Josh Metellus, Minnesota’nın Başarısında Kritik Bir Rol OynayacakJosh Metellus, Minnesota'nın Başarısında Kritik Bir Rol Oynayacak
15 Haziran 2021; Eagen, Minnesota, ABD’de; Minnesota Vikings güvenliği Josh Metellus (44) TCO Performance Center’da OTA’da yapılan tatbikatlar sırasında geniş alıcı Zach Davidson’a (40) yönelik bir geçişi bozdu. Zorunlu Kredi: Harrison Barden-USA TODAY Sports

Sezona girerken, Josh Metellus’un büyük ölçüde özel takımlardaki yetenekleri nedeniyle kadroya gireceğine inanıyordum. Kısa bir süredir, genç güvenlik, kapsama alanında mükemmel mücadeleler yaptı. Beklemediğim şey, Ed Donatell’in savunmasındaki rolüydü.

Harrison Smith – bir All Pro – tartışmasız bir başlangıçtır. Belirsizlik, Camryn Bynum ve Lewis Cine arasındaki rekabette duruyor gibiydi. Bynum, 2021’de kolej köşesinden NFL güvenliğine geçti. Bazı sınırlı anlık görüntülerde Bynum etkiledi, pek çok kişi Smith’in karşısında başlangıç ​​için meşru bir şansı olduğunu düşündü. Yarışma daha çok ilk tur sonunda seçilen Cine ile olacaktı.

Sonunda, Bynum başlangıç ​​​​noktasını kazandı. Birçoğu, Cine’in takımın derinlik tablosundaki S3 olacağını varsayıyordu, ancak bu, yanlış yönlendirilen bir bakış açısı. Smith’in zaman kaybetmesi gerektiğinde, ilk adımı atan Metellus oldu. Millet, 3. Haftada iyi oynadı. Savunmanın %100’ünü oynadı ve 11 top yığılmış.

Açıkçası, son zamanlardaki odak noktamızın çoğu Cine’nin yaralanması üzerindeydi. Kelime şu ki, ameliyat olumluydubu yüzden umarım genç güvenlik yakında sahaya geri dönebilir.

Bu arada Josh Metellus, savunmada güçlü bir katkı sağlayabileceğini göstermek için biraz daha fırsat elde edecek. Smith ve Bynum ilk başlayanlar olmaya devam ediyor, ancak Metellus yedek kulübesinden ilk ayrılan isim olacak. Ayrıca, bu üç güvenlikli görünümlerden bazılarını bile görebiliriz. Yine de Cine yerine, ilk iki oyuncuyla ortaklık yapan Metellus olacak.

Metellus, 2020 NFL Draftının 6. turunda seçildi. Hâlâ sadece 24 yaşında, yani önünde çok uzun yıllar var. Kolejde, Metellus Michigan için oynadı. Son iki sezonunda 5 müdahalesi ve 9 TFL’si vardı.

NFL’nin web sitesindeki taslak profil, Metellus’un koşuya karşı güçlü:

Koşu desteğinde yokuş aşağı oynar. Yüksek bitirme hızına sahip teknik avcı. Hızlı topla ve vur yeteneği ile boşluğa uyar. Bir sonraki seviyede konumsal çok yönlülük sunabilir. Kısa alan kapsama görevleri için denge ve kalçalara sahiptir. Kapsamadan kapanmaya geçişler için ayak seğirmesi. Yakalama noktasında agresif pençeleme. Futbolu alıcılardan kurtarmak için vur. Oyun eylemine erken tanıma ve tepki. Futbol sahasını bulmak için etrafta dolanır.

PFF Metellus’un 2022’de hem koşuya hem de pasa karşı iyi bir performans gösterdiğini öne sürüyor. Genel notu, güvenlikler arasında en iyi 11. olan sağlıklı bir 77.2. Serbest güvenlikte 69 ve ceza sahasında 14 çıtçıt oynadı. Daha sonra yuvada 8 ve dışarıda 1 çıtçıt vardır. Aksi takdirde, özel takımlarda çok fazla oynandı.

Sezon devam ederken, Josh Metellus özel takımlarda önemli bir katkı sağlamaya devam edecek. Gerekirse, savunma ile de bir fırsat elde edecek. Her ikisini de üst düzeyde yapabildiğini gösterdi.


Josh Metellus, Minnesota'nın Başarısında Kritik Bir Rol Oynayacak
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/minnesota_vikings/analysis/josh-metellus-is-going-to-play-a-critical-role-in-minnesotas-success/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir