Kirk Cousins ​​Bir Onur Listesi’ndeBu Vikingler Tasarlandı
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Birçoğunun gözünde Cousins, özellikle büyük maçları kazanmak için yeterince iyi olmayan ortalama bir oyun kurucu.

Diğerleri onun suçlu olarak hafife alınan mükemmel bir oyun kurucu olduğunu düşünüyor. Playofflarda kazanmak, onun algısı için büyük bir anlaşma olacaktır. Büyük olasılıkla görünüşte yenilmez bir San Francisco takımına karşı ikinci bir galibiyet daha da büyük olurdu.

Vikingler, 2022 sezonunda bazı inanılmaz galibiyetler elde etti. Vikings hayranları, inanılmaz derecede yorucu bazı oyunlara katlanmak zorunda kaldı. Bunlardan biri, Vikinglerin üçüncü çeyreğin sonlarında 27-10 geride olduğu, ancak Super Bowl’u kazanmak için favorilere karşı destansı bir geri dönüş galibiyeti elde ettiği 10. Haftadaki Buffalo Bills maçıydı.

Kirk Cousins ​​Bir Salon
Vikingler alıcısı Justin Jefferson. © JAMIE GERMANO / USA TODAY AĞI.

Cousins, dar pencerelerde bazı olağanüstü atışlarla çok önemli bir rol oynadı. Justin Jefferson’ın eldivenleri ve kol kılıfı, maçtan sonra 4. ve 18. sıralarda çılgınca bir yakalama yaptığı için Pro Football Hall of Fame’de kutsandı.

Şimdi, Kirk Cousins ​​başka bir çarpıcı geri dönüş galibiyeti için benzer bir muamele gördü. Vikingler, Indianapolis Colts’un US Bank Stadyumu’nu ziyaret ettiği 15. Haftanın devre arasında 33-0 geride kaldı.

Kirk Cousins ​​Bir Onur Listesi’nde

İlk yarıda köşe bağı Patrick Peterson meşhur dedim, “Yalnızca beş gol atmaya ihtiyacımız var.” Hiçbir takım böyle bir açıktan geri dönmedi. Ancak Vikingler soyunma odasından çıkıp imkansızı başarmaya çalıştı.

ESPN, Kirk Cousins ​​vs. Colts'tan Hiç Etkilenmedi
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Cousins, devre arasında olağanüstü bir 417 pas yardası ve dört pas golü kaydetti. Nedense performansı bazı eleştirilere yol açtı. Sam Monson, bir PFF analist, tarif oyununa “Kuzenler bu oyunda pek bir şey yapmadı. Bu geri dönüşü o başlatmadı.”

Bu, NFL tarihindeki en büyük geri dönüşün ardından garip bir açıklama. Kıdemli oyun kurucuya karşı kullanmak için vuruşlar bulmaya çalışmak yeni bir şey değil. Bu kez analistler, oyundaki Vikings alıcılarını yakaladıktan sonra yardaları kullandı.

Patrick Mahomes, geniş bir farkla yakalandıktan sonra ligde lider durumda ve kimsenin bununla bir sorunu yok – bunun iyi bir nedeni var. Oyun kurucular, hücumu yüksek bir seviyede yürütmeli ve takım arkadaşlarının yakalamadan sonra yarda kazanmasına izin vermek için doğru zamanda doğru paslar vermelidir.

NFL Analisti Kirk Cousins'i Eleştiriyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucu Kirk Cousins ​​(8) ve geniş alıcı KJ Osborn. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Cousins, acımasız ilk yarıya rağmen oyunda 460 yarda, dört gol ve iki müdahale için 54 pasın 34’ünü tamamladı. İki müdahale, ikinci yarının başlarında rotası sırasında duran ve ilk yarıda altılı bir pas sırasında yanlış yönde birkaç adım atan Jalen Reagor tarafından yapıldı.

Cousins, oyunun tarihi etkisini öğrendiğinde suskun kaldı.

Oyun kurucunun forması artık Onur Listesi’nde. Cousins, Hall of Fame tipi numaralar koymasına rağmen, Hall of Fame adayı olarak görülmüyor. Kıdemli oyuncunun Canton, Ohio’da göreve başlama şansına sahip olması için muhtemelen kariyerinin bir noktasında bir Super Bowl koşusuna çıkması gerekiyor.

Pas veren oyuncu, 37.140 yarda ile tüm zamanların pas sahalarında 28. sırada yer alıyor. 2022’de Jim Kelly, Steve Young ve Troy Aikman gibi efsaneleri geçti. 252 pas golü onu NFL tarihinde 23. sıraya yerleştirdi. İlk 20’ye girmesi için sadece dokuz kişiye daha ihtiyacı var. Cousins’in taraftarları, derin bir play-off koşusu ve bunun sonucunda ulusal medya ve sporu takip eden insanların gözünde biraz saygı görmeyi umuyor.


Vikings 2023 Rakiplerinin Listesi Resmileşti

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/kirk-cousins-is-a-hall

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir