James Vowles, Williams Takım Patronu Olarak AçıklandıGüncellenmiş:

13 Ocak 2023

Mercedes’in baş stratejisti James Vowles kısa süre önce açıklandı. Williams Takım Patronu. Eski müdür Jost Capito’nun yerini alan Vowles, bir dizi yeni sorumluluk üstlenir. Mercedes’te geçirdiği on yılın ardından nihayet 2023 sezonu öncesinde Williams’a geçiş yapıyor. Rol için kesinlikle birçok seçenek olsa da, Vowles’ın parlak bir etki yaratacağına ve bilgisini ekibi yükseltmek için gerçekten kullanacağına şüphe yok.

Vowles, Mercedes’in baskın arabalarının çoğuna ve belki de Formula 1’de şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi arabalardan bazılarına katkıda bulunmuştur. Şampiyonluk kazandıran bir araba yaratabilecek biri varsa, o da Vowles’dur. Mercedes’ten ayrıldığını görmek üzücü olsa da, Williams’ta kariyerine devam etmesini izlemek bizim için bir onur olacak. Williams ve Mercedes’in uzun süredir devam eden bir ilişkisi var ve Vowles’ın Williams’la çalışmak için ayrılması şaşırtıcı değil.

Getty Images’den gömün

İçinde basın bülteni, Vowles, “Williams Racing ile başlamak için sabırsızlanıyorum. Böyle inanılmaz derecede zengin bir mirasa sahip bir ekibe katılmak bir onurdur. Takım, sporumuzun bir ikonu, büyük saygı duyduğum bir isim ve mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyorum”. Mercedes’te özlenebilecek olsa da, eminim herkes onun Williams’ta neler yapabileceğini görmek için heyecanlı.
Kaynak : https://worldinsport.com/james-vowles-announced-as-williams-team-principal/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir