Justin Jefferson Ödül Takdirini Kesinlikle Hak EdiyorJustin Jefferson Ödül Takdirini Kesinlikle Hak Ediyor
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Gönderen Tom Pelissero NFL.com bu hafta “15’i genel menajer olmak üzere 26 NFL takımından üst düzey yöneticiler” ile anket yaptı. MVP ve Yılın Hücum Oyuncusu dahil olmak üzere büyük ödüller için oy almaya çalıştı. Teorik olarak, Justin Jefferson her iki ödül için de uygundur.

Vikingler geniş çapta MVP için 0,5 oy aldı ve bu onu Patrick Mahomes, Jalen Hurts, Josh Allen ve Joe Burrow’un ardından beşinci sırada yer aldı. Elbette, ödül artık bir oyun kurucu ödülü. Pas yapmayan son kişi 2012’de Adrian Peterson’dı. Bu nedenle, Jefferson zorlu bir görevle karşı karşıya kalacak. Ancak Randy Moss’un tek sezonluk rekorunu kırabilirse bir şansı olabilir.

Justin Jefferson kesinlikle
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Şu anda 342 yarda uzakta, bu da son üç maçta ortalama 114 yarda eşittir. Sezon ortalaması 115.9, bu yüzden kesinlikle genişleme şansı var. Ayrıca, NFL tarihinde tek bir sezonda 2.000 karşılama yardası kaydeden ilk oyuncu olabilir. Bu, maç başına yaklaşık 126 yard gerektirir. Jefferson sürprizi yapıp MVP’yi kazanabilirse, şimdiye kadar kazanan ilk kişi olacaktı.

Justin Jefferson Ödül Takdirini Kesinlikle Hak Ediyor

Jefferson ayrıca Yılın Hücum Oyuncusu için 13,5 oy aldı, bu geniş bir galibiyet için kazanma olasılığı daha yüksek bir şey.

Pelissero, üçüncü yıl alıcısı hakkında şunları yazdı:

Jefferson (13,5 oy), NFL’yi resepsiyonlarda (111) ve karşılama sahasında (1.623) yönetiyor ve onu Hall of Famer’ı devirmek için hızlandırıyor calvin johnson‘in tek sezonluk karşılama yardası için on yıllık rekoru (1.964). Dokuz 100 yardlık maçı, ona futbolu alma etrafında giderek daha fazla dönen bir Viking takımında NFL’nin en iyisidir.

Bir AFC yöneticisi, “Sikişen adam iyi dostum,” dedi. “Ayrılığı nasıl yaratacağını biliyor. Her şeyi yakalar. Neden şaşırdığımızı bilmiyorum – LSU’da aynen böyleydi. Onlar vardı (Ja’Marr) Takip çok, ama o debriyaj adamdı.

Bir NFC yöneticisinin dediği gibi: “Ne Derrick Henry Tennessee’ye – ve bu Vikinglerin diğer oyuncuları için önemsiz değil – eğer kaldırırsanız [Jefferson]muhtemelen bir hücumdan oyun kurucu olmayan herkes kadar büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Tom Pelissero, NFL.com, Justin Jefferson hakkında

En iyi hücum becerisi pozisyonundaki oyuncu genellikle ödülü kazanır. Ancak Mahomes de altı oy alarak ikinci oldu. Tyreek Hill, muhtemelen Jefferson’ın en büyük düşmanıdır, ancak Jefferson 94 karşılama yardası daha kaydetti.

Vikings alıcısı, öngörülemeyen durumlar dışında Randy Moss’un tek sezonluk karşılama sahasını Cumartesi günü kıracak. Şu anda dokuz yard kısa. Jefferson, üçüncü kariyeri Pro Bowl’a seçildi.

Vikingler Takviye Yolda
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Bir kategoride oy alan bir diğer Viking de yılın koçu seçilen başantrenör Kevin O’Connell oldu. 3,5 oy aldı ve onu Eagles koçu Nick Sirianni ve 49ers koçu Kyle Shanahan’ın arkasında sıraladı. Üçü, NFC’deki ilk üç takım tarafından istihdam ediliyor.

O’Connell, art arda sezonlarda play-off’ları kaçırdıktan sonra başarısız bir Vikings organizasyonuna döndü ve 2017’den beri ilk NFC Kuzey şampiyonluğunu kazandı. Hem Jefferson hem de O’Connell’in gerçekçi bir ödül kazanma şansı var. Jefferson’ın Yılın Hücum Oyuncusu yarışını kazanması en muhtemel.


Vikingler 2 Korkunç Devle Karşılaşacak

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/justin-jefferson-absolutely

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir