Kirk Cousins, ‘Diğer’ Vikings TE’yi ÖvdüKirk Cousins, 'Diğer' Vikings TE'yi Övdü

Kirk Kuzenleri

Minnesota Vikings’in sıkı sonu Irv Smith, ani bir başparmak yaralanmasından sonra birkaç hafta raftayken, takım en azından beklenmedik bir durum olarak farklı TE seçeneklerine dönmelidir. Ve muhtemelen bu yüzden oyun kurucu Kirk Cousins farklı Çarşamba günü eğitim kampında sıkı son.

Gazetecilere konuşma, Kuzenler üçüncü sınıf TE Zach Davidson’dan bahsetti, şu anda takımın derinlik tablosunda TE3 civarında olan. Davidson antrenmanda övgüye değer bir gün geçirdi ve Cousins’ın yeni bulduğu seçeneği hakkında açıklama yapmasına yol açtı: “Onda çok fazla yetenek, yüksek bir tavan, çalışma ve daha iyi olma arzusu görüyorum. Birkaç yıl önce Tyler Conklin hakkında hissettiklerime benzer.”

Aynı Conklin, 2021’de öngörülemeyen ve üretken bir sezon geçirdi ve New York Jets’ten kazançlı bir serbest oyuncu sözleşmesi yaptı. Nasıl? Smith geçen yıl yaralandığında büyük bir adım attı, 593 karşılama yarda, üç touchdown ve birkaç sirk yakalama saydı. Açıkçası, Cousins, Davidson’ın Conklin’i taklit edebileceğine inanıyor.

Kirk Cousins, 'Diğer' Vikings TE'yi Övdü
26 Mayıs 2021; Eagan, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings’in sıkı sonu Zach Davidson. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Davidson, ünlü Stefon Diggs ticareti karşısında Minnesota’ya giden yolu buldu. 2019’da eski Vikings WR, takımın hücumundan hayal kırıklığına uğradı ve sonunda Minnesota’dan ayrılmak zorunda kaldı. Diggs, Buffalo’yu ticaret yoluyla elde ederken, Minnesota, Justin Jefferson (WR), Camryn Bynum (S), Janarius Robinson (EDGE), Kenny Willekes (EDGE) ve Davidson’ın seçilmesine yol açan taslak varlıkları stokladı. Şimdiye kadar Jefferson NFL’yi büyüledi, Bynum 2021’de çaylak olarak parladı, Robinson bir derinlik pas atıcısı, Willekes sakatlıklarla mücadele etti ve Davidson 2022’de katkıda bulunmak istiyor.

Davidson’ın kamp performansının Minnesota’da bir TE2 işine yol açıp açmayacağı belli değil, çünkü kıdemli Johnny Mundt rol için geçici olarak belirlendi. Smith bu haftanın başlarında sakatlandığında, Mundt muhtemelen Smith Eylül’de gitmeye hazır değilse TE1 olarak görevde olan “bir sonraki adam” gibi görünüyordu. Bu bağlamda, Davidon, Smith’in sakatlığı devam ederse TE2’ye geçebilecek TE3 konseri için yarışıyor olabilir.

Vikinglerin Uyuyan Bir TE'si Var
15 Haziran 2021; Eagen, Minnesota, ABD’de; Minnesota Vikings güvenliği Josh Metellus (44) geniş alıcı Zach Davidson’a yönelik bir pası bozdu. Zorunlu Kredi: Harrison Barden-USA TODAY Sports

Central Missouri Eyaletinden 2021 NFL Draftının 5. Turunda hazırlanan Davidson, çaylak olarak hiç oynama süresi yaşamadı. O bir antrenman takımı kişiliğiydi. Smith’in sağlığına, Mundt’ın TE2 olarak meyve vermesine ve Davidson’ın eğitim kampındaki ilerlemesine bağlı olarak, Davidson ay sonunda 53 kişilik bir kadroya girebilir.

Geçen yılki draftın başında, Profesyonel Futbol AğıTony Pauline Davidson’ı izledi, “Davidson, hem pas yakalayıcı hem de engelleyici olarak güvenilir, müthiş, küçük, sıkı bir okul sonuydu. Seçkin atletizmden yoksun ama büyüklüğü, büyüme potansiyeli ve NFL’de ikinci bir sıkı son haline gelmek için yukarı doğru geliyor.”

Genel olarak, Davidson’ın 2021 Tyler Conklin beklentilerini karşılaması uzun bir ihtimal. Bu koşullar tipik olarak aykırı değerlerdir. Ama en azından takımın oyun kurucusu 24 yaşındaki oyuncuda umut vaat ediyor.

Vikingler Mundt veya Davidson’ın Smith olmayan seçenekler olmadığını fark ederse, serbest oyuncular Jared Cook, Eric Ebron, Jimmy Graham ve Blake Jarwin kullanılabilir.


Dustin Baker, 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olmuş bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast barındırır ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Testere ve Minneapolis konumundan Sally. Viking fandomunun geçmişi 1996’ya kadar uzanıyor. Suçlu zevkler listeleniyor: Fıstık Ezmesi Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).


Kirk Cousins, 'Diğer' Vikings TE'yi Övdü

Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/kirk-cousins-praises-other-vikings-te

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir