Hintli Anirban Lahiri, Wells Fargo Şampiyonasında altıncı sırada yer aldı


Potomac, Maryland: Hindistan’ın Anirban Lahiri Pazar günü Wells Fargo Şampiyonasında altıncı sıradaki payını aldı, çünkü geç kalan iki öcü, ilk PGA TOUR zaferi umutlarını boşa çıkardı.

Güne TPC Potomac’ta berabere üçüncü sırada başlayan Lahiri, 71’den 1’e 1 ile imza attı ve 277’nin altında 3’te haftayı bitirmek için ikinci Wells Fargo Şampiyonası zaferini ve dördüncü PGA TOUR’u perçinleyen kazanan Max Homa’nın beş vuruş gerisinde kaldı. bir kapanıştan sonra başlık 68.

34 yaşındaki Hintli, 15 ve 16 No’lu Deliklerde art arda umacılara acıdı.

“Son altı deliği bitirme şeklim beni çok hayal kırıklığına uğrattı, sanırım oldukça mücadele ettim ve beş, altı deliği bitirmek için kendimi iyi bir pozisyona koydum. Zor deliklerin çoğunu geçtim ve sonra yakınlaştım. 13 ve 14’ü kaçırdı ve ardından 15’te kötü bir şut çekti. Sadece biraz hayal kırıklığına uğradım ve nasıl bittiğim konusunda hüsrana uğradım,” dedi Lahiri.

Yine de Lahiri, Mart ayında TOUR’un amiral gemisi etkinliği THE PLAYERS Şampiyonası’nda ikincilik elde ettikten sonra sezonun ikinci ilk 10’unu elde ettikten sonra iyimser olmak için her türlü nedene sahip. FedExCup sıralamasında 44. sıraya yükseldi ve bu yıl da Başkanlar Kupası için Uluslararası Takımda yer alma teklifini artırmalı.

En son Resmi Dünya Golf Sıralamasında 11 basamak birden 74. sıraya yükselen Lahiri, “Sonuç olarak, gerçekten iyi bir haftaydı” dedi.

“Pazar günü mücadele etmek haftanın başındaki hedefti, bu yüzden kesinlikle geriye bakıp hafta başındaki hedefime ulaştığımı söyleyebilirim. Bunu daha iyi bitirmek isterdim ve bu kesinlikle bir başarı. En azından kendimi sürekli olarak bu duruma sokacak kadar iyi oynadığımı hissediyorum. Önüme çıkan her şeyi halletme şeklimden gurur duyuyorum.”

“Bu haftadan hem olumlu hem de kesinlikle geliştirebileceğim pek çok çıkarım var. Bu hafta çok iyi sürmedim, genellikle kendim için belirlediğim standardın çok altında.”

O ve eşi Ipsa, Southern Hills’deki PGA Şampiyonası’nın son günü olan 22 Mayıs’ta bir erkek olan ikinci çocuklarını karşılarken bir hafta izin alacak. PGA Şampiyonasındaki yerini aldı, ancak bebek beklenen tarihten daha erken gelmezse bunu kaçırmaya hazır. Lahiri’nin son büyük görünümü 2019 ABD Açık’taydı.

2015 PGA Şampiyonası’nda T5’i en iyi büyük gezisi için bitiren Lahiri, “2 numaranın geleceği umuduyla önümüzdeki hafta izin alıyorum… göreceğiz” dedi. “Önümüzdeki hafta gelmeye karar verirse, muhtemelen Southern Hills’e geleceğim gibi yüksek bir ihtimal var. Aile kesinlikle işten önce gelir.”

Çinli Taipei’nin CT Pan’ı, T15’te 1’e 279 için 70 ile kapattıktan sonra bir sonraki en iyi Asyalı bitirici olurken, ilk turdan sonra T8 olan Koreli KH Lee, T25 için 72 ile kapattı. 2017 OYUNCULAR şampiyonu Si Woo Kim, T37’yi bitirmek için 75 kart gördü.

Final Turu Liderlik Tablosu

Maks. Homa 67-66-71-68—272 (-8)

Matt Fitzpatrick 68-68-71-67-274 (-6)

Cameron Genç 68-71-69-66-274 (-6)

Keegan Bradley 70-65-67-72—274 (-6)

Rory McIlroy 67-73-68-68-276 (-4)
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/golf-news/48291-india-s-anirban-lahiri-settles-for-tied-sixth-place-at-wells-fargo-championship

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir