Kaptan Rohit Sharma’nın Hintli Yeni Gelene Mesajı “İçgüdülerinizi Geri Alın”


Yüzbaşı Rohit Sharma’nın Hintli yeni gelene ‘İçgüdülerinizi destekleyin’ mesajı: Hindistan’ın genç kalecisi KS Bharat, Avustralya’ya karşı devam eden Border-Gavaskar serisi sırasında DRS çağrısıyla ilgili olarak kendisi ve kaptan Rohit Sharma arasındaki konuşmayı açıkladı.

Uluslararası düzeydeki deneyimsizliğine rağmen, bu ayın başlarında Nagpur’da Avustralya’ya karşı ilk Testine çıkan KS Bharat, Rohit Sharma’nın DRS görüşmeleri üzerinden kendisine olan inancını nasıl gösterdiğini açıkladı. Hindistan kaptanının kendisinden içgüdülerini aşmasını ve sonuçlarını düşünmeden görüşlerini açıkça ifade etmesini istediğini söyledi.

“Rohit abi Rishabh Pant’ın yokluğunda şu anda Hindistan’ın ilk tercih edilen Test kalecisi olan Bharat, “ve benim bir sözüm vardı,” dedi. “’Vurucuya yakın durduğun için en iyi yargıç sensin’ dedi. Yani ne hissediyorsan, sadece fikrini söyle. Sen, ben ve atıcı – üçümüz tartışacağız ve bir telefon görüşmesi yapacağız’.

‘Bizim yolumuz mu onların yolu mu olacak merak etmeyin’ dedi. Sadece içgüdünüzü destekleyin – ne hissederseniz hissedin, sadece onu ortaya koyun’. Yani mesaj açık.”

Devam eden Border Gavaskar Trophy Testi maç serisinde, Bharat dört yakalama aldı ve ilk iki Testte Hindistan’ın kapsamlı zaferlerinde bir büyük başarı elde etti. Hindistan’ın Delhi’deki 115’lik kovalamacasında 6 numaraya terfi etti ve sağ elini kullanan topa vuran oyuncu, üç dörtlü ve bir altılı dahil 22 toptan 23 * kontra atak yaptı.

Ravi Shastri, Rohit Sharma’nın dizisinde karar kılıyor biçim

Ravi Shastri, Rohit Sharma'nın formuyla ilgili seriye karar verdi
Ravi Shastri, Rohit Sharma’nın formuyla ilgili seriye karar verdi

Üç günden kısa süren ilk iki Test ile Bharat, atış seçimi ve savunmayı diğer topa vuran oyuncular için kilit unsurlar olarak işaretledi ve spin dostu yüzeylerde vuruş yapmanın zorluklarını vurguladı.

“Rohit abi 6 numaradan gireceğimi söyledi (Delhi’de 2. isteka),” dedi Bharat. “Onlar (Avustralya) dışarı çıktıkları anda hazırdım. Bir oyuncu olarak, dışarıda oturduğunuzda, ‘bu benim günüm olmayacak’ diyerek rahatlayamıyorsunuz. Her zaman oyunun içinde olmalısın. İçeri girip vuruş yapma fırsatım olduğu için şanslıyım.

“Niyet asla sorun değil, bu pistlerde atış seçimi çok önemlidir.” Atış seçimi doğruysa koşular buraya gelecek. “Savunmaya güvenmek anahtardır.”

Ayrıca Okuyun: IND AUS’a Karşı: Pat Cummins, “ciddi aile sağlığı sorunu” nedeniyle üçüncü Testi eledi


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/captain-rohit-sharmas-message-to-indian-newcomer-just-back-your-instincts/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir