IPL Tarihinde En Fazla Elliye Sahip İlk 3 Vurucu.


En iyi 3 vurucu: Kriket turnuvalarında en popüler T20 kriket ligi olan Hindistan Premier Ligi, şu ana kadar 15 sezon oynandı. Şimdi hayranlar 16. sezon için çok bekliyorlar. Bu yılki IPL sezonunun programı yakın zamanda yayınlandı.

31 Mart’tan itibaren bu sezonun şampiyonu 28 Mayıs’ta belirlenecek. Şimdi taraftarlar arasında bu sezonun başlamasıyla ilgili büyük bir coşku görülüyor. Hayranlar için beklemek o kadar kolay olmayacak. Böyle bir durumda önünüze birbiri ardına plaklar sunuyoruz.

IPL’de en fazla ellili olan topa vuran oyuncular

IPL için bu bekleyişin ortasında, bugün sizi bu yılın sezonuyla ilgili başka bir özel rekorla tanıştıracağız, burada bugün bu mega T20 liginde yarasaları maksimum yarım asırlık gol atan vuruculardan bahsedeceğiz. O halde bugün Sports Danka’da isimleri maksimum Elli olan IPL tarihindeki en iyi 3 vurucuyu sunalım… hadi bir göz atalım

Virat Kohli – 44

Virat Kohli
Virat Kohli

Ne zaman IPL’de altın tarihten söz edilse, bir isim öne çıkacak, o da Virat Kohli… Uluslararası krikette rekor kralı ve koşu makinesi olarak bilinen Virat Kohli’nin hüneri IPL’de de görülüyor. Bu T20 liginde en çok sayı atan oyuncu. Eski RCB kaptanı Kohli, adını sadece yüzyıllarda en çok gol atanlar listesinde tutmakla kalmıyor, aynı zamanda en çok elli gol atan topa vuran oyuncular arasında da yer alıyor. 223 maçta 215 yarım asırlık vuruş yaparak bu ligde en çok ellili yapan üçüncü topa vuran oyuncu.

David Warner – 55

David-uyarıcı
David-uyarıcı

Yabancı vurucular IPL’de her zaman popüler olmuştur. Bu yabancı devlerden bahsetmişken, Avustralyalı açıcı David Warner, sopası çok tutarlı bir şekilde konuşan tam bir vurucu oldu. Delhi Capitals için oynayan David Warner, vuruş oranıyla birlikte ortalaması inanılmaz olan denizaşırı en çok gol atan topa vuran oyuncu. Warner’ın en önemli özelliği uzun vuruşlar yapabilmesiydi, bu yüzden bu ligde sadece 162 maçta 162 vuruşta en fazla 55 yarım asır kaydetti. Çok az maçta bile bu konuda ön planda.

Shikhar Dhawan – 47

Shikar Dhawan
Shikar Dhawan

Hindistan’ın efsanevi açacağı Shikhar Dhawan, IPL’de her zaman hafife alınmıştır. Shikhar Dhawan, performansının sahip olduğu ilgiyi hiçbir zaman elde edemedi, ancak performansı bu ligde muazzamdı. Dhawan neredeyse her sezon koşu yarışında yaşıyor. İlk sezondan beri bu ligde oynayan Punjab Kings kaptanı Shikhar Dhawan muazzam bir vuruş yapıyor. Dhawan, şu ana kadar oynanan 206 maçın 205 vuruşunda kendi adına 47 yarım asır kaydetti. O, IPL’de en çok yarım asırda gol atan ikinci topa vuran oyuncu.

Ayrıca Okuyun: IPL 2023: DC SWOT Analizi – Ekibin Güçlü Yönleri, Zayıf Yönleri, Fırsatları ve Tehditler


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/ipl/top-3-batsmen-with-most-fifties-in-ipl-history/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir