İngiltere, Mbappe ve Fransa ile Nasıl Başa Çıkacak?


6 Aralık 2022 17:18 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

Pazar günkü Senegal’e karşı 3-0’lık klinik galibiyet, İngiltere’yi bir başka çeyrek finale taşıyor ve burada şu anda muhtemelen gezegendeki en iyi oyuncuya sahip olan takımlara karşı oynayacaklar.

Dört maçta beş golü bulunan Kylian Mbappe, futbolun en prestijli ödülünü elinde tutma arayışında Fransa için durdurulamaz bir güç olduğunu kanıtlıyor.

23 yaşındaki oyuncu aynı zamanda The Three Lions’ın yarı final yolunda altı gol atan Harry Kane’in ikincisiydi.

Getty Images’den gömün

Gareth Southgate’in ekibi büyük bir turnuvada bir başka yarı finale daha yükselecekse, Fransız süperstarın tehdidini ortadan kaldırmanın bir yolunu bulmalıdır.

Anahtar Kyle

Getty Images’den gömün

Hızı yüksek olan birini durdurmaya çalışmanın püf noktası, onu benzer türden bir oyuncuyla eşleştirmektir. Manchester City’den Kyle Walker, takımı ne zaman top kaybetse toparlanma koşularıyla mükemmel.

Bu nedenle Mbappe-Walker savaşı oyunun sonucunu belirleyebilir.

Getty Images’den gömün

İngiltere için bir başka potansiyel tehlike, Fransa için ‘tutkal’ olan, yani saldırılarını ayarlayabileceği ve savunmalarına yardımcı olabileceği anlamına gelen kurnaz oyun kurucu Antoine Griezmann olabilir.

Getty Images’den gömün

Burası, İngiltere’nin orta saha üçlüsü Rice, Henderson ve Bellingham’ın, özellikle Mbappe sahada tehdit edici pozisyonlara girdiğinde, Fransa’nın Mbappe’ye eskisi kadar hizmet vermemesini sağlamak için mutlak en iyi hallerini almaları gereken yer. Mbappe’ye yapılan sevimli pasları durdurmak için İngiltere’nin Greizmann’ın top üzerindeki zamanını ve alanını reddetmesi de hayati önem taşıyor.

İngiltere’nin Dünya Şampiyonlarını yenmenin en iyi yolu potansiyel olarak kontra ataklar olabilir, kişisel nedenlerden dolayı Raheem Sterling’i kaybetmiş olabilirler, ancak takımda Saka, Foden ve Rashford gibileri varken yapabileceğimiz potansiyel var. dünya şampiyonlarına karşı özel bir şey.

Kaptanın Parlaması Gerekiyor

Getty Images’den gömün

İngiltere’nin Kaptanı, yıllar boyunca en etkili oyuncuları oldu. Bu turnuvada sadece bir golü olabilir, ancak İngiltere ve bu turnuvayı potansiyel olarak kazanma şansları için çok önemlidir. Bu tamamen onun çok yönlü oyunundan kaynaklanıyor. Sadece gol atmakla kalmıyor, aynı zamanda saldırıları durdurarak defansif tarafa da yardımcı oluyor ve mükemmel bekleme oyunu sayesinde başkalarının gol atmasını sağlıyor.

İngiltere’nin dirençli bir Fransız takımına karşı sahaya çıkmak için tüm bunlara ihtiyacı olacak.

Saka mı, Rashford mu?

Getty Images’den gömün

Southgate’in düşünmesi gereken bir diğer şey de ön üçlünün sol tarafında kimin başlayacağıdır. Foden şüphesiz Kane’in sağında başlayacak, ancak Southgate solda Bukayo Saka ile devam edecek mi, yoksa işleri değiştirip Manchester United’ı öne geçirerek Fransızları şaşırtacak mı?

Arsenal kanat oyuncusu çok formda olduğundan, Son 16 Turu’na Senegal ile başlayan takımda herhangi bir değişiklik yapmayacağından şüphelenebilirsiniz, ancak Gaffer’ın elinde ne gibi planlar olduğuna bir bakalım.

Unutulanlar mı?

Getty Images’den gömün

Bildiğiniz gibi, Southgate’in 26 kişilik kadrosu, özellikle yedek kulübesinde olmak üzere çok çeşitli hücum yeteneklerine sahip, ancak hepsini kullanmaya pek gerek duymadı.

Leicester City için olağanüstü formda olan Connor Gallagher ve James Maddison, bu yılki Dünya Kupası’na zar zor baktılar. Cumartesi günkü maçın uzatmalara gitme olasılığıyla, Southgate maçın sonraki aşamalarında İngiltere’ye fazladan bir kıvılcım vermek için onları tanıtacak kadar cesur olacak mı?

Takımla ne yapmaya karar verirse versin, Cumartesi gecesi müthiş bir yarışmaya hazır olmalıyız.

Bu, İngiltere’nin Katar’daki kampanyasını sona mı erdirecek yoksa İngiltere, futbolun en büyük ödülünü almaya bir adım daha yaklaşabilecek mi?

Öğrenmek için World in Sport’u takip etmeye devam edin.


Kaynak : https://worldinsport.com/how-will-england-cope-with-mbappe-and-france/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir