Joe Wieskamp, ​​Raptors İçin Önemli Bir Oyuncu Olabilir mi?Güncellenmiş:

26 Ocak 2023

Beklendiği gibi Toronto Raptors, Iowa yerlisi ile anlaştı. Joe Wieskamp ikinci bir 10 günlük sözleşmeye imza attı. Henüz takım için ilk maçına çıkmadı, ancak G-League üyesi Raptors 905 için oldukça sağlamdı, tek başına oynadığı maçta yedi ribaund ve dört üçlük ile 6/9 şutunda 19 sayı kaydetti. Antrenör Nick Nurse, şut atma yeteneğinden şu ana kadar etkilenmiş:

“Bugün bir antrenmanı vardı. O sağlıklı. O formda. Orada oldukça iyi görünüyordu, ”dedi hemşire. “Çoğunlukla bir tetikçi olduğunu söyleyebilirim. Sahada boşluk yaratıp üçlük atabilmesiyle tanınan bir guard ya da kanat oyuncusu.”

Eğer biliyorsan Iowa’da basketbola nasıl bahis oynanır?, Wieskamp’a aşina olmalısınız. Muscatine’de doğdu, Hawkeyes için kolej basketbolu oynadı ve eyaletten NBA’e en son ihraç edilenlerden biri.

Ancak, NBA’de sadece bir avuç maça çıktı, hepsi de San Antonio Spurs ile. Sezonun başlarında Los Angeles Lakers’a katılmaya oldukça yakındı, ancak bir NBA kadrosunu kırmak için bir şans daha elde etmek için biraz daha beklemesi gerekiyordu:

Wieskamp kısa bir süre sonra “Sezona girerken umduğum şey, NBA’e geri çağrı almaktı ve bu yüzden Toronto’ya bana bir fırsat verildiği için minnettarım ve bundan en iyi şekilde yararlanmayı umuyorum” dedi. takıma yaklaşık iki hafta önce katıldı.

Iowa Hawkeyes ile üç yıllık olağanüstü bir kariyerin ardından Spurs, Muscatine yerlisini 2021 NBA Seçmeleri’nin 41. genel seçimiyle aldı ve onunla iki yönlü bir sözleşme imzaladı. Ve sınırlı dakikalarda bazı sağlam oyunlara rağmen, ikinci sınıfın başlamasından hemen önce feragat edildi.

O andan itibaren, 46/38/86 atış serisinde 15.0 sayı, 5.3 ribaund, 1.2 asist, 1.1 top çalma ve 2.4 üç sayılık ortalamalar alarak yeteneklerini G-League’e taşıdı ve sürekli yere serme yeteneği sayesinde mükemmelleşti. Bu sezon Raptors için bir vurgu noktası olan kısıtlı alanın ötesinden şutlar.

Wieskamp Saldırgan Bir Kıvılcım Olabilir

Nick Nurse’ün ekibi, hücumda bir rönesans için can atıyor. Şu an itibariyle, maç başına sadece 112,2 sayı ile ligdeki en kötü yedinci hücum hücumuna sahipler ve hepsi de maç başına 96,5 topla üçüncü en yavaş tempoda oynuyorlar. Dahası, şut yüzdesi (%44,8) ve üçlük yüzdesinde (%32,9) sondan ikinci sırada yer alıyorlar ve ayrıca maç başına daha az üçlük atan dördüncü sırayı da deviriyorlar (10,8).

Bu nedenle olsa bile Wieskamp biraz tek boyutlu bir oyuncu olabilir NBA seviyesinde, Raptors’ın tümsekleri aşmak için ihtiyaç duyduğu şey de olabilir: Sahayı genişletmelerine, rakip savunmalarını dürüst tutmalarına ve Pascal Siakam ile Fred VanVleet’in sürüşlerine yer açmalarına yardımcı olabilecek keskin nişancı bir kanat.

Wieskamp İçin Çok Önemli Bir Esneme

Bu sezon Raptors’ın kadrosunda hoşnutsuzluk söylentileri dolaşıyordu ve bildirildiğine göre eski oyuncular takımdan çıkmak istiyor. Bu, sıralamalarda onlar için iyi olmasa da, Wieskamp’ın gerilemede daha fazla oynama süresi kazanması ve bu lige ait olduğunu kanıtlaması için kapıyı açabilir.

Elbette bu, Raptors’ın ona sezon için ilk NBA maçına çıkma fırsatı verdiğini varsayarsak. Aksi takdirde, özellikle sezonun geri kalanında onu kadroya dahil etmek zorunda kalacaklarını düşünürsek, onunla başka bir sözleşme imzalamaları pek olası değil.

Raptors ona yer olmadığına karar verirse, hizmetleriyle ilgilenen herhangi bir NBA takımına katılmakta veya oyunu üzerinde çalışmaya devam etmek ve başka bir çağrıyı beklemek için yeteneklerini G-League’e geri götürmekte özgür olacak.


Kaynak : https://worldinsport.com/can-joe-wieskamp-be-an-important-player-for-the-raptors/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir