Kennedy Nzechukwu anı yakalıyor! – Sporda Dünya


20 Kasım 2022 tarihinde yayınlandı 01:17 (İngiltere Saati)

Ana etkinlikte Sergey Spivak ile karşılaşacağı programdan sadece birkaç saat önce. UFC Vegas 65, Derrick Lewis çekildi COVID ile ilgili olmayan bir hastalık nedeniyle. Hastalığa neyin sebep olduğuna dair hâlâ resmi bir açıklama yok ama şov dünyasında dedikleri gibi, “Şov devam etmeli!” Katılan dövüşçüler, hayranların katılımını sağlayacak ve televizyonda izleyenleri çaba ve eğlenceden memnun bırakacak bir etkinlikte becerilerini ve dayanıklılıklarını sergilediler. Burada paketten çıkarılacak çok şey var; Daha fazla uzatmadan, hadi konuya girelim!

Nzechukwu, Cutelaba’ya Karşı

Getty Images’den gömün

Hafif Ağırsiklet kıdemli Ion Cutelaba, yükselen yıldız Kennedy Nzechukwu üzerinde gözle görülür bir etki yaratan etkileyici bir çarpıcı kombo ile birinci tura başladı. Ancak Cutelaba, kazandığı ivmeden yararlanmak yerine merakla rakibiyle boğuşmaya başladı. Nzechukwu, Cutelaba’nın güreş becerilerine karşı savaşma konusunda iyi bir iş çıkardı, ancak sonunda Cuteleba onu mindere götürmeyi başardı. Nzechukwu, raunt içinde yalnızca ikinci kez alt edilmek için ayağa kalkardı.

İkinci turda, Nzechukwu önceki turun tekrarlanmasını engellemeye kararlı görünüyordu. Tura, Cutelaba’nın çenesine etki eden ve onu sallayan uçan bir sol diziyle başladı. Cutelaba ayakta kalarak inanılmaz bir kararlılık gösterdi ama Nzechukwu caydırılmayacaktı. Cutelaba’yı kafese geri dönmeye zorladı ve ardından yumruklarla onu yumruklamaya başladı. Cutelaba savunmasız kaldı ve hakemin kavgayı durdurmaktan başka çaresi kalmadı.

1,85 boyunda olan Kennedy Nzechukwu, Hafif Ağırsiklet bölümündeki rakipleri için büyük bir sorun teşkil etme potansiyeline sahip. O sadece 30 yaşında, bu yüzden fiziksel performansının tam ortasında. Bu hızda gelişmeye devam ederse, şampiyonluk şansı için tartışılması çok uzun sürmeyecek.

Getty Images’den gömün

Sherman, Cortes-Acosta’ya Karşı

Ağır sıklet dövüşçüler Chase Sherman ve Waldo Cortes-Acosta, karşılaşmalarının ilk raunduna nispeten dikkatli başladılar. Cortes-Acosta, Sherman’ı gözle görülür bir şekilde şaşkına çeviren güzel bir çarpıcı kombinasyon elde ettiğinde, turun iki dakikalık işareti etrafında bu durum değişti. Sherman, Cortes-Acosta’nın vuruş gücüne yetişemedi, ancak turun son dakikasında bir alt etmeyi başardı.

İkinci turda Cortes-Acosta, Sherman’ı erkenden şaşırtan bir sağ yumruk, sol aparkat, sağ kroşe kombinasyonu yaptı. Sherman’ın tek tepkisi, bayılmasını önlemek için kollarını Cortes-Acosta’nın etrafına sarmak oldu. Ancak Cortes-Acosta’nın saldırısı durmayacaktı. Bir buçuk dakikada Cortes-Acosta önemli bir sağ yumruk yaptı ve ardından dans etmeye ve Sherman ile alay etmeye başladı. Turun son dakikasında bir başka yumruk yağmuru, Cortes-Acosta için baskın bir hareket dönemine ünlem işareti koydu.

Puan kartlarında aşılmaz bir açıkla karşı karşıya olduğunu bilen Sherman, üçüncü turda elindeki her şeyi verdi. Cesur bir çaba sarf etmesine rağmen, Cortes-Acosta’nın stratejisinde saldırgandan kontra yumrukçuya geçişinin üstesinden gelmek için yeterli değildi. Nihayetinde, Cortes-Acosta final turunda elendi, ancak yine de jüri üyeleri tarafından oybirliğiyle alınan bir zaferle ödüllendirildi. Cincinnati Reds’in eski ikinci lig atıcısı, sekizgene her girdiğinde daha iyi görünüyor; yeni bulduğu favori sporunda parlak bir geleceği var!

Getty Images’den gömün

Fialho, Salikhov’a Karşı

Andre Fialho ve Muslim Salikhov, maçın ilk üç dakikasında dışarıda kalmaktan ve baldır tekmelerini ve yumruklarını kullanarak uzaktan gol atmakla yetindiler. Sonunda, Salikhov temkinli olmaktan sıkıldı ve iyi zamanlanmış bir seviye değişikliği ve yayından kaldırma kararı aldı. Fialho sonunda ayağa kalktı ve hemen Salikhov’un sol gözünün şişmeye başlamasına neden olan bir sağ yumruk indirdi.

Salikhov ikinci tura baldır tekmelerine güvenerek başladı, ardından Fialho’nun dengesini bozan iyi zamanlanmış yumruklarla karıştırdı. Raundun ikinci dakikasında, Salikhov ileri doğru ilerlemeye ve artan sıklıkta sol yumruğunu indirmeye başladı. Turun sonuna doğru, varlığını hissettirmek için bir şeyler yapması gerektiğini bilen Fialho çılgınca savurdu; ıskaladı ve kendi ivmesi onu paspasa taşıdı. Salikhov anı yakaladı, rakibinin üzerine atıldı ve yumruklar ve dirseklerle onu yumruklamaya başladı. Fialho, rauntta hayatta kaldığı için şanslı olan zil tarafından kurtarıldı.

Salikhov üçüncü tura, sanki kavgayı hakimlerin elinden alma görevindeymiş gibi başladı. Fialho’nun vücuduna dönen bir tekme, rüzgarı savuruyor ve geri dönüşü olmayan bir yorgunluğa neden oluyor gibiydi. Bunu, Fialho’nun yüzünün sağ tarafına inen güzel bir dönen tekme ile takip etti. Fialho şaşkına dönmüştü ve aklı başından gitmiş gibiydi. Hakem, Fialho’nun artık karşı koyamayacağını anladı, bu yüzden merhametle mücadeleyi durdurdu. Bu, Salikhov için etkileyici bir performanstı ve bilinen tümen sıralamaları önümüzdeki hafta başlarında açıklandığında siklet hiyerarşisinde bir artışla sonuçlanması gerekiyordu.

Della Maddalena, Roberts’a Karşı

Jack Della Maddalena, bu akşam Danny Roberts’a karşı oynadığı maçta etkileyici görünüyordu. Dövüşün ilk iki dakikasına, çoğu dövüşçüyü yere serebilecek inanılmaz bir yumruk yağmuru ile başladı. Roberts’ın saldırıdan nasıl kurtulduğunu kimse tahmin edemez. Roberts, tuvale düşmekten kurtulmak için mücadele ettikten sonra, Della Maddalena ikinci bir saldırı düzenledi; bu sefer Roberts karşı koyamadı. Hakem devreye girdi ve kavgayı durdurdu. Bu, Della Maddalena’nın ilk turda nakavtla kazandığı art arda üçüncü dövüşü!

Getty Images’den gömün

Johnson, Zhumagulov’a Karşı

Charles Johnson’ın Zhalgas Zhumagulov’a karşı hikayesi, her dövüşçünün yaptığı birden fazla faulün hikayesidir. İlk turda Johnson, Zhumagulov’un gözüne başparmak için çağrıldı. Daha sonra rakibinin koruyucu kupasına tekme atması için çağrıldı. İkinci turda Zhumagulov, Johnson’ı kupada tekmeleyerek iyiliğe karşılık verdi. Üçüncü turun bitiminden önce, her biri her seferinde birbirinden özür dileyerek en az bir faul daha yapardı. Sonunda hakem bozgundan bıktı ve her ikisine de sert bir uyarı verdi. Buna rağmen hiç puan kaybetmedi.

Üçüncü raundun sonunda iki dövüşçü birbirlerinin kollarına yığıldı ve sıcak bir şekilde kucaklaştı. Bu, iki adamın birbirinin gözüne dürtmediği veya bardakta tekmelemediği bir yakın dövüştü. Johnson’a bölünmüş bir karar zaferi verildi; ancak, bu tren kazasına tanık olan hiç kimsenin bu iki savaşçı arasında bir rövanş maçı için yaygara koparmadığını söylemek güvenlidir.

Başlıca Çıkarımlar

Jack Della Maddalena, art arda üçüncü dövüşünü ilk turda nakavtla kazanan genç bir dövüşçü. UFC sürekli olarak bir sonraki Conor McGregor’u arıyor; onu bulmuş olabilirler. Paddy “The Baddy” Pimblett kendini tanıtmada çok başarılı bir gevezedir, ancak Della Maddalena’nın sahip olduğu heyecan verici rakiplerini yere serme yeteneğini sergilememiştir. Pimblett, izleme başına ödeme etkinliklerinde bir dayanak noktası haline geldi, ancak Maddalena aynı sonucu sekizgendeki eylemleriyle elde edecek ve dikkat çekme maskaralıklarını rahat bırakacak gibi görünüyor.

Sıradaki ne

UFC önümüzdeki hafta başka bir sürümüyle geri dönüyor Dövüş Gecesi. Bu kez etkinlik Orlando, Florida’da gerçekleşecek. Gecenin ana etkinliğinde eski ağırsiklet Stephen Thompson ve Kevin Holland, gelecekte şampiyonluk etkileri olabilecek bir maçta yer alıyor. Bunu kaçırmak istemeyeceksiniz! Her zaman olduğu gibi, dövüşlerin sonuçlarıyla ilgili en son güncellemeleri ve derinlemesine analizleri burada, World in Sport’ta bulabilirsiniz!

Bir dahaki sefere kadar kendinize ve birbirinize iyi bakın.


Kaynak : https://worldinsport.com/ufc-vegas-65-review-kennedy-nzechukwu-seizes-the-moment/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir