Kickstart FC, IWL’deki altıncı grup aşaması maçında eski Şampiyonları golsüz berabere kaldı


Ahmedabad: Kickstart FC, Ahmedabad’da düzenlenen Hindistan Kadınlar Ligi’nin (IWL) altıncı grup aşaması maçında eski şampiyonlar Sethu Madurai ile karşı karşıya geldi. Kickstart FC’nin teknik direktörü Langam Chaoba Devi, önceki maçlarında Celtic Queens FC’ye karşı 5-0’lık galibiyeti garantileyen aynı kadroyu kullandı.

İlk yarıda, her iki takım da başabaş gitti ve bölümlerde Kickstart FC hakim oldu. Sahanın her iki ucunda da şanslar ortaya çıkmasına rağmen, oyuncular onları dönüştürmeyi başaramadı. İlk yarının başlarında, Kickstart FC bir değişiklik yapmak zorunda kaldı çünkü Kaviya’nın yerine Assamlı kanat oyuncusu Sonia Marak geldi. İlk yarı, uzatma süresi olarak altı dakika eklenmesine rağmen golsüz berabere bitti.

İkinci yarıda iki takım da galibiyet için ciddi adımlar attı. 62. dakikada forvet Devneta Roy’un yerine Oinam Babita Devi oyuna girdi ve Kickstart forvet oyununa biraz canlılık kattı. 65. dakikada, Kickstart FC’yi rahatlatacak şekilde, bir kale ağzı yakın dövüşü temizlendi. 68. dakikada Saru Limbu kanatlara güzel bir top göndererek Sonia Marak’a ceza sahasına ortaladı. Sethu kalecisi topu almaya çalıştı ve top yuvarlandı ve yedek oyuncu Babita Devi’nin de dahil olduğu bir kale ağzı eylemiyle sonuçlandı. Ancak Sethu Madurai tehlikeyi ortadan kaldırmayı başardı. Tüm grup aşaması maçlarında Kickstart orta sahasının kalbinde canlı bir tel olan Saru Limbu, Astam Oraon ile birleşerek hedeften uzaklaşan uzun menzilli bir çaba başlattı.

Kickstart FC, 80. dakikada Elizabeth’in yerine Anita Kumari ve Sonia Marak’ın yerine Renuka’nın gelmesiyle iki değişiklik yaptı. Normal sürenin sonuna 8 dakika eklendi, ancak iki takım da çıkmazdan çıkamadı. 90+8. dakikada Sethu Madurai’nin uzun mesafeli şutu kale dışına çıktı ve maç sona erdi. Kickstart FC’nin savunması maç boyunca dimdik durdu ve eski şampiyonlar Sethu Madurai tarafından kendilerine atılan her şeyi savuşturdu.

Kickstart FC, her gruptan ilk dört takım ilerlerken turnuvanın çeyrek finallerinde bir yer elde etti. Takımların grup tablosundaki son konumu ancak 13 Mayıs’ta yapılacak son grup aşaması maçından sonra belirlenecek.

Kickstart FC’den Bibicha Devi, olağanüstü performansı nedeniyle Maçın Kahramanı seçildi. Kickstart FC, bundan sonra 13 Mayıs sabah 8:00’de CRPF FC ile karşılaşacak.

Tam Zamanlı: Kickstart FC 0-0 Sethu Madurai
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/football-news/48461-kickstart-fc-holds-former-champions-for-a-goalless-draw-in-their-sixth-group-stage-match-of-the-iwl

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir