Hurley Gala, Dünya Kupası Yenilgisinden Kurtulduktan Sonra ‘Büyük Bir Fırsat’ Olan WPL’de Seçilmesinin Ardından Mutluluğunu İfade Etti.


Mumbai merkezli çok yönlü Hurley Gala, baş parmağından sakatlanarak büyük bir fırsatı kaçırmıştı. Ocak 2023’te, sakatlığı nedeniyle Hindistan’ın muzaffer U19 Kadınlar T20 Dünya Kupası kampanyasından çıkarıldı. Gala, U-19 Dünya Kupası dışında kalmanın biraz zor olduğunu ancak Kadınlar Primer Ligi’ne seçildiği ve bu kupanın saygın kadrosunda yer aldığı için kendisiyle gurur duyduğunu da söyledi. turnuva.

WPL 2023

“İlk kez Kadınlar Premier Ligi’nin bir parçası olduğum için ve ayrıca gelecek maçlar için çok heyecanlıyım. Gujarat Giants takımında olmak benim için çok büyük bir şey. Bir Gujarati olarak bu takımda olduğum için de mutluyum. WPL gibi çok büyük bir platformun verilmesi bizim gibi gençler için çok iyi bir fırsat.”

“Güney Afrika’daki Dünya Kupası’ndan (U19 Kadınlar T20 Dünya Kupası) dışlandığımda, bu benim için çok zor bir bölümdü. Ama sonra geri döneceğimi biliyordum ve şimdi çok çalışarak daha güçlü bir şekilde geri döndüm,” dedi Hurley, franchise tarafından kolaylaştırılan özel bir sohbette IANS’a.

Hurley’nin henüz 16 yaşında olmasına rağmen Yeni Zelanda Geliştirme takımına karşı oynadığı dört maçta şimdiden yedi kaleyi kaptığını ve orta derece kamera hücrelerinde vuruş oranının 140’ın üzerinde olduğunu duymak etkileyici. Bir kriket oyuncusu olarak çok fazla potansiyeli var gibi görünüyor.

Hurley’nin kriketle tanışmasının bir tesadüf olduğunu ve onun bir patenci olarak başladığını duymak ilginç. Sporcuların birden fazla spor dalında geçmişi olması alışılmadık bir durum değildir ve paten yapma deneyiminin, krikete aktarılabilecek beceriler geliştirmesine yardımcı olması olasıdır.

Hurley’nin koçluğunu ünlü Hintli kriket oyuncusu Jemimah Rodrigues’in babası Ivan Rodrigues’ten almış olması da dikkat çekici. Genç sporcuların, becerilerini geliştirmelerine ve tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olabilecek deneyimli antrenörlere erişmeleri her zaman faydalıdır.

“Önce paten yapardım. Ama sonra ayak bileğimden sakatlandım ve bundan kurtulmak zorunda kaldım. Sonra kriketle tanıştım ve tenis topu turnuvaları oynamaya başladım. Babam daha sonra içimde kriket oynama yeteneğine sahip olduğumu fark etti ve 13 yaşımdayken düzgün bir şekilde kriket oynamaya başladı.

Hurley’nin normal oyun süresi arayışı o kadar güçlüydü ki, Mumbai’de okul değiştirmekten hiç çekinmedi. “Utpal Shanghvi Küresel Okulunda okuyordum. Ama kız kriket takımları yoktu ve ben de kriket için kızlardan oluşan bir takım kurmaya çalıştım ama olmadı. Daha sonra Grant Road’daki St. Columba’ya taşındım. Orada bir kız kriket takımı vardı ve ardından okul maçları oldu, bu da bana yardımcı oldu.”

Hurley kriket oynamaya başladığında, bowling ustası Jhulan Goswami’nin hâlâ güçlü olduğu ve sporda örnek alınması gereken ilham verici bir figür haline geldiği sıralardaydı.

“Jhulan Goswami’nin kendisi de tempolu olduğu için bowling oynama şeklini seviyorum – hızı, çizgisi ve uzunluğu, vuruşu ve antrenmanları ve kondisyon açısından takip ettiği süreçler.”

Hurley, WPL oyuncu müzayedesi açıkken, babası Tanmay’ın da bir yaş büyüdüğü bir gün ailesiyle müzayedeyi izlediğini hatırlıyor. Gujarat tarafından 10 lakh INR karşılığında seçildiğinde, evindeki kutlama iki katına çıktı.

“Aile üyelerimle müzayedeyi izliyordum. İsmim geldiğinde öğrenmek için can atıyordum ve seçildiğimde ailemle aram çok iyiydi. Ailenin desteği tam oldu. WPL’ye seçildiğimde ablam, annem, babam ve büyükbabam bile ağlamaya başladı.”

Bu noktaya ulaşan ve bir gerilemenin üstesinden gelen Hurley, WPL’de Gujarat takımında geçirdiği süre boyunca bir oyuncu olarak gelişmeye can atıyor. “Antrenmanlar çok iyi gidiyor. Oyuncular olarak, birbirimizi neşelendirmenin dışında, ısınma, soğuma ve antrenman ağları gibi her şeyin tadını çıkarıyoruz.”

“Tüm kıdemli oyuncular orada olduğu ve biz genç olduğumuz için, daha iyi olmak için ne yapmamız gerektiği ve nasıl bowling oynayacağımız gibi küçük noktalarda bize çok iyi yardımcı oluyorlar. Örneğin, antrenman seanslarında neye ihtiyaç duyulursa ve antrenman seanslarında karşılaştığımız sorunlar ne olursa olsun, onlardan (koçluk ekibinden) çözerim.”

Ayrıca Okuyun: WPL 2023: Gujarat Giants Tam Kadrolar ve Maç Takvimi, Kaptan, Olası Oynayan XI.


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/womens-ipl/cricket-womens-ipl/wpl-2023-hurley-gala-expressed-happiness-after-being-selected-in-wpl-a-great-opportunity-after-recovering-from-world-cup-defeat/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir