İkizlerle Correa İşaretleri


Resmi: Carlos Correa, Minnesota Twins ile uzun vadeli bir anlaşma imzaladı.

Yakın geçmişteki en tuhaf serbest oyuncu imza efsanesi, garantili bir anlaşmayla nihayet sona erdi. 6 yıllık, 200 milyon dolarlık sözleşme toplam anlaşmayı 270 milyon dolara çıkarabilecek ek bir dört yıl için takım tarafından kazanılan seçeneklerle.

Sözleşme yapısı, 1-6 yılları arasında yıllık ortalama 33,34 milyon ABD Doları değerinde ön uçta yoğun bir şekilde yüklenmiştir. 2029-2032 için kulüp seçenekleri, bir önceki yılda yapılan plaka görünümlerine bağlı olarak garanti edilecektir. Son dört yıldaki kazancı kademeli olarak 25 milyon dolardan başlayıp 10 yılda 10 milyon dolara düşecekti.inci yıl. Anlaşma, 8 milyon dolarlık bir imza bonusu ve tam bir ticaret yapmama maddesi içeriyor.

Getty Images’den gömün

Resmi imza basın toplantısında konuşan Correa rahatlamış görünüyordu. “Burada Minnesota’da olduğum için ve bir İkiz olduğum için mutluyum. Geçen yıl özel bir şeye başladık ve daha yapılacak çok iş var.

“Minnesota’ya tekrar geleceğimi söylediğim haber çıktığında, kadrodaki her oyuncu bana mesaj attı. Ve bu benim için dünyalara bedel çünkü bu kadar kısa sürede takım arkadaşlarımın saygısını ve bana olan sevgisini kazanmak, bütün mesele bu.

“Kesinlikle duygusal bir hız treniydi, ancak kararlarını ve diğer bazı doktorların söylediklerini kontrol edemediğim için çok fazla stres yapmıyordum.

“Asıl amaç kazanmak ve kazanmak derken şampiyonlukları kastediyorum. Sahip olduğumuz çekirdek grup ve doğru rehberlik, doğru iş ahlakı ve kulüp binasındaki doğru atmosfer ile bunları başarabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Carlos Correa, 6. yılın sonunda 33 yaşına girecek ve hala birinci sınıf bir pozisyonda oynayarak fiziksel olarak en iyi döneminde sayılacak. İkizler, 7. yılı etkinleştirmek için 525 maça çıkma uyarısı ekleyerek risklerini sınırlıyor. Bu, 132 maçta ortalama dört maça çıkma demek. Bu rakamı bir perspektife oturtmak için, geçen sezon 33 yaş ve üstü sadece bir stoper 525’ten fazla forma giydi – A’lar için Elvis Andrus ve White Sox.

Correa, 2022’de 136 ve 2021’de 148 maç oynadı, bu yüzden imkansız değil, ancak diğer iki büyük kuruluşun Correa’nın uzun vadeli sağlığıyla ilgili dile getirdiği endişeler göz önüne alındığında, 525 PA çok büyük bir rakam. Kısa stoper oynamak, fiziksel olarak bedelini ödeyen zorlu bir pozisyondur. Correa, Minnesota’daki görev süresini uzatmak istiyorsa mevcut tahminlere meydan okumak zorunda kalacak.

Getty Images’den gömün

Correa ve ekibi, bu anlaşma bittiğine ve tozunu attığına göre artık rahat bir nefes alacak. Bu, bir ay, hatta bir yıl önce umacakları en iyi veya en ideal sonuç değil. Detroit Tigers, 2021 sezonundan sonra ona 10 yıllık, 270 milyon dolarlık garantili bir sözleşme teklif etti, ancak o bunu geri çevirdi ve bunun yerine İkizlerle geçici bir anlaşma yaptı – etkin bir şekilde devre dışı bırakmalarla üç yıl için 105 milyon dolar 35 milyon dolarlık bir yıllık anlaşma. Kumar, San Francisco Giants ile 13 yıl ve 350 milyon dolarlık mega bir anlaşmanın şartlarını kabul etmeden önce, Twins ona 10 yıllık 280 milyon dolarlık bir anlaşma teklif ettikten sonra meyvesini verdi.

Fiziksel endişeleri, Mets’in 12 yıl ve 315 milyon dolarlık kararlaştırılmış bir anlaşmada baskın yapıp onu çalmasına izin veren bu anlaşmayı bozdu. Başka bir takım, başka bir fizik, aynı endişeler. Şimdi Mets anlaşması oyalanıyordu. Doğrulanmamış raporlar, yeni tekliflerinin, her sezonun sonunda zorunlu fizik muayenenin tatmin edici bir şekilde tamamlanmasını bekleyen kulüp seçenekleri olarak kalan 6 yıl ile garantili 6 yılı içereceğini ileri sürdü.

Takımlar Carlos Correa üzerinde risk yönetimi uygularken, Correa da kendi üzerinde çalışıyordu. Yeni Mets anlaşması onun için çok büyük bir riskti, bu yüzden Mets’ten alabileceği ekstra 45 milyon dolardan uzaklaşarak İkizler’den daha büyük garantili toplamı seçti.

İkizler, Correa’ya olan hayranlıkları ve onu organizasyonda uzun süre tutma özlemleriyle en başından beri şeffaftı. Sonunda adamlarını yakaladılar ve bu süreçte önemli miktarda para biriktirmeyi de başardılar.

Beyzbol Operasyonları Başkanı Derek Falvey, medyaya hitap ederken gözle görülür bir şekilde memnundu.

“Yolculuklar her zaman doğrusal değil, bazen dolambaçlı olabiliyor ama buradalar ve bizi Carlos için her zaman doğru olduğunu bildiğimiz yere geri getiriyorlar. Minnesota, siz ve aileniz için her zaman haklıydı ve bizi sizin için doğru kişi olarak gördüğünüzü umuyoruz ve bugün burada bunun olduğuna inanıyorum.

“Kalbi hala buradaydı, burada hala bir dezavantaj vardı ve nihayetinde yolculuğun sizi farklı yönlere götüren kısımları var, ama bence sona doğru açık olan şey, Scott’ın bize aktardığı şey, Carlos’un ne kadar istediğiydi. burada çalışmasını sağlamanın bir yolunu bulmak ve nihayetinde oraya nasıl gideceğimizi hissettik. Bu yüzden, bu anlaşma hakkında gerçekten iyi hissettik, umarız sonunda Scott’ın az önce ifade ettiği gibi, Carlos’un 11 yıllık bir İkiz olma şansı, belki daha uzun, değil mi? İnşallah daha uzun süre, kariyerini bu organizasyonun bir parçası olarak bitirmesini istiyoruz” dedi.

Getty Images’den gömün

Correa’nın ilk tercihi değildi, bu çok açık. Kendini tamamen İkizler’e adamış olsun ya da olmasın, bu onun için neredeyse son çare gibi geliyor ve bu bazı hayranları yanlış yola sevk edebilir. Yine de konuştuğum Twins hayranları, onu geri almaktan heyecan duydular ve her şeyin nasıl geliştiğini umursamadılar.

Correa, kök salma, bir takımla bir miras yaratma ve şampiyonluklar kazanma konusunda sesini yükseltti. Şimdi birincisi için şansı var ama şampiyonluklar mı kazanıyor? Bir orta pazar bölümünde bir orta pazar ekibine katıldı. American League Central’ı Correa olmadan kazanma şansları kesinlikle daha yüksek, ancak bu bölümün favorileri değiller. Vegas Insider şu anda onları World Series’i kazanmak için Guardians ve White Sox’tan daha yüksek oranlarda tahmin ediyor.

Mevcut rotasyonları ve arenaları ile yakın gelecekte hiçbir şey kazanamayacaklar. ve dağa çıkmak ve Astros ve Yankees gibilerini devirmek istiyorlarsa, hizalanmak için tüm yıldızlara ihtiyaçları olacak. Yeni joker karakter formatı ile her şey mümkün, sadece Phillies hayranlarına sorun. Play-off’a kalmak başka, kazanmak başka. İkizler, arka arkaya son 18 maçını kaybetti. Bu inanılmaz seri bir an önce sona ermeli.

Genç damızlık üretmeyi umacakları iyi bir çiftlik sistemine sahipler. İkizlerin ilk iki adayı, Brooks Lee ve Royce Lewis kısa stoperler ironik bir şekilde. Lee’nin artı bir kolu var, bu yüzden üçüncü sıraya taşınabilir ve Lewis ameliyattan iyileşiyor, bu yüzden en az 12 ay boyunca eylemde olmayacak. En iyi senaryoda, eğer her iki aday da birinci lige hazır oyuncular haline gelirse, bunlardan birini üst düzey bir kolla takas etme olasılığı olabilir.

Mets için sözleşme imzalamış olsaydı, Correa’nın yetenekleri üçüncü aşamada oynayarak seyrelmiş olurdu. İkizler için oynamak, kariyerinin en iyi yıllarında hem defansif hem de hücumda tüm üstün yeteneklerini sergilemek için bir platform sağlıyor. Uzun vadede itibarına bile yardımcı olabilir. Bir Twin hayranının dediği gibi, “[It’s] daha iyi bir insan olabileceğiniz bir yer – hiçbir beyzbol hayranı İkizlerden nefret edemez!”

Bu, her yerde olumlu bir hareket olarak ortaya çıkabilir. İkizler için iyi, Correa için iyi ve beyzbol için iyi. Milyar dolarlık mal sahiplerinin All-Star’lardan oluşan fantezi takımlar yarattığı bir çağda, orta ölçekli bir takımdaki bir süperstar, şu anda beyzbolun tam da ihtiyacı olan şey olabilir.


Kaynak : https://worldinsport.com/correa-signs-with-twins/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir