Justin Jefferson Yeni Tom Brady Olmalı mı?Justin Jefferson Yeni Tom Brady Olmalı mı?
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Son birkaç yıl içinde herhangi bir NFL aksiyonunu izlediyseniz, iş penaltı oluşturmaya geldiğinde belirli oyun kuruculara çok dikkat edildiğini biliyorsunuzdur. Tom Brady ve Aaron Rodgers gibi uzun süredir yıldız olan yıldızlar, genellikle solundukları için yoldan geçen bayrakları kabaca kullanma konusunda yeteneklidir. Justin Jefferson, geniş alıcı aleminde benzer bir yetenek olarak ortaya çıkarken, aynı muameleyi ne zaman görecek?

Minnesota Vikings’in Indianapolis Colts’a karşı geri dönüşü sırasında, korner Stephon Gilmore yetenekli geniş alıcıyı yerleştirme fırsatı buldu. Toz çöktüğünde 123 yarda ayarında pişen Gilmore, bunu muhtemelen ödeşmek için bir fırsat olarak gördü. Omzuyla Jefferson’a girerken, aynı zamanda açıkça miğferini aldı ve bir bayrak çekti.

Maçtan sonra oyun hakkında sorulan baş antrenör Kevin O’Connell, “Sanırım arka arkaya beşinci veya altıncı hafta bayrak çeken bir tür darbe aldı. Açıkça, oynadığımız takımlardan gelen bir vurgu var, bu vuruşlardan bazıları, zaman zaman tesadüfi görünmüyor.

Justin Jefferson
30 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Birinci sınıf baş antrenörüne karşı çıkmak zor. Ekipler, güvenlik yardımı kullansınlar veya kullanmasınlar, Jefferson tarafından sürekli olarak yakıldıkça, onu yavaşlatmanın başka yollarını aramaya başladılar. NFL, geniş alıcıları takip eden bir avuç kapatma virajına sahip olsa da, çok az takım Darrelle Revis’in altın çağında olduğu şeye sahip. Bunun da ötesinde, Vikingler hücumunda topu etrafa yaymak için yeterli dinamik oyun kurucu var ve her pasın nereye gittiğini tahmin etmek için nadiren bir fırsat var.

Justin Jefferson Yeni Tom Brady Olmalı mı?

Jefferson, Gilmore isabetinden hemen sonra mavi tıbbi çadıra götürüldü. Herhangi bir beyin sarsıntısı belirtisi göstermedi ve Minnesota’ya dönmesine izin verildi. Jefferson, Colts’a karşı sahadan ilk kez çıkarılmıyordu ve O’Connell’in de belirttiği gibi, bu aynı zamanda haftalık bir trend haline geldi.

Minnesota Vikings bir play-off turuna bakarken, umutlarının çoğu büyük ölçüde Jefferson’ın üretimine ve hücuma bağlı olacak. Şimdiye kadarki özgeçmişini kesinlikle artıracak olan tek sezonluk NFL karşılama sahası rekorunun koklama mesafesinde. Vikingler playoffları kilitlemişken, onu tehlikeden uzak tutmaya ve aldığı bu tür vuruşları geri çevirmeye çalışabilirler. Eski LSU ürünü için, ulaşabileceği mesafedeki kayıtlara oturmak veya yaklaşmak istemeyeceğine bahse girerim.

Justin Jefferson Record Watch + Diğer Viking Hikayeleri
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Jefferson’ın cansız bir New York Giants savunmasına karşı nasıl davrandığı, bu hafta sonu normal sezonunun geri kalanının nasıl sonuçlanacağını belirlemede uzun bir yol kat edebilir. 2.000’e ulaşmak için son üç maçta yaklaşık 125 yarda ortalamaya ihtiyaç duymak, bu hafta sonu büyük bir patlama, son iki yarışmada oynamayı daha uygulanabilir hale getirebilir. Vikinglerin savunma sıkıntıları henüz bitmedi ve kırmızı bölgede gol atabilen bir Giants takımına karşı bir adım daha atmaları gerekecek.

Hem O’Connell hem de Jefferson için umut, hakemlerin gerçek bir NFL süperstarının korumasını artırabilmesi olacaktır. Brady veya Rodgers gibi her oyunda yer almıyor ama şüphesiz sahada onlar kadar dinamik ve onun hazır olması ligin daha iyi durumda. Rakip savunmaların ona ateş etmesine izin vermek iyi bir bakış açısı değil ve bu cesaretlendirilen bir strateji olamaz.


Görünüşe göre Vikingler Efsanevi Harry Stillerini Kullanıyor.

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/should-justin-jefferson

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir