Justin Jefferson Sessizce 86 Yıllık Rekoru KırdıJustin Jefferson Sessizce 86 Yıllık Rekoru Kırdı
Green Bay Packers alıcısı Don Hutson, 1941’de oyun kurucu Cecil Isbell’den Washington Redskins’e karşı bir pas yakaladı; Xxx Sd Nfl Playofflar Don Hutson 19614 Jpg Spt

Justin Jefferson’ın 2022 normal sezonu, NFL tarihinin en iyileri arasındaydı. Her türlü Viking rekorunu kırdı ve bazı rakamları akıllara durgunluk veriyor.

Kırılan rekorlar listesi, Vikings franchise tarihindeki en çok tek sezonluk karşılama sahalarını (Randy Moss’u geçerek) ve resepsiyonları (Cris Carter’ı geçerek) içerir. Ayrıca bir oyuncunun ilk üç sezonunda en çok karşılama sahasına sahipti. Buna ek olarak, Jefferson, Detroit’e karşı 223 ile franchise tarihindeki bir normal sezon maçında en çok karşılayan yarda için yeni hedefi belirledi.

Justin Jefferson Sessizce
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson ve KJ Osborn. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Üçüncü sınıf oyuncusu aynı zamanda NFL’yi karşılama sahalarında yöneten ilk Viking oldu. O da şimdiye kadarki üçüncü Vikings oyuncusu olarak ligde resepsiyonlarda lider oldu. İlk ikisi 1975’te Chuck Foreman’a ve 1994’te Cris Carter’a koşuyordu.

Justin Jefferson Sessizce 86 Yıllık Rekoru Kırdı

Her iki kategoride de ligde lider olmak başlı başına önemli ama 86 yıllık bir rekor kırdı. Hall of Fame alıcısı ve Green Bay Packers efsanesi Don Hutson, 1936’da aynı sezonda her iki kategoride de lige liderlik eden en genç oyuncuydu, ancak şimdi 23 yaşındaki Don Hutson tarafından geride bırakıldı..

Justin Jefferson Hala O Şık Rekorları Kırabilir
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Hutson, ligin pas oyununa bakışını değiştirdiği için bazı taraftarların gözünde gelmiş geçmiş en büyük alıcılardan biri olarak kabul ediliyor. Ancak adı çoğunlukla günümüz kuşağı tarafından unutulmaktadır.

Birçok modern alıcı yolunun icadıyla tanınır. 1945’te emekli olduğunda, Hutson futboldaki tüm büyük rekorları elinde tuttu. Kariyer sayıları, bir sonraki en yakın rakibinin yaklaşık iki katıydı. Ayrıca 1942’de 1.211 yarda sahip olduğu ilk 1.000 yarda alıcısı oldu. Ray McLean o sezon 571 ile ikinci oldu.

Packers, onunla üç NFL şampiyonluğu kazandı ve onun numarası, Vikingler kurulmadan çok önce, hikayeli franchise tarafından emekli olan ilk kişiydi.

Justin Jefferson, Kirk Cousins ​​İçin Masayı Dövüyor
6 Kasım 2022; Landover, Maryland, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson (18), Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​ile kutlama yapıyor. Zorunlu Kredi: Geoff Burke-USA TODAY Sports.

Tüm bunları bilerek, Hutson tarafından tutulan uzun süredir devam eden bir rekoru kırmak olağanüstü bir başarı. Jefferson, 2020 NFL taslağında lige girdiğinden beri, geniş bir farkla karşılama sahasında NFL’ye liderlik ediyor. 2022 sezonundaki saha sayıları, bir sezonda şimdiye kadarki en yüksek altıncı sayı.

Jefferson, NFL tarihinde Calvin Johnson tarafından 1964 yarda ile tutulan tek sezon rekorunu kırmakta yetersiz kaldı. Rekor muhtemelen dördüncü sezonunda geniş alan için büyük bir hedef. İlk dört kariyer sezonunda en çok karşılayan yardaya sahip oyuncu olmak için 2023’te 688 yardaya ihtiyacı var.

Bir sonraki hedefi, kariyerinde bir ilk olacak olan, bu hafta sonu New York Giants’a karşı bir playoff galibiyeti olacak.


Kirk Cousins ​​Bir Onur Listesi'nde

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/justin-jefferson-quietly

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir