Kane Williamson Yeni Zelanda’nın Tüm Zamanların En Büyük Test Koşusu golcüsü Oldu. Jasprit Bumrah, IPL ve WTC’den Çıkarıldı.


Kane Williamson, Yeni Zelanda’nın tüm zamanların en iyi Test koşusu yapan oyuncusu oldu. Jasprit Bumrah, IPL ve WTC’den Çıkarıldı: Kane Williamson Kiwis’in tüm zamanların önde gelen Test koşusu golcüsü olmak için uzun süredir takım arkadaşı Ross Taylor’ı geride bıraktığında Yeni Zelanda’nın gelmiş geçmiş en iyi topa vuran oyuncusu statüsünü yeniden teyit etti.

Williamson, Yeni Zelanda’nın Wellington’da İngiltere’ye karşı devam eden ikinci Testinin dördüncü gününün başlangıcında, Black Caps yarışmaya geri dönmeye çalışırken, Taylor’ın ticari marka tarzında toplam 7683 Test sürüşü yaptı.

EN ÇOK TEST ÇALIŞMASI YENİ ZELANDA İÇİN

Jasprit Bumrah, IPL ve WTC’den Çıkarıldı:

Hindistan Takımı önümüzdeki Haziran ayında Dünya Test Şampiyonası’nın (WTC) finalinde oynamak zorunda kalırsa, yıldız oyuncusu Jasprit Bumrah olmadan yapmak zorunda kalacağı için büyük bir darbe alacak. Hindistan Kriket Kontrol Kurulu’na (BCCI) yakın kaynaklara göre, Hindistan Premier Ligi (IPL) sezonu için Mumbai Kızılderilileri’ne geri dönüş yapan sakatlanan yıldız, aynı zamanda ana müsabakayı da kaçıracak.

Jasprit-Bumrah
Jasprit Bumrah, IPL ve WTC’den Çıkarıldı

Cricbuzz’ın 26 Şubat Pazar günü bildirdiği gibi Bumrah, Eylül 2022’den beri kendisini takımın dışında tutan sakatlığını atlatamadı. Ancak, sakatlığın boyutu ciddi ve Hindistan Takımı için büyük bir baş ağrısına dönüşebilir. 7 Haziran’da Oval’de başlayacak olan WTC finaline katılması muhtemel.

Sağ kol atıcı en son Eylül ayında Avustralya’ya karşı T20I serisinde Hindistan için oynadı ve ardından T20 Dünya Kupası için uygun değildi. Hindistan önemli bir bowling seçeneğini kaçırdığı için, ihmali milli takım için büyük bir endişe kaynağıydı.

Anlaşıldığı kadarıyla Ulusal Kriket Akademisi (NCA), Bumrah çevresindeki durumu yakından izliyor ve harekete geçmesi pek olası değil. Dönüşü için kesin bir tarih belirlenmemiş olsa da, Batı Hint Adaları turu onun için erken gelebilirken, Asya Kupası onu tekrar harekete geçirebilir. Takım yönetimi, hızlı atıcının bu yıl ODI Dünya Kupası’na uygun olmasını istiyor ve müsaitliği konusunda iyimser.

Kane Williamson kendi adına 25 Test yüzü var – diğer tüm oyunculardan altı fazla – ve 53’ün kuzeyinde olan Test ortalaması, Yeni Zelanda’nın tüm zamanların önde gelen Test koşusu yapanları listesindeki en iyi 20 topa vuran oyuncunun ortalamasından daha yüksek. Sağ elini kullanan topa vuran oyuncu, 92. Testinde rekoru kırarken, Williamson, 2020’de Batı Hint Adaları’na karşı gelen en yüksek 251 puan da dahil olmak üzere, formatlarda beş çift yüzyıla sahip.

Ayrıca Okuyun: IPL 2023: DC SWOT Analizi – Ekibin Güçlü Yönleri, Zayıf Yönleri, Fırsatları ve Tehditler
Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/kane-williamson-become-new-zealands-all-time-greatest-test-run-scorer-jasprit-bumrah-ruled-out-from-ipl-wtc/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir