IPL 2023: RR SWOT Analizi


RR SWOT Analizi: Rajasthan Royals, IPL’de çok tutarlı takımlardan biri olmadı ve Royals, sürekli IPL görünümlerinden 2008’de bir kez playofflara çıktı. IPL 2022’nin 15. baskısında 2. play-off’larına katılmaya hak kazanarak kaybettikleri onurlarını geri kazanmaları 14 yıllarını aldı.

Bununla birlikte, Royals sadece iki kez play-off’a kaldı ancak her iki durumda da finale yükseldi ve 2008’de birinciyi kazandı ve 2022’de ikinciyi kaybetti. Bu yıl, zorlu bir takımla şampiyonluk yarışında başarılı olacaklar. .

Güçlü

IPL 2023: RR SWOT Analizi
Kaynak: NDTV Sporları

Rajasthan Royals, şiddetli açıcılardan, baskın orta düzenden ve güçlü bitiricilerden oluşan IPL’de muhtemelen en güçlü vuruş düzenine sahiptir. Jos Buttler’ın bu yıl bir kez daha takımın vuruş dizisinin bel kemiği olması bekleniyor. İngiliz, Jaiswal, Padikkal, Parag gibi Hintli yetenekli tohumlardan ve bizzat kaptan Samson’dan destek beklerdi.

Kraliyet Ailesi aynı zamanda seçkin bowling ikilileri, Krishna-Boult’un ateşli saldırısı ve Chahal-Ashwin’in kurnaz ikilisi ile tanınırlar ve her ikisi de geçen yıl Kraliyet ailesi için yaptıkları arayışta başarılı olmuştur. Kraliyet ailesi bu yıl da parlaklıklarını arayacaklardı. 5. bowling seçeneğiyle ilgili en büyük endişeleri, bu yılki IPL Holder seçimiyle çözülebilir, bu da saldırılarını daha da kapsamlı hale getirir.

zayıf yönler

Takım çok zorlu görünüyor ve kayda değer herhangi bir zayıflığı yok gibi görünüyor, ancak kadroları, özellikle de değiştirilmesi zor olan ağır sikletlerden oluşan dik vuruş düzenleri için yedek seçeneklerden yoksun. Buttler ve Hetmyer gibi oyuncular Donavon Ferriera gibi oyunculara sahip olsalar da yerlerini doldurmak zor.

Ancak Hintli yıldız vurucuların, yedek seçeneklerden yoksun oldukları için kadrodaki herhangi bir oyuncuyla değiştirilmeleri imkansız. Yıldızlarla dolu bowling dizisi, RR’nin birçok bowling yedeğine sahip olması nedeniyle daha da vazgeçilmezdir, ancak hiçbiri oyun 11’deki ana 4’ün yerini alacak kadar ikna edici değildir.

Fırsatlar

IPL 2023: RR SWOT Analizi
Kaynak: Times Now

Her yıl Royals için oynayan tüm bu yıllar boyunca, Sanju Samson Hindistan Ulusal tarafına gitmek için. Şimdi takımın kaptanı olan ve son edisyonda başarı elde eden Sanju, yıllar boyunca gösterdiği muhteşem performansa rağmen Hint Erkekler Takımında kalıcı bir yer edinemediği için bu sezon daha da yükselmek istiyordu.

IPL 2023, Hindistan tarafının Hindistan ulusal tarafında yeni vurucuları işe alma dürtüsü içinde olduğundan, genç Hintli açıcı Yashasvi Jaiswal’ın ulusal tarafa geçmesi için bir fırsat da sağlayabilir. Krishna ise IPL’de iyi bir performans sergileyerek uzun bir aradan sonra Hindistan takımına geri dönüş yapabilir.

Royals, son edisyonda harika bir performans sergiledi ve 2023’te IPL’nin bu sezonunda galibiyetlerini garantilemek isteyeceklerdi.

tehditler

Kaptan Samson, rüzgarlı bitirici Hetmyer ve bowling öncüsü Chahal ve Boult gibi seçkin oyuncular, tüm bu oyuncular Royals’ın son baskıdaki başarısına büyük katkı sağladı. Ancak bu oyuncular, Samson çok aktif bir kriket sezonu geçirmediği için, ulusal görev nedeniyle iç saha maçlarını kaçırdığı, ancak çoğunlukla 11’e dahil olmadığı ve daha sonra sakatlıklar nedeniyle düştüğü için kötü bir dönemden geçiyor.

Hetmyer ayrıca son IPL’den bu yana çok fazla oyuna sahip değildi ve oynadığı oyunlar da istediği gibi gitmedi. Boult ve Chahal gibi uluslararası liderler, yakın geçmişte ne küçük kapıları seçiyor ne de ekonomikti.

RR için bir diğer büyük endişe, Holder’ın son zamanlarda gösterdiği zayıf performans olacaktır.

5. bowling oyuncusu rolünü ve vuruşta bitirme rolünü kendisine emanet etmek için 5.75 crore ile seçildi, ancak zayıf formu Kraliyet ailesi için endişelenmek için bir neden olabilir.

Ayrıca Oku: – IPL 2023: KKR SWOT Analizi: Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/ipl-2023-rr-swot-analysis-strengths-weakness-opportunities-and-threats-of-the-team/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir