Kirk Cousins ​​Son Hücum Oyununda Ne Yapıyordu?Kirk Cousins ​​Son Hücum Oyununda Ne Yapıyordu?
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), US Bank Stadyumu’ndaki bir joker kart oyununun ikinci çeyreğinde New York Giants’a pas vermek istiyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, New York Giants’a karşı Wild Card turu playoff mağlubiyetleri sırasında pek çok noktada daha iyi bir takım gibi görünmüyordu. Aslında, kapıyı o kadar açık bıraktılar ki, yine bir geri dönüş gerekiyordu ve bu sefer Kirk Cousins, bu sezon sekiz maç kazandıran sürüşü yöneten adamdan başka her şeye benziyordu.

Tüm yıl boyunca Kirk Cousins, gerektiğinde yapamayacağı fikrini ortadan kaldıran çabalar gösterdi. Vikingler, sızdıran bir savunma nedeniyle neredeyse her hafta tırnak ısırdı ve Cousins ​​onlara bir yarışmaya geri dönmeleri için bolca fırsat verdi. Ancak Minnesota’nın ona en çok ihtiyaç duyduğu Pazar günü Cousins’in gücü tükendi.

Kirk Cousins ​​Son Hücum Oyununda Ne Yapıyordu?

Oyun söz konusuyken bir yap ya da öl durumuyla karşı karşıya kalan Cousins, nefret edenlerin söylediği her şey oldu. Bir franchise oyun kurucusu gibi liderlik etmesi için para almasına rağmen, sıkı son TJ Hockenson’a oyunu uzatmak için sıfır yetenek veren bir pası kontrol etti ve tam orada, yıl bitti.

Cep Cousins’in önünde çöktü ve istediğinden daha hızlı karar vermek zorunda kaldı. Yetenekli geniş alıcılarının üçünün de şüpheli bir ikinciye karşı derin rotalarda açık olduğunu görmesine rağmen, yalnızca örtülü değil, aynı zamanda gerekli ilk vuruştan beş yarda eksik olan bir seçenekle gitti.

Kirk Cousins ​​ne yapıyordu?
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports.

Geriye dönüp bakıldığında okumanın daha kolay yapıldığını öne sürmek zor olabilir. Elbette birilerinin olup biteni kağıt üzerinde analiz etmesi, yüzünüze gelen baskıdan kurtulmaması kolaydır. Bunların hepsi doğru, ama aynı zamanda Cousins’e oyunu yapması için yaklaşık 36 milyon dolar ödenmesinin nedeni de bu.

Vikings taraftarları, 13-4 sezonunun kargaşa içinde sona ermesiyle mantık ararken, dökümün analizi her yerde olacak. Bununla birlikte, konunun özünde, senaryonun ve ne olması gerektiğinin anlaşılması gerekir. Dönüşmesi gereken bir dördüncülükle karşı karşıyayken, hem kapalı hem de gerekli yardadan önemli ölçüde kısa olan bir pas yakalayıcıyı hedeflemek için hiçbir mazeret yoktur. Bu oyunda, Cousins’in ne yapacağını seçmektense sahayı üçlü kapsamaya zorlayarak bir engelleme atması daha iyi olurdu.

Devasa Vikingler
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Bu yarışmada, Minnesota’da Justin Jefferson’u işe almaları kaybedildi. Oyun ilerledikçe, 4. çeyrekte göz ardı edildi ve bu oyunda sonradan akla gelen bir şey gibi görünüyordu. Ona karşı herhangi bir düzeyde kapsama alanıyla, Jefferson’ın bir oyun yapmasına izin vermek, Hockenson kontrolüne tercih edilebilir bir seçenek olurdu.

Cousins ​​için harika bir sezondu ve önemli anlarda eleştirmenlerine cevap vermek için çok şey yaptı. Vikingler, ancak sürekli olarak işi bitiren bir hücum yüzünden oldukları kadar iyiydiler. Ne yazık ki, Cousins’in son bir kez daha iyi olmasına ihtiyaç duyduklarında, eski yöntemlere geri döndü.


Ed Donatell'in Bitmesinin Zamanı Geldi

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/what-was-kirk-cousins-doing

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir