Jaylen Twyman’da Neler Yanlış Gitti?Jaylen Twyman'da Neler Yanlış Gitti?
19 Eylül 2022; Philadelphia, Pensilvanya, ABD; Minnesota Vikings, Lincoln Financial Field’da Philadelphia Eagles’a karşı Jaylen Twyman (93) ile defans yapıyor. Zorunlu Kredi: Eric Hartline-USA TODAY Sports

NFL’de karmaşık bir ilk bir buçuk yılın ardından Jaylen Twyman, geçen hafta Minnesota Vikings tarafından sessizce serbest bırakıldı. Günler sonra, bir zamanlar umut vaat eden savunma oyuncusu, Miami Dolphins ile antrenman kadrolarına katılmak için anlaştı. Tesadüfen, Yunuslar Minnesota’nın bir sonraki rakibi.

Ben Pittsburgh ürününün ve oyununun büyük bir hayranıydım (ve hala öyleyim). Bununla birlikte, son altı haftada iki kez kesilmesi, Vikinglerle olan hikayesinin bittiği anlamına geliyor. Minnesota’nın hayranlarının favorisi ve 2021 draft sınıfından takımda kalan birkaç seçimden birinin yayınlanmasıyla birlikte şu soru sorulmalı: Jaylen Twyman’da tam olarak ne ters gitti?

Karmaşık Bir Çaylak Yılı

Pittsburgh’daki kolej futbolunun son sezonunda COVID ortaya çıktığında işler Twyman için yeterince garipleşti. Yıldız savunması, 2019 sezonunda 10.5 ile ACC’de en çok ikinci çuvalları kaydettiği ve 12 TFL’ye sahip olduğu bir sezondan geliyordu.

Twyman 2020’de NFL’ye gitmiş olsaydı, 2020 Draftı’nın ikinci veya üçüncü turunda gitmiş olma ihtimali yüksek. Bunun yerine bir sezon daha geri gelmek istedi ve ardından COVID dünya çapında bir sorun haline geldi. Salgın, Twyman’ın yıldan çekilme kararı almasına neden oldu, yani 2021 Taslağına 16 aydır bir çırpıda futbol oynamadan girdi.

Başka sebepler de olabilirdi, ama açıkçası, bu sınıftaki diğer birçok yetenekli oyuncu için olduğu gibi onun da draft tahtasından düşmesinin ana sebebi buydu. Ardından, Vikingler tarafından altıncı turda seçildikten sadece haftalar sonra, Washington DC’de teyzesini ziyarete giderken dört kez vuruldu. Sakatlıklar, 2021 NFL sezonunun tamamı boyunca onu nakavt etti, bu da futbol oynamaktan bir yıl daha uzak durmak anlamına geliyor.

Felsefede Değişim

Twyman, NFL kariyerinin ikinci yılı için geri dönmeye çalışırken, Minnesota Vikings, hem ön büroda hem de koçluk kadrosunda bir franchise olarak elden geçiyordu. Ardından, yeni rejim yerleştikten sonra, kadroyu elden geçirmeye başladılar ve geleneksel 4-3 yerine 3-4’e geçerek Ed Donatell ile savunmada büyük bir değişiklik yaptılar.

Geriye dönüp bakıldığında, bu muhtemelen, özellikle Twyman gibi bir oyuncu için önümüzdeki aylarda ortaya çıkan olaylar için büyük bir kırmızı bayrak olmalıydı. Küçük boyutlu bir savunma müdahalesi olarak, 3-4 oynamak, atletizmini ve gücünü iç hücum oyuncularını boğmak için kullanma şansını temelde ortadan kaldırdı.

Ardından, Harrison Phillips ve Za’Darius Smith gibi savunma cephesine eklenen yetenekler Twyman’ı derinlik tablosunda daha da aşağılara itti.

Twyman Miami’de Yakalayabilir mi?

Sonuçta, Twyman en büyük becerilerini Minnesota’da sergilemek için çok az şansa sahip oldu ama Miami’de bu şansı elde edebilir miydi? Sonunda Minnesota’da yaşadığı sorunları orada da yaşayacak gibi görünüyor. Miami ayrıca 3-4 defans yapıyor ve savunma hattında Christian Wilkins ve Emmauel Ogbah gibi yıldızları kurdular.

Twyman antrenman ekibine katıldı ve Miami muhtemelen Vikingler savunması hakkında biraz bilgi edinmek için onu kullanmaya çalışıyor. Alabilecekleri tüm yardıma ihtiyaçları var, görünüşe göre bu hafta sonu QB’de Skylar Thompson’ı yedinci turda seçecekler. Benzer bir fenomeni Eagles, Vikingler ile 2. Hafta eşleşmelerinden önce Janarius Robinson ile anlaştığında gördük. Robinson, takıma katıldığından beri Philly ile bir çırpıda oynamadı.

Günün sonunda, Twyman’ın NFL’de bir iniş noktası bulması için kök salmaya devam edeceğim. NFL kariyerine kesinlikle sopanın kısa ucunu çizdi ve bir zamanlar umut vaat eden umudun yeni bir kadro ile başarıya ulaştığını görmek çok güzel olurdu.


Cevaplanan Sorular: Vikings Yaralanma Raporu, Danielle Hunter'ı Hak Etmek, Khyiris Tonga

Josh Frey, Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesine ve Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik yan dallarında lisans derecesine sahip olan Idaho Koleji’nin 2020 Sınıfı mezunudur. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’a kök salmaktan hoşlanır. NFL ve diğer çekimlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Tavuk
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/minnesota_vikings/what-went-wrong-with-jaylen-twyman/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir