Kirk Cousins, Haftanın NFC Ofansif Oyuncusunu KazandıKirk Cousins, Haftanın NFC Ofansif Oyuncusunu Kazandı
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, oyuncuların bu “Haftanın Oyuncusu” ödüllerini kazanmasına alıştı, ancak bu oyuncular tipik olarak özel takımlarda yer aldı. Ancak bu hafta ödülü kazananlar özel tim oyuncuları değil. Bunun yerine, QB Kirk Cousins ​​Haftanın Hücum Oyuncusu ödülünü kazandı.

Cousins, geçtiğimiz hafta sonu Minnesota’nın 33 sayılık geri dönüş zaferinin düzenleyicisiydi ve 460 pas, 4 gol ve bir çift müdahale için 54 pasın 34’ünü tamamladı. Bu performansı daha da etkileyici kılan, öğleden sonra boyunca maruz kaldığı baskıydı. Vikings QB, bir sezonun rekorunu kırarak 7 kez görevden alındı. 11. Hafta’nın Dallas Cowboys’a yenilmesinde de aynı sıklıkta görevden alındı.

Cumartesi günkü maçın sadece ilk yarısını izlemiş olsaydınız, muhtemelen Cousins’in bu ödülü kazanması fikriyle alay ederdiniz. Colts’a karşı ilk yarıda, 43 yarda için 12 pasın sadece 6’sını ve bir müdahaleyi tamamladı. Bu müdahale bir altılıya dönüştü ve Colts 33-0 öne geçti.

Kirk Cousins, Haftanın NFC Ofansif Oyuncusunu Kazandı
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8) ve geniş alıcı KJ Osborn (17), US Bank Stadyumu’ndaki maçın ardından Indianapolis Colts’a karşı galibiyetini kutluyor. Galibiyetle Minnesota Vikings, NFC North’u perçinledi. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Yine de bu oyunun Vikingler açısından hikayesi ikinci yarı. Cousins, ikinci yarıda ve uzatmada 0’dan 100’e çıktı ve 417 yarda için 42 pasın 28’ini, 4 gol atmayı ve ikinci yarı ve uzatma periyodunda bir engellemeyi birleştirdi. Kuzenlerin 417 yardası, ikinci yarıda ve uzatmalarda en çok geçen yarda için bir NFL rekoru.

Cousins, tarihi ikinci yarı performansına rağmen şu metriklerde düşük puanlar aldı: ESPNQBR’nin yanı sıra PFF. Muhtemelen, bu kötü skorların çoğu, Vikings QB’nin performansının nesnel olarak kötü olduğu ilk yarıyla ilgili. Ancak geri dönüş, oyunun ilk 30 dakikasındaki kötü performansını fazlasıyla telafi ediyor.

Sezonda Cousins, 3818 pas yardası, 24 tank avcısı ve 11 INT ile birlikte artık %65,3’lük bir tamamlama yüzdesine ulaştı. Şu anda tüm NFL’de tamamlama yüzdesinde 16., pas yardasında 6. ve tank avcılarını geçmede 5. sırada yer alırken, 4. çeyrek geri dönüşlerinde ve oyun kazandıran sürüşlerde lige liderlik ediyor. Minnesota’nın tek pozisyonlu oyunlarda 10-0’lık mükemmel rekorunun bir parçası olarak yılda yedi tane var.

Kirk Cousins, Haftanın NFC Ofansif Oyuncusunu Kazandı
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), US Bank Stadyumu’nda New England Patriots’a karşı oynanan maçın ardından galibiyetini kutluyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Bu hafta sonu Cousins, Sunday Night Football’da Washington Commanders’a karşı 20-12 galibiyet alarak sezon rekorunu 8-5-1’e çıkaran New York Giants’a karşı etkileyici sayılarını oluşturmaya devam etme şansına sahip. Haftanın NFC Hücum Oyuncusu ayrıca NFC Haftanın Savunma Oyuncusu, kenarda koşucu Kayvon Thibodeaux ile karşı karşıya gelme şansına sahip.

Giants’ın çaylak geçiş koşucusu, bu hafta sonu Komutanlara karşı gösterdiği çabalardan dolayı savunma ödülünü kazandı ve gülünç bir 12 top çalma, 3 TFL, bir çuval, bir zorla fumble, fumble kurtarma ve defansif tank avcısı kaydetti. Vikinglerin art arda üçüncü hafta orta saha Garrett Bradbury’den yoksun kalma şansı oldukça yüksek olduğu için, 2022 NFL Draftının yedinci genel seçiminin bu oyunu nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak.

Minnesota Vikings ve New York Giants arasındaki başlama maçı 24 Aralık Cumartesi günü US Bank Stadyumu’nda 12:00 CST olarak planlandı.

Justin Jefferson ve Vikings Tarihi Arasında Measly 10 Metre Mesafe

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/top_news/kirk-cousins-wins-nfc-offensive/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir