Justin Jefferson 2 Efsaneyi Kabloya TaşıyorJustin Jefferson 2 Efsaneyi Kabloya Taşıyor
3 Ocak 2021; Detroit, Michigan, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Tim Fuller-USA TODAY Sports.

Bu, Minnesota Vikings süperstar geniş alıcısı için büyük bir hafta sonu olacak. Justin Jefferson’ın Miami Dolphins geniş alıcısı Tyreek Hill’i uzakta tutmak için sadece üç maçı kaldı. Detroit Lions efsanesi Calvin Johnson’ın tek sezonluk rekorunun izini sürmek için aynı miktara sahip. Cumartesi günü, aşabileceği birkaç engel var.

Minnesota Vikings’in geçen hafta sonu Indianapolis Colts’a karşı dünya dışı bir geri dönüşe ihtiyacı olmasına rağmen, Justin Jefferson’ın prodüksiyonu büyük ölçüde gözden kaçtı. Hala 123 yarda kaldı, ancak üçüncü geniş KJ Osborn bir ara oyunuyla gösteriyi çaldı. Rekor kırma yolunda ilerlemeye devam eden Jefferson için bu sorun değil ve birçoğunun ilki bu hafta sonu düşebilir.

Justin Jefferson 2 Efsaneyi Kabloya Taşıyor

Jefferson, New York Giants’a karşı sahaya çıktığında, Minnesota efsanesi Randy Moss’u sadece dokuz yarda geride bırakarak tek bir sezonda en çok karşılayan yarda olacak. Moss, 2003 sezonunda 16 maçta bu hedefi başardı. Jefferson, bu yıl sadece 15 maçta onu ve ardından bazılarını geçecek. Jefferson’ın lige girdiğinden beri peşinden koştuğu kişi Moss’tu ve onun adını Minnesota skor tablosunun tepesine kazımak için özel bir an olacak.

Justin Jefferson Alırken
29 Kasım 2020; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Arkasında kimi tutmaya çalıştığıyla ilgili olarak Jefferson, Dolphins Tyreek Hill’de 94 yarda önde. Miami, Pazar öğleden sonra Green Bay Packers’ı ağırlıyor, ancak Hill muhtemelen yarışma boyunca göze çarpan korner Jaire Alexander tarafından gölgelenecek. Dolphins yolun geri kalanında en kolay programa sahip değil ve Hill de şu anda baktığı açığı kapatmaya çalışacak.

Jefferson için amaç açık; Johnson’ın peşine düş. Hall of Famer’ı 341 yarda veya maç başına ortalama 113,6 yarda geride. Yeterince komik, Jefferson’ın bu yıl maç başına yardası 115.9 ile bunun hemen üzerinde. 18. Hafta anlamsızsa, baş antrenör Kevin O’Connell’in soğuk havada Chicago Bears’a karşı sahaya çıkıp çıkmayacağı önemli bir soru, ancak Jefferson’daki rakibin rekor kırmak isteyeceğine bahse girebilirsiniz.

Justin Jefferson
8 Kasım 2020; Minneapolis, Minnesota, ABD; Detroit Lions defans oyuncusu Jeff Okudah (30), Minnesota Vikings geniş alıcısı Justin Jefferson ile mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Tarihte hiçbir geniş alıcı bir sezonda 2000 yardı gölgede bırakmadı ve Jefferson bu başarıdan sadece 377 yarda uzakta. Oyun bazında, bu 125 yardadan biraz fazla çıkıyor. Bu sezon birçok kez bu çeteleyi aştı ve yenilebilir bir Giants savunmasını kullanmak, bunu bir olasılık olarak ayarlamak için uzun bir yol kat edebilir.

Bununla birlikte, artık Jefferson için sadece mesafe değil ve hedefleri canavarcaydı, son dört maçın her birinde çift haneleri aştı. Bu yıl aldığı 111 resepsiyonla, Moss’un 2003’teki en iyi sezonunda bile. Vikings formasıyla tüm zamanların en çok ikinci kez Adam Thielen’in sadece iki gerisinde ve Cris Carter’ın 122’si (iki kez yapıldı) oradaki barometreyi temsil ediyor. Kalan üç maçla, bu da Jefferson’ın kariyer istatistik çizgisine eklenebilecek başka bir ödül gibi görünüyor.

Justin Jefferson, PFF'nin WR Sıralamasında Garip Bir Şekilde Düşük Sırada
14 Kasım 2021; Inglewood, Kaliforniya, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. © Jayne Kamin-Oncea-USA BUGÜN Spor.

Bir sezon önce, O’Connell’in hücum koçluğu yaptığı Los Angeles Rams, Cooper Kupp’un 145 resepsiyonda 1.947 yarda yükseldiğini gördü. Jefferson muhtemelen oraya ulaşmak için toplam alıma ihtiyaç duymayacak ve muhtemelen bu kullanımın gerisinde kalacak. Bununla birlikte, sahayı bu kadar genişletebildiği için, O’Connell’in arka arkaya karşılama mesafesi liderlerine koçluk yapamaması için çok az neden var.

Bu hafta sonu, Jefferson için nihai sonucu belirlemek için uzun bir yol kat edebilir. Halihazırda ileriye bakıyor, Hill için endişelenmiyor ama Johnson’ın peşine düşmek isteyip istemediği Cumartesi günü ne olacağına bağlı olabilir.


Michael Irvin, Kirk Cousins ​​Hakkında Haklıydı

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/justin-jefferson-taking

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir