Kickstart FC, grup aşamasını yüksek bir notla bitirdi


Kickstart FC, devam eden Hindistan Kadınlar Ligi’nin (IWL) grup aşamalarını Cumartesi sabahı Ahmedabad’da oynadıkları son grup aşaması maçında Central Reserve Police Force Futbol Kulübü’nü (CRPF FC) üstün bir galibiyetle yüksek bir notla tamamladı. Takım, kampanyalarında ilk sinyale sahipti, ancak son beş maçta yenilmedi.

Antrenör Langam Chaoba Devi, Kioko Elizabeth, Devneta Roy ve Kaviya’nın kesintiye uğramamasıyla başlayan Renuka, Sonia Marak ve Susmita Lepcha ile son maçlarında eski Şampiyonlar Sethu Madurai’yi tutan kadroda birkaç değişiklik yaptı.

Kickstart FC, maçın ikinci dakikasında skoru bulan Saru Limbu’ya Sonia Mark’ın ortasını bulması ile maça üstün başladı. O andan itibaren, Kickstart FC, devre arasına kadar düzenli aralıklarla goller atarak yargılamayı domine etti. Saru Limbu ve Bibicha Devi birer gol atarken, Susmita Lepcha bir gol atarak devreyi 5-0 yaptı.

Orta sahada Astam, Renuka ve Saru Limbu üçlüsü öne geçerken, 56. dakikada Astam farkı 6-0’a getirdi. 72. dakikada, CRPF FC kalecisi farkı daha da genişletmek için kendi kalesine zorlandı. İkinci yarı, sahanın neredeyse yarısından gol atan kaptan Dalima Chibber’den de olağanüstü bir vuruş gördü. Soniya Marak’ın yerine oyuna giren Rejiya da uzatma dakikalarında bir gol atarak skoru 9-0’a getirdi.

Kickstart FC’den Bibicha Devi, olağanüstü performansı nedeniyle Maçın Kahramanı seçildi.

Bu galibiyetle Kickstart FC, devam eden IWL’nin grup aşamasını bir dizi kayda değer güçlü performansla tamamladı ve turnuvanın çeyrek finallerinde yerini aldı. Bir sonraki maçı sabırsızlıkla bekleyen takımda, takımların grup tablosundaki son durumu 13 Mayıs’ta oynanacak son grup aşaması karşılaşmasının ardından belli olacak.

Tam Zamanlı: CRPFC FC 0-9 Kickstart FC
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/football-news/48472-indian-women-s-league-kickstart-fc-finish-group-stage-on-a-high-note

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir