Justin Jefferson Kendini Bir KEÇİYLE KıyaslıyorJustin Jefferson Kendini Başka Bir KEÇİYLE Kıyaslıyor
25 Haziran 2022; Nashville, Tennessee, ABD; NASCAR Cup Series 23XI Racing’in sahibi Michael Jordan. Zorunlu Kredi: Christopher Hanewinckel-USA TODAY Sports.

Spor tarihindeki birkaç sporcu, çoğu insanın Rushmore Dağı’nı oluşturur ve Michael Jordan da onlardan biridir. NBA efsanesi altı NBA şampiyonluğu ve beş MVP ödülü kazandı ve muhtemelen bu beşten fazlasını almalıydı. Ürdün, sporlarından daha büyük hale gelen ender sporculardan biridir. Hall of Fame tüm dünyada bir ikondur.

Justin Jefferson Karşılaştırıyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Justin Jefferson henüz üçüncü sezonunda olduğu ve kariyerinde 47 maça çıktığı için ligde hala genç bir oyuncu olarak görülmeli. Bu 47 maçta, Jefferson şimdiden rekor kitaplarının derinliklerine indi ve o zamandan beri Ja’Mar Chase tarafından kırılan çaylak alma rekorunu kırdı, sırasıyla ilk iki ve üç sezonda en çok yarda rekoru ve büyük olasılıkla geçecek Randy Moss, Vikings franchise tarihinde tek bir sezonda en çok karşılama sahası için.

Justin Jefferson Kendini Bir KEÇİYLE Kıyaslıyor

Jordan’ın mirası, altı finalin hepsini kazandığı ve bunu yapmak için 7. Maça bile ihtiyaç duymadığı play-off’larda yükseldi. Tüm zamanların en iyisi olma yolunda Jordan bazı zorlu savaşlarla yüzleşmek zorunda kaldı, özellikle Detroit Pistons kendisi ve Bulls için bir sorundu.

Pistons, Jordan’s Bulls’u 1988’den 1990’a kadar art arda üç sezon sonrası eledi. Bazı durumlarda, Pistons Jordan’ı fiziksel olarak yendi, sert fauller bir istisna değildi ve normdu ve Pistons’a “Kötü Çocuklar” bile deniyordu. Ancak Jordan, 1991’de takımıyla geri döndü ve playoff serisinde Pistons’u 4-0 yenerek Finallere yükseldi ve ilk şampiyonluğunu kazandı.

Justin Jefferson Record Watch + Diğer Viking Hikayeleri
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucu Kirk Cousins ​​(8), geniş alıcı Justin Jefferson (18) ve geniş alıcı Adam Thielen. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Justin Jefferson’ın bazı benzerlikler gördüğü yer burasıdır. Son maçlarda, Jefferson birkaç kez sert bir şekilde durduruldu ve birkaç kez de kafası hedef alındı. Geçen Cumartesi Colts’a karşı oynanan maçta Jefferson, biri Stephon Gilmore ve biri de Rodney Thomas tarafından olmak üzere iki kez kafasına darbe aldı.

Vikingler, suçluların, özellikle Gilmore’un oyundan çıkarılmasını istedi. Baş antrenör Kevin O’Connell maçtan sonra bunun kazara olduğunu düşünmediğini söyledi.

Sanırım art arda beşinci ya da altıncı haftaydı, bayrağı çeken bir tür darbe aldı. Açıkça, oynadığımız takımlardan gelen bir vurgu var, bu vuruşlardan bazıları tesadüfi görünmüyor.

Kevin O’Connell Justin Jefferson’a sert darbeler hakkında

Jefferson, Jefferson’u fırlatıp kafasına vuran Gilmore’un vuruşundan gözle görülür şekilde üzgündü. Gilmore’un kirli oyun geçmişi olmasa da, kesinlikle rakiplerinin sağlığını tehlikeye atmadan nasıl düzgün bir şekilde mücadele edeceğini bilen kıdemli bir oyuncu.

Jefferson beyin sarsıntısı için değerlendirildi ancak hızla oyuna geri döndü. Kaçırdığı oyun bir müdahaleye yol açtı çünkü Jalen Reagor bir rotadan vazgeçti. Vikingler maçı kazanırken, Gilmore’un ucuz şutu Colts’a yardımcı oldu.

Noel Arifesinde Vikings Hayranları İçin Her Şey Beyaz
19 Eylül 2022; Philadelphia, Pensilvanya, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Jalen Reagor. Zorunlu Kredi: Eric Hartline-USA TODAY Sports.

Çarşamba günü, Jefferson konuştu oyunlar hakkında ve basketbol ikonunu gündeme getirdi.

Daha önce birine bunun Michael Jordan ve Detroit Pistons gibi olduğunu söylüyordum. En iyi oyuncuyu çıkarmaya çalışıyorlar. Ona olabildiğince fazla fiziksel tacizde bulunmaya çalışırken, böyle hissediyorum. Karşı karşıya olduğumuz savunmadaki insanlar, o büyük oyunları oynamamam için, daha fazla yarda almak için hücumu ayarlamamam için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Daha çok oluyormuş gibi hissediyorum ama bu tür bir oyuncu olduğunuzda olan bu.

Justin Jefferson, aldığı sert darbeler hakkında

“Bu tür bir oyuncu”, onun durdurulamaz oyununu ifade eder. Ortalama oyunlarda 100’den fazla karşılama sahası var. 2022’de maç başına ortalama yardası inanılmaz bir 115,9. 14 maçın dokuzunda, Jefferson 100 yarda önde ve 98 yarda bir sayı yaptı.

Kayıtlar mı?  İyi.  Ama Justin Jefferson Daha Fazlasını İstiyor.
Vikingler alıcısı Justin Jefferson. © JAMIE GERMANO / USA TODAY AĞI.

Üçüncü sınıftaki oyuncunun, Randy Moss tarafından tutulan tek sezonluk Vikings rekorunu ve Calvin Johnson’ın tüm zamanların NFL rekoru için 342’yi kırması için 10 yardaya daha ihtiyacı var. Kampanyanın son üç maçında 377 yardaya ihtiyacı olduğu için 2.000 yardlık bir sezon bile oyunda.

O’Connell, alıcısının bundan memnun olmayacağı için Jefferson’u yedek bırakmayacağını ima etti. Sert vuruşları göz önünde bulundurarak, belki de ikisi, Vikinglerin zaten güvence altına alınmış sezon sonrası maçında ona ihtiyacı olduğu için bunu yeniden düşünmelidir. Jefferson, Jordan gibi temas yoluyla oynamalı ve hakemlerin ve ligin en değerli varlıklarından birini koruyacağını ummalı. Vikings hayranları kesinlikle altı şampiyonluktan şikayet etmezdi.


ESPN, Vikingler için Hoş Bir Sürpriz Adlandırıyor

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/justin-jefferson-compares

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir