Jofra Archer, English Summer And Ashes 2023 İçin Mevcut Değil.


Jofra-Arche

Jofra Okçu: İngiltere’nin İrlanda’ya karşı oynayacağı tek seferlik Test için takım açıklandı ve İngiltere ve Galler Kriket Kurulu (ECB), Jofra Archer’ın sağlığıyla ilgili en son bilgileri verdi.

Jofra Archer’ın hüsranı, İngiliz bowling oyuncusu yazın geri kalanında elendiğinden beri daha da kötüleşiyor ve bu da onu Ashes’tan çıkarıyor.

Jofra-Archer
Jofra-Archer

Hindistan Premier Ligi’nin (IPL) şu anki sezonunda Mumbai Kızılderilileri ile geçirdiği süre, son testler sağ dirseğinde bir stres kırığının tekrarladığını gösterdiğinde kısa kesildi. Sakatlığı iyileştiğine göre Archer, Sussex ve İngiltere sağlık personelinden rehabilitasyon görecek.

ECB, Mumbai Kızılderililerinin sezonun geri kalanında Archer’ı görevden almaya karar vermesinin ardından bir açıklama yaptı ve 28 yaşındaki oyuncunun “yakın zamanda oynarken yaşadığı rahatsızlığın üstesinden geldiğini” ancak IPL’de devam edemediğini iddia etti.

ECB England Men’s Cricket Genel Müdürü Rob Key, “Jofra Archer için sinir bozucu ve üzücü bir dönem oldu” dedi. “Daha önce onu uzun süre dışarıda tutan dirsek yaralanması tekrarlayana kadar iyi ilerleme kaydediyordu.

“Ona iyileşmesinde bol şans diliyoruz. Format ne olursa olsun, Jofra’nın İngiltere için en iyi ve kazanan maçlarına geri döndüğünü göreceğimize eminim. Umarım er ya da geç olur.”

Jofra Archer Sağlık problemler

Jofra Archer, English Summer And Ashes 2023 İçin Mevcut Değil.
Jofra Archer, English Summer And Ashes 2023 İçin Mevcut Değil. 4

En son başarısızlık, Archer’ın önceki üç yılın çoğunda onu rahatsız eden uzun yaralanma listesine eklendi. Efsanevi hız oyuncusu, Ocak 2023’te uluslararası krikete geri döndü, ancak sadece beyaz top formlarında Güney Afrika ve Bangladeş’e karşı oynanan maçlar için.

Archer’ı 2020’nin ilk aylarında yılın ilk yarısını kaçırmaya zorlayan stres kırığı, dirsek problemlerinin kaynağı. 2021’in başında evinde beklenmedik bir kaza geçirdikten sonra ameliyat olması gerekiyordu. Mayıs ayında sırtındaki stres kırığı nedeniyle 2022’de tüm yıl boyunca sahada kaldı.
Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/jofra-archer-not-available-for-the-english-summer-and-ashes-2023/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir