IPL 2023’ün mini müzayedesinde para olmaması nedeniyle pahalı oyuncu alımında sorun yaşanabilir. Tutma işleminden sonra tüm takımların ne kadar parası kaldığı hakkında daha fazla bilgi edinin.


IPL 2023 için mini müzayedede para olmaması nedeniyle pahalı oyuncular satın alırken sorun olabilir: IPL’de çok fazla yutturmaca var. Önümüzdeki iki gün içinde Koçi’de sezon müzayedesi yapılacak. On takımın tamamında fon eksikliği nedeniyle, yüksek kaliteli ve pahalı oyuncular edinmek zor olabilir.

Aralarında şu anda daha fazla parası olan bir takım var ama takım için daha fazla oyuncu almaları gerekiyor ve o takımın adı Surisers Hyderabad. Böyle bir durumda, kaptan için çok yönlü ve açıcıya ihtiyaç duyan bazı takımlar var ve bazı takımlar da iyi bir çok yönlü ve açıcıya ihtiyaç duyuyor. Bu karmaşık rekabette hayatta kalabilmek için iyi performans gösterenlere şiddetle ihtiyaçları var.

Chennai Super Kings’in bu sezon en iyi açılış yapan topa vuran oyuncuyu alması ve gelecek sezon için Mahendra Singh Dhoni’nin yerini alması gerekiyor, bu tür oyuncular oyundaki konumlarını sorunsuz bir şekilde koruyabiliyor.

Chennai Super Kings, bu oyuncuları IPL 2023 Müzayedesinde arayabilir.

Kane Williamson

Kane Williamson
Kane Williamson

Temel fiyatı Rs 2 crore olan Kiwi meyilli, CSK’nın orta düzey kadrosunu desteklemesi için ideal bir seçim olacaktır. CSK, denizaşırı vurucu için yaklaşık 6 crore’luk bir son teklif verebilir ve yakın gelecekte kaptanlık için düşünülebilir.

Sam Curran

Sam Curran
Kaynak: EWN-Sam Curran

İngiliz, bir yaralanma nedeniyle 2022 mega müzayedesinden önce CSK yönetimi tarafından serbest bırakıldı. Rs 2 crore taban fiyatıyla, herhangi bir franchise için bariz bir seçimdir. CSK, Rs civarında bir son teklife gidebilir. Denizaşırı çok yönlü oyuncu için 6 crore.

Ayrıca Oku: IPL 2023 Güncellemesi: Ülke bazında IPL 2023 Mini Müzayedesine Oyuncuları Kaydedin.

Narayan Jagadeesan

Hindistan’dan gelen yetenekli genç adam, Hindistan oyuncu listesinin olmazsa olmazlarından biri olabilir. Hindistan yerel turnuvalarında iyi bir forma sahip olan Jagadeesan, yaklaşık 1-2 crore teklif vererek CSK tarafı için orta dereceli vurucu olarak alınabilir.

Manish Pandey

Oyunla ilgili çok fazla deneyime ve bilgiye sahip olan Pandey, bir CSK vurucusunun oyun standartlarını karşılamak için uygun bir bulgudur ve sarılı adamlar onun için 1-2 crore taban teklif verebilir.

Mumbai Kızılderililerinin büyük sorusu, bu müzayedede çok yönlü Kieron Pollard’ın yerini kimin alacağıdır. Öte yandan hızlı atıcı Jasprit Bhumar’ın şu haberi var: Sakatlığı nedeniyle takıma dönmesi zor, peki onun yerine ikinci hızlı atıcı kim olacak? Mumbai’nin hangi oyuncuyu hedef alacağını müzayededen sonra öğreneceğiz.

Mumbai Kızılderililerinin iyi bir iplikçiye ihtiyacı var. Kesin olarak bir bacak döndürücü. Bu nedenle, ya her yıl ortaya çıkardıkları yeni bir sansasyonu ortaya çıkarmaları bekleniyor ya da Zampa veya Adil Rashid için teklif verecekler. Hevesli bir hayran olarak, Mumbai’nin kriket topluluğu için neler hazırladığını görmek beni heyecanlandırıyor.

Bombay Kızılderilileri IPL 2023 Müzayedesinde bu oyuncuları arayabilir.

Çok yönlü hızlı bowling oyuncusu için Mumbai, Pollard’ın yokluğunu doldurmak için Ben Stokes, Cameron Green veya Sam Curran gibi büyük isimlerden birine bakabilir.

Adam Zampa, Tabraiz Shamsi ve Adil Rashid, müzayede havuzundaki üç yüksek profilli iplikçidir, ancak takım kombinasyonu için denizaşırı bir iplikçi bulmak zorlaşır. Star Indian iplikçilerinin tümü takımlar tarafından tutuldu ve bu da Mumbai’nin seçeneklerini Mayank Markande, M Ashwin (ikisini de yakın zamanda piyasaya sürdüler), Shreyas Gopal ve Amit Mishra’ya indirdi.

Riley Meredith, bu müzayededen önce gitmelerine izin verdikleri ancak Archer’ın yedeği olarak yeniden düşünmek isteyebilecekleri bir başka isim. Dusmantha Chameera’nın hızı, özellikle Wankhede’deki zıplayan sahalarda da yararlı bir seçenek olabilir.

Yedek kalecinin yuvası için bir seçenek, son zamanlarda 277 dahil olmak üzere beş ODI yüzyılı vuran N Jagadishan’dır. Mohammad Azharuddin, Syed Mushtaq Ali’de ev sahibi takıma karşı 37 top asırını parçalayan bir diğer T20 ismi. 2020-21 sezonunda kupa.

Hindistan’ın hızlı bowling oyuncuları arasında Mumbai, hız için Shivam Mavi’ye veya Syed Mushtaq Ali Trophy’de 18 kaleyi alan 23 yaşındaki Vidwath Kaverappa’ya bakabilir.

Gündoğanları Haydarabad henüz kaptanı ve çok yönlü bowling oyuncuları da dahil olmak üzere birçok oyuncuyu satın almadı.

kameron yeşili
Haydarabad franchise’ı kesinlikle Cameron Green gibi çok yönlü bir oyuncu için teklif verecek. Çünkü bu çok yönlü oyuncu, vuruşları açma ve maçı bitirme yeteneğine sahip ve aynı zamanda bowling oynama yeteneğine de sahip. T20Is’deki 175 vuruş oranı, herhangi bir bowling oyuncusuna ve hayranlarına uykusuz geceler yaşatabilir.

Her durumda maçın gidişatını değiştirebilecek mükemmel bir oyuncu bulmak çok zor olduğu için Cameron Green tüm takımın odak noktası olacak. Haydarabad, herhangi bir franchise arasında en yüksek cüzdan bakiyesine sahiptir.

Mayank Ağarwal
Punjab Kings’in eski kaptanı Mayank Agarwal, bu yıl franchise tarafından serbest bırakıldı. Son birkaç sezondaki performansı o kadar iyi olmasa da vuruş tekniği konusunda şüphe yok. Bu sezon Mayank’ın üzerinde kaptanlık baskısı olmayacak, rahat oynayabilsin. Takımın ayrıca, Mayank Agarwal’ın iyi bir seçenek olduğu güç oyununda hızlı koşular yapabilen iyi bir açıcıya ihtiyacı var.

Mayank Ağarwal
Kaynak: Mayank Agarwal-Hindustan Times

Takımlar ve bu IPL müzayedesinde harcayabilecekleri kalan kese değeri:

  1. Sunrisers Haydarabad (SRH) – INR 42,25 crore
  2. Punjab Kings (PBKS) – INR 32,2 crore
  3. Lucknow Süper Devler (LSG) – INR 23,35 crore
  4. Bombay Kızılderilileri (MI) – INR 20,55 crore
  5. Chennai Süper Kralları (CSK) – INR 20,45 crore
  6. Delhi Başkentleri (DC) – INR 19,45 crore
  7. Gujarat Titanları (GT) – INR 19,25 crore
  8. Rajasthan Royals (RR) – INR 13,2 crore
  9. Royal Challengers Bangalore (RCB) – INR 8,75 crore
  10. Kalküta Şövalye Binicileri (KKR) – INR 7.05 crore


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/due-to-lack-of-money-in-the-mini-auction-of-ipl-2023-there-may-be-a-problem-in-buying-expensive-players-know-more-about-all-teams-have-how-much-money-left-after-retention/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir