Indy, 15. Haftadaki Olağanüstü İntikam Oyununun Ardından Eski Vikings Başlangıç ​​Oyuncusunu KestiIndy Eski Vikings Starter'ı Yayınladı
Indianapolis Colts defans oyuncusu Ifeadi Odenigbo (59), 16 Ekim 2022 Pazar günü Indianapolis’teki Lucas Oil Stadyumu’nda Jacksonville Jaguars’a karşı oynanan bir maç sırasında Jacksonville Jaguars oyun kurucusu Trevor Lawrence’ı (16) görevden almasının ardından bunu kutluyor.

33-0 öne geçen bir takım için öne çıkan bir oyuncu varsa, o da Vikings’in eski ilk oyuncusu Ifeadi Odenigbo’ydu. Savunma tarafı, 2022 sezonu için Indianapolis Colts’a katıldı ve 15. Haftada, umabileceği kadar olağanüstü bir intikam oyunu oynadı.

Genel olarak, Odenigbo savunma tarafında 20 enstantane oynadı ve iki top çalma kaydetti. Bu müdahalelerden birinin çuval, diğerinin ise kayıp için mücadele olduğu gerçeğini göz önünde bulundurana kadar, belki de bu çok büyük bir etki olmayacaktır. Ayrıca o gün tek bir özel takım snap oynadı. O anda, bir touchdown için iade edilen bir Ryan Wright degajını bloke etti.

Indy, 15. Haftadaki Olağanüstü İntikam Oyununun Ardından Eski Vikings Başlangıç ​​Oyuncusunu Kesti
16 Ekim 2022; Indianapolis, Indiana, ABD; Jacksonville Jaguars sıkı tarafı Evan Engram (17), Lucas Oil Stadyumu’nda ikinci yarıda Indianapolis Colts savunma tarafı Ifeadi Odenigbo (59) ve defans oyuncusu Zaire Franklin (44) tarafından mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports

Görünüşe göre, bu intikam oyunu Colts için yeterli değildi çünkü maçtan sonra savunma ucundan feragat ettiler. Colts için 13 maçta Odenigbo, 12 top çalma, 3,5 çuval ve 3 TFL kaydetti. Indy için bu sezon en az 3,5 çuval kaydeden altı oyuncudan biriydi.

Odenigbo seçildi2017 NFL Draftının yedinci turunda, ancak sezon başlamadan önce Minnesota tarafından feragat edildi. 2017 sezonunda bir NFL kadrosunda yer almadı, ancak 2018’de Cardinals tarafından alındı ​​​​ve onlar için tek bir maç oynadı. O maçta bir müdahale kaydetti.

Sezonun sonuna doğru Arizona ondan feragat etti ve Odenigbo, onu başlangıçta draft eden takımla Minnesota’ya geri dönmenin yolunu buldu. 2019, pas koşucusu için bir ara sezonuydu ve Vikingler için 16 normal sezon maçının hepsinde ve her iki playoff maçında da yer aldı. Sonunda, 23 top çalma, 7 TFL, 7.0 çuval ve bir çift başarısız kurtarma kaydetti. Bu top düşürmelerden biri, bir touchdown için tüm yolu geri döndü.

2020 sezonunda nihayet Vikings için bir başlangıç ​​​​yaptı ve oynadığı 15 maçın hepsine başladı. Ancak üretim 2019’a göre önemli bir düşüş oldu ve 35 top çalma, 3 TFL ve 3,5 çuval bir araya getirdi. Bununla birlikte, kariyerinin en yüksek 15 QB vuruşunu kaydetti.

Vikes için playoff dışı bir yılda üretim eksikliği nedeniyle Minnesota, 2021 sezon dışı döneminde serbest oyuncuda yürümesine izin verdi. Başlangıçta Giants onunla sözleşme imzaladı, ancak sezon başlamadan önce Odenigbo’yu kestiler ve o, Browns ile Cleveland’a indi.

Indy, 15. Haftadaki Olağanüstü İntikam Oyununun Ardından Eski Vikings Başlangıç ​​Oyuncusunu Kesti
17 Ağustos 2022; Westfield, IN, ABD; Indianapolis Colts savunma sonu Ifeadi Odenigbo (59), 17 Ağustos 2022 Çarşamba, Grand Park’ta antrenman kampı sırasında. Zorunlu Kredi: Robert Scheer/IndyStar-USA TODAY NETWORK

Odenigbo, Browns için dokuz maç oynadı ve 13 top çalmanın yanı sıra kariyerindeki üçüncü fumble kurtarmasını kaydetti. O sezondan sonra Cleveland gitmesine izin verdi ve Colts ile birlikte Indianapolis’e böyle indi. Genel olarak, Odenigbo şu anda 54 NFL normal sezon maçı oynadı ve 84 top çalma, 13 TFL, 14.0 çuval, bir zorunlu fumble ve üç fumble kurtarma kaydetti.

Colts’tan serbest bırakılması şaşırtıcı çünkü sezon boyunca onlar için çok güvenilir bir rotasyon oyuncusuydu. Ancak şimdi, bir yarışmacıyı yakalama şansı var. Belki de bu yol onu üçüncü kez Minnesota’ya getirebilirdi.

Vikingler bu sezon pas atışı yapmakta zorlandı ve Odenigbo kariyeri boyunca QB’ye ulaşmanın yollarını buldu. Bu, sezonun büyük bir bölümünde kısa süreli olan yapışkan kapsama oynamak için ikincil bir baskı oluşturdu.

Yedinci yıl tecrübeli oyuncu, tutarlı bir pas atışı kuran Vikingler için eksik bir parça olabilir. Her halükarda, Odenigbo, ister Vikingler ister başka bir playoff takımı olsun, bu yılki üretimi göz önüne alındığında, kendisini muhtemelen yakında başka bir NFL kadrosunda bulacak.

Eski Vikingler Birinci Tur Oyuncusu, Seahawks'ın Playoff Koşusu Yapmasına Yardımcı Olacak

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/top_news/indy-former-vikings-starter/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir