Katar’daki Dünya Kupası’nı Kaçıran 5 Takım.


Avrupa şampiyonları küresel sahnede oynamayacak. IMG SRC: Hint Ekspresi.

FIFA Dünya Kupası 2022, turnuva başlamadan önce bile etrafında çok fazla vızıltı var. Aynı olmasının birden çok nedeni var. Bu nedenlerden biri, elemelerdeki düşük performanslar nedeniyle birçok üst düzey takımın Dünya Kupası’nı kaçırmış olmasıdır. Ayrıca son birkaç baskıda harika performanslar sergileyen birçok takımı da içeriyor. İşte Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kaçıran en iyi 5 takıma bir göz atın:

İtalya, 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kaçırdı:

FIFA Dünya Kupası 2022
Dünyanın en iyisi olan bu dinamik stoper ikilisi kupada yer almayacak. IMG SRC: İtalya Futbolu

İtalya dünyada 6. sırada! Evet, doğru okuduğunuz gibi! Dünyanın 6 numaralı takımı, Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası’nda oynamayacak. Avrupa şampiyonu üst üste ikinci Dünya Kupası’nı kaçırdı. 2018 FIFA Dünya Kupası’nda da yer almadılar. İtalya dünyanın en iyi oyuncularından bazılarına sahip. Jorginho, Bonucci, Chelini ve Chiesa gibi oyuncuların tanıtıma ihtiyacı yok.

Nijerya, 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kaçırdı:

Nijerya, Dünya Kupası’na baharat katan bir Afrika ülkesidir. Son iki dünya kupasından bu yana, bu takım Arjantinlilerin havuzuna çekiliyordu. Birkaç ikonik formaları da vardı. Nijeryalılar her küresel futbol etkinliğinin ayrılmaz bir parçası ama bu sefer kaçırdılar. Kilit oyuncuları arasında Joseph Yobo, Iheanacho, Rashidi Yekini ve daha birçokları yer alıyor.

Şili, 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kaçırdı:

2016 yılında Copa America’nın galipleri Dünya Kupası’nı kaçırdı. Bu, Güney Amerika kıtası için büyük bir darbedir çünkü Şili, birçok Avrupa ülkesine hükmetme potansiyeline sahip bir Latin Amerika ülkesiydi. Şili’de Alexis Sanchez, Claudio Bravo ve daha pek çok yıldız oyuncu var. Elemelerde başarısız oldular ve o zamandan beri işler takımın lehine gitmedi. Şu anda 29. sıradalar.

Mısır:

FIFA Dünya Kupası 2022
IMG SRC: Arap Haberleri

Afrika devleri de Dünya Kupası’nın bir parçası olmayacak. Bu, Muhammed Salah’ın da bu festival futbolunun bir parçası olmayacağı anlamına geliyor. Elemelerde sefil bir şekilde başarısız oldular. Bu, futbolun bir takım sporu olduğunu ve her şeyin yerine oturması için takımın bir birim olarak performans göstermesi gerektiğini çok iyi haklı çıkarıyor. Şu anda 40. sırada yer alıyorlar.

Rusya:

FIFA Dünya Kupası 2022
IMG SRC: TOI

Geçen sefer ev sahibi bu sefer Dünya Kupası’nda bile yok. Bunun nedeni, Ukrayna ile aralarındaki siyasi anlaşmazlıklar. İstila gerçekleştikten sonra FIFA, savaş eylemlerini kınamak için Rusya ile olan tüm bağlarını iptal etti. Bu bir bütün olarak futbol camiası için büyük bir kayıp. Dünyanın en iyi takımlarından biri siyasi nedenlerden dolayı yer almayacak. Rus oyuncular, günlerinde bir gösteri. Denis Cheryshev’in Hırvatistan’a attığı muhteşem golü unutmak mümkün değil.

Daha fazla bilgi için ICC T20 Dünya Kupası 2022’ye gidin: Shardul, Siraj ve Shami Avustralya’ya Uçacak. Kadroya Katıl olarak ayarlayın.

Bu tür daha fazla makaleyi ICC T20 Dünya Kupası 2022’de okuyun: ICC T20 Dünya Kupası’nda En İyi 5 Çok Yönlü Oyuncu.

Daha fazla bilgi için FIFA’nın resmi web sitesi.


Kaynak : https://sportsdanka.com/featured/fifa-world-cup-2022-5-teams-that-missed-out-on-the-world-cup-in-qatar/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir