bu, bir bowling oyununda şimdiye kadarki en büyük zafer marjı ve bize bu Georgia tarafının kim olduğunu gösterdi. TCU ayak uyduramadı ve süreçte nerede patladı.

Gürcistan sezonu 15-0’lık bir rekorla yenilmeden bitirirken, TCU sezonu 13-2’lik bir rekorla bitiriyor ve bu kayıpların her ikisi de şampiyonluk maçlarında geliyor (12 Büyük Şampiyonluk Maçı ve Ulusal Şampiyonluk Maçı)

2023 Kolej Futbolu Ulusal Şampiyonu Georgia Bulldogs’u tebrik ederiz.

Getty Images’den gömün


Kaynak : https://worldinsport.com/college-football-national-championship-review-georgia-vs-tcu/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir