Hindistan’ın Anirban Lahiri, Wells Fargo Şampiyonasında şampiyonluk şansı kazanmak için yorucu bir günde daha parlıyor


Potomac, Maryland: Hindistanlı Anirban Lahiri, Wells Fargo Şampiyonası’nın üçüncü turundaki 70 par’ını Cumartesi günü 12 rauntluk bir boks maçına eşitledi ve ilk PGA TOUR unvanını kazanarak meşru bir unvan şansı kazandı.

TPC Potamac’ta şiddetli rüzgarlar, soğuk ve yağmurlu başka bir vahşi günde, Lahiri, yeni lider Keegan Bradley’in dört arkası olan 4 yaş altı 206’da üçüncü sıraya yükselmek için üç kuşla çok sayıda öcüye karşı zekice savaştı. Amerikalı, Max Homa’ya (71) karşı iki vuruşta önde olmak için günün en iyi 67’sini vurdu.

Çinli Taipei’den CT Pan ve Koreli ikili Si Woo Kim ve KH Lee, 1-under’de 13. sırayı paylaşmak için 70’leri eşleştirdi.

34 yaşındaki Lahiri, “Profesyonel bir boks maçında 12 tur atmış gibi hissettiğimi söyledim” dedi. “Her şeyle savaşıyorsunuz, bedeninizle, elementlerle, suyla, soğukla, koşullarla savaşıyorsunuz. Evet, bu zor bir iş ve tek yapmanız gereken dişlerinizi sıkıp biraz ezmek.”

10’unda 70 fit’ten uzun menzilli bir denemeyi kaçırmadan önce sekizinci ve dokuzuncu deliğe sırasıyla 24 fit ve 16 fit yükseklikten kuş vuruşlarını batırdı. Günün üçüncü kuşunu 14’te sekizinci ayaktan seçti ve öcüleri 12, 15 ve 18 No’lu Deliklere bıraktı.

PGA TOUR’da önceki 157 başlangıcında Lahiri, Mart ayındaki 2017 Memorial Turnuvasında ve THE PLAYERS Şampiyonasında iki kez ikinci oldu ve bu da TOUR’un amiral gemisi turnuvasında kariyerinin en büyük 2.18 milyon ABD doları maaş çekini cebine koydu.

Hintli yıldız, aynı zamanda zor şartlar altında oynanan TPC Sawgrass’taki ramak kaladan bu yana, son üç başlangıcında iki ilk 15’i sıraladı ve FedExCup sıralamasında 55. sıraya yükseldi. Beşinci PGA TOUR galibiyetinin peşinde olan Bradley’i avlamak istiyorsa, her seferinde tek atış atasözüne bağlı kalması gerektiğini biliyor.

Lahiri, “Sadece bir sonraki şutu düşünmeniz gerekiyor çünkü şut atmak zor, karar vermek zor,” dedi.

“Dolayısıyla, tam olarak ne yapmaya çalıştığınızı tetiği çekmeden önce gerçekten netleşmeniz gerekiyor ve bu neredeyse kolay kısım çünkü onu uygulamak şaka değil. Sen sadece anda kalmaya çalış ve topunu bul ve vur ve dene ve düşün, tamam, sonra nereye koyacağım. Çok fazla bayrağa gidip gitmediğini bile bilmiyorum çünkü birkaç atış yaparak çekip gitme şansın çok yüksek. Dediğim gibi, kolay çünkü bir golf turnuvası kazanmayı bile düşünmüyorsun, sadece bir sonraki atışı düşünüyorsun.”

Ancak Lahiri, şampiyonluk teklifini sürdürmek için Pazar günü golf topunu daha iyi kullanması gerektiğini biliyor. Üçüncü turunda sadece dokuz fairway’e çarptı, ancak OYUNCULAR’dan önce kulüp başkanlarına ağırlık ekledikten sonra bir geri dönüşe sahip olan demir oyunundan bir kez daha memnun kaldı.

“Şu anda biraz hayal kırıklığına uğradım, arka dokuzda gerçekten kötü sürdüm, bu yüzden şu an tek düşündüğüm bu, gelen daha fazla fairway’i nasıl vurabilirim, kısa şeylerde nasıl tutabilirim, çünkü kısa şeylerden onu yargılamak zor” dedi.

“Ve eğer zor durumdaysanız, sadece bir hack-out noktasına geliyor çünkü o kadar çok su var ki, kulüpler — bunu görürdünüz, kulüp çimlerin içinden hiç geçmiyor. İnsanlar orada bazı sayılar atacaklar, bu yüzden bence pars yaptığınız ve kendinize kuşlara baktığınız sürece, iyi bir yerde olacaksınız.

“Sanırım insanlar benim zorlu koşullarda, zorlu golf sahalarında ya da kötü havalarda iyi bir oyuncu olduğumla ilgili espriler yapıyorlar ama bence bunların hepsinin ortak noktası aynı ve bir şekilde devam etmeniz gerekiyor. Sonu kötü noktalara gelecek bazı iyi şutlar çekeceksin, ama sadece yoluna devam etmelisin. Sanırım olan biteni kabullenmenin ve ilerlemeye ve bir sonraki atışı yapmaya çalışmanın zorluğundan zevk alıyorum.”

Üçüncü Tur Liderlik Tablosu

Keegan Bradley 70-65-67-202 (-8)

Maks Homa 67-66-71—204 (-6)

Anirban Lahiri 68-68-70-206 (-4)

James Hahn 66-68-72-206 (-4)

Matt Fitzpatrick 68-68-71-207 (-3)
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/golf-news/48290-india-s-anirban-lahiri-shines-on-another-gruelling-day-to-earn-title-shot-at-wells-fargo-championship

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir