Kirk Cousins, Tarihi Bir Tank Avcısı İşaretine YaklaşıyorKirk Cousins, Başka Bir Kariyer Dönüm Noktasına Yaklaşıyor
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Sezonun büyük bölümünde, Kirk Cousins ​​sayım istatistiklerinin düştüğünü gördü. oyun kazandıran sürüşlere liderlik etmeye devam ettiği ve Minnesota’nın playofflardaki konumunu çoktan sağlamlaştırdığı uyarısıyla geldi. Bu nedenle, normal Kuzenlerden nefret edenler, Vikings QB’nin debriyaj performansları nedeniyle parlak tarafa geldi.

Bununla birlikte, son iki hafta içinde, Cousins ​​885 yarda geçti ve yıl içindeki toplamını NFL’de altıncı olan çok daha saygın bir 3818’e çıkardı. Bu arada, geçen golleri 24’e çıkarak beşinci sırada yer aldı. Bu son iki hafta nedeniyle, Kirk Cousins ​​tarihi bir tank avcısı işaretine yaklaşıyor.

Geri Dönüşteki Kuzenler
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

New York Giants’a karşı 16. Haftaya girerken, Kuzenler şimdi 247 gol attı 11 yıllık kariyerinde. Şu anda 250’den üç utangaç ve bu sayıyı geçtiğinde, NFL tarihinde bu işareti gölgede bırakan sadece 24. oyun kurucu olacak. Stathead. NFL’nin tüm zamanlar listesinde onun hemen önünde şu beş oyuncu yer alacak:

  1. Joe Montana (273)
  2. Dave Krieg (261)
  3. Sonny Jurgensen (255)
  4. Dan Fouts (254)
  5. Drew Bledsoe (251)

Bu 250 puanı aşan Cousins, NFL tarihindeki en büyük QB’lerden bazılarıyla resmi olarak bölgeye giriyor. Vikings QB1’in 2022’nin sonunda emekli olmayacağını varsayarsak, 2023 sezonunda Joe Montana’yı geçmenin yanı sıra ilk 20’ye girme şansı çok gerçekçi.

Montana, 15 sezon boyunca 273 pas golünü kazandı (1991 sezonunu dirseğinden sakatlanarak kaçırdı). Cousins, görevi 2023’te tamamlarsa, bu onun sadece 12 yılını almış olacak. Kabul ediyorum, artık Montana’nın zamanına göre çok daha geçiş dostu bir lig ama yine de etkileyici bir başarı olurdu.

Vikings Savunması Ayakta Kalabilir mi?
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Cousins’in önümüzdeki birkaç hafta içinde 250. golünü atacağını varsayarsak, NFL tarihinde ilk 11 NFL sezonunda bunu yapan 13. oyuncu olacaktı. Cousins ​​ayrıca özgeçmişinde bu kadar çok kişi bulunan altıncı aktif QB olacak ve aşağıdaki oyunculara katılacak:

  • Tom Brady (644)
  • Harun Rodgers (472)
  • Matt Ryan (381)
  • Matthew Stafford (333)
  • Russell Wilson (303)

Bu oyuncuların beşi de ilk 11 sezonlarında başarıya ulaştı ve Wilson 303 ile listenin başında yer aldı. Rodgers ve Stafford, NFL oyunlarının ilk 11 yılında sırasıyla 257 ve 256 pas atarak bu gruba az farkla girdiler.

Tabii ki, lig kuralları geçen maça giderek daha kolay hale geldikçe, bu sayma istatistiklerini tahakkuk etmek çok daha kolay hale geldi. Bununla birlikte, sadece beş aktif oyuncunun bu toplama ulaşmayı başarmasının bir nedeni var: bunu yapmak hala zor ve sahada kalan bir QB gerektiriyor.

NFL Analisti Kirk Cousins'i Eleştiriyor
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Kuzenler, sakatlığı nedeniyle hiçbir maçı kaçırmadığı için NFL’de bir demir adamın tanımıdır. 2019’da 17. Haftada oturdu çünkü Vikingler zaten playoffları kesinleştirmişti ve 2021’de COVID nedeniyle bir maçı kaçırdı. Bununla birlikte, Vikings QB’nin uzun vadeli sağlığı hiçbir zaman endişe kaynağı olmadı ve onu bu dönüm noktasının eşiğine getiren de buydu.

Geri Dönüşte Kirk Cousins ​​hakkında NFL Analisti:

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/kirk-cousins-is-nearing-an-historic-td-mark

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir