Kaplanlar Kükrüyor, Güneşler Batıda, Prestia’da ve Mayıs 200’de Kulüp Tarihi Yazıyor, Daniher Bir Çantayı Tekmeliyor


Richmond, MCG’de ışıklar altında Geelong’u hüküm süren harika bir performans sergileyerek sezonlarına biraz ateş üfledi.

Eski Brownlow madalyalı Dusty Martin ve Tigers’ın üç kez kazanan başbakan kadrosunun bir parçası olan Trent Cotchin, önemli roller oynayarak yılları geri aldı.

Aynı zamanda, “Köfte” lakaplı orta saha oyuncusu Dion Prestia (aşağıda resmedilmiştir) ile o özel grubun başka bir üyesi için 200. AFL görünümünü yapan bir dönüm noktası oyunuydu.

Getty Images’den gömün

Maçtan sonra Kanal 7’ye sahada konuşurken, “Geçen hafta yaptığımız şeyi bir nevi desteklemek için, hüküm süren Premier çok uzun süredir mihenk taşı oldu, kesinlikle özel bir galibiyetti” dedi.

“Biraz yuvarlanıyormuşuz gibi hissediyorum, biraz da birkaç şeyi çözdüğümüz ve Richmond oyununu geri döndürmeye başladığımız başbakanlık yıllarında yaptığımız gibi.”

Başarıyla ilgili olarak şunları ekledi: “Bana fırsat verdiği için Gold Coast’a teşekkür etmek istiyorum – bu bana nasıl büyüyeceğim ve bir AFL oyuncusu olacağım konusunda çok şey öğretti. Gold Coast’tan bazı inanılmaz anılarım ve arkadaşlarım var.”

“Ailemi maç öncesi odalarda tutmak, nasıl hazırlandığımızın biraz farklı tarafını görmek, bunu daha önce hiç yapmamıştım; Burada da üniversiteden birkaç arkadaş var, bu yüzden kesinlikle kutlamak için birkaç içki içeceğiz.

Tazmanya’da, Port Adelaide maç kağıdında 14 farklı kaleciye sahipti ve onlar, Kuzey Melbourne’u aşağılık bir şekilde kılıca teslim ederek gerçek bir gün geçirmenin keyfini çıkardılar.

Tüm birikim, Güney Avustralya eyaletine ve evine dönebilmek için sadece bir yıl sonra Kangurulardan uzaklaşmak isteyen eski 1 Numaralı Taslak Seçim (2021) Jason Horne-Francis’in dönüşüne odaklandı ve Güce katılın.

Bununla birlikte, ev sahibi hayranlardan gelen bazı yuhalamalar dışında, tüm yutturmaca biraz doruk noktasıydı ve 19 yaşındaki (aşağıda resmedilmiştir) bunu yoldan çıkardığına ve yoluna devam edebileceğine sevinecek.

Getty Images’den gömün

Western Bulldogs, oldukça düşük skorlu bir olayda çizgiyi aşmak için iyi bir şekilde koşmadan önce Carlton’dan geç bir mücadeleyi durdurmayı başardı.

Geçen ay Kategori B Çaylağı olarak imzalanan James O’Donnell (aşağıda resmedilmiştir), Footscray ile rezervlerde etkilenerek Bulldogs’taki ilk maçına çıktı. 20 yaşındaki savunma oyuncusu, sırasıyla 1940’larda ve 1980’lerde St Kilda’yı temsil eden büyükbaba Kevin ve baba Simon’ın ardından üçüncü nesil bir VFL / AFL oyuncusu.

Getty Images’den gömün

Avustralyalı defans oyuncusu Steven May, Melbourne Hawthorn’un alt tarafıyla ilgilenirken dolambaçsız bir öğleden sonra geçirirken, 200. AFL başlangıcı için sıraya girdi.

İblisler tüm yarışmayı yönetti ve üçüncü turdaki kısa bir büyü dışında, önde gelenler arasında kalmak için arka arkaya dördü yapma yolunda nadiren sorun yaşadılar.

Fremantle, form dışı bir Sidney’e karşı işi halletmelerine izin veren güçlü bir gösteri sayesinde 2011’den beri Yeni Güney Galler’deki ilk zaferini elde etti.

Lachie Schultz (aşağıdaki resim) ve Luke Jackson, 2016’dan bu yana ilk kez arka arkaya maçlarda üç rakamı skor tablosuna yazdıran Dockers’ın golleri arasında.

Getty Images’den gömün

Basın toplantısında konuşan teknik direktör Justin Longmuir, “Geçen hafta ilerleme kaydetmemiz gerçekten önemliydi ve yarışma çalışmalarımızı ve mücadele baskımızı geliştirmeye devam ettik ve bugün kiminle oynadığımızı ve onların güçlü yönlerinden biri olarak düşündüm ki, Bunun başka bir seviyeye gittiğini düşündüm.

“Önemli, tutarlı bir takım olmak istiyoruz, genç takımlarda bazen biraz iniş çıkışlar olabileceğini anlıyoruz ama onlara verdiğimiz şeyin tutarlı olduğundan emin olmalıyız, hazırlığımız çok iyi.” Tutarlı ve bu şeyleri doğru yaparsak tutarlı performanslara yol açacağını düşünüyoruz.”

Gold Coast, eyaletler arası seyahat ederken ve ev güvertelerinde acıklı bir Batı Kıyısı’nı 70 puanla döverek yollarda şimdiye kadarki en büyük galibiyet marjını elde etti.

2017’den bu yana en yüksek skorlu çeyreği ikinci çeyrekte attılar, bu da onları devam edip harika bir akşam geçirmenin yanı sıra biraz kulüp tarihi yazmalarını sağladı.

Joe Daniher, Essendon’u inandırıcı bir şekilde uzaklaştırmak için güçlü bir ikinci yarı üreten bir Brisbane tarafı için eski mafyasına karşı altı majör kurdu.

Yine de, Harris Andrews ve Ryan Lester ikilisinin savunmada rol aldığı ve Bombardıman Uçaklarını sezonun en düşük skorunda kolayca tutabildikleri (sadece 45) Lions için başarının anahtarının diğer uçta olduğu kanıtlandı. puan).

9. Tur Sonuçları

Richmond 16.6 (102)
Geelong 11.12 (78)

Batı Kıyısı 6.7 (43)
Altın Sahili 16.17 (113)

Sidney 13.8 (86)
Fremantle 16.7 (103)

Kuzey Melbourne 10.5 (65)
Adelaide Limanı 20.15 (135)

Alıç 7.7 (49)
Melbourne 15.13 (103)

Brisbane 12.15 (87)
Essendon 6.9 (45)

8.11 (59)
Batı Bulldogları 11.13 (79)

İlgili Bağlantılar

 • Resmi aracılığıyla en son haberler ile güncel kalın afl.com.au web sitesi.
 • Ayak Yemi (son dakika haberlerine ve analizlerine günlük bakış)
 • AFL Günlük (footy’nin en büyük hikayelerinde gündemi belirleyen podcast)
 • AFL Değişimi (en son futbol gelişmelerini eğlenceli bir şekilde ele alan podcast)
 • Tüm alanlara erişmek (hafta sonundan maçları ve ana konuşma noktalarını gözden geçirme)
 • Alınabilir (ticaret, taslak ve ücretsiz ajans haberlerine adanmıştır)
 • AFL 2023 8. Tur: Dunkley Magic, Demons Win Thriller, Five-Star Mihocek, Bont Masterclass
 • AFL 2023 7. Tur: Battle Of The Bridge, Curnow ve Hawkins Kariyer Yüksekleri, Bont 200., Ashcroft GOTY Yarışmacısı
 • AFL 2023 6. Tur: ANZAC Günü, Büyük Final Tekrarı, Cameron’ın Kariyer Zirvesi Yedi, Goldstein 300.
 • AFL 2023 5. Tur: Tur Toplayın, Warner Bros, Bombardıman Uçakları Şeytanları Sersemletiyor, Himmelberg Kahramanlıkları
 • AFL 2023 4. Tur: Hayırlı Cuma Çağrısı, Aliir Aliir Heroics, Lions Roar, Cameron Boots Seven


Kaynak : https://worldinsport.com/afl-2023-round-9-tigers-roar-suns-make-club-history-in-the-west-prestia-may-200th-daniher-kicks-a-bag/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir