Hindistan Takımı, Sudirman Kupası Finalleri için Çin’in Suzhou kentine gidiyor


Yeni Delhi: 23 kişilik Hint badminton takımı, 14-21 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan Sudirman Kupası finallerinde yarışacakları Çin’in Suzhou kentine doğru yola çıktı.

Dünya Karma Takım Badminton Şampiyonası olarak da bilinen Sudirman Kupası, ülkelerin üstünlük için yoğun bir mücadele içinde yarıştığı bir turnuvadır.

Olağanüstü bir sicile sahip olan Hindistan, uluslararası badmintonda güçlü bir güç olarak ortaya çıktı. Geçen yıl Thomas Cup’taki zaferleri ve ardından bu yılın başlarında Badminton Asya Şampiyonası’ndaki zaferleri, dünyanın önde gelen badminton güç merkezlerinden biri olarak konumlarını sağlamlaştırdı.

Hindistan Badminton Derneği Genel Sekreteri Sanjay Mishra, mükemmellik arayışında Team India’ya tam desteğini genişleterek, “Oyuncularımıza ve yeteneklerine inancımız tam. Cesaretlerini birçok kez kanıtladılar ve inanıyoruz ki bunu başardık.” Sudirman Kupası’nı fethetmek için ne gerekiyorsa. Tüm ulus onların arkasında, başarıları için tezahürat yapıyor.”

#heretoconquer kampanyası, Hindistan Takımının zorlukların üstesinden gelme ve Sudirman Kupası’nda galip gelme konusundaki sarsılmaz kararlılığını temsil ediyor. Bu kampanya, Hindistan’ın şimdiye kadarki en büyük Badminton Takımı etkinliklerinde kazandığı zaferlerin duygularını yansıtıyor ve aynı zamanda birliğin badminton kortunda rakiplerini alt etme ve Suzhou’daki ulusa zafer getirme kararlılığını simgeliyor.

Hintli takım:

Tek erkekler: HS Prannoy, Kidambi Srikanth (Yedek: Lakshya Sen)

Tek bayanlar: PV Sindhu, Anupama Upadhyaya (Yedek: Aakarshi Kashyap)

Çift erkekler: Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty, MR Arjun/Dhruv Kapila

Çift bayanlar: Gayatri Gopichand/Treesa Jolly, Ashwini Ponnappa/Tanisha Crasto

Karışık çiftler: Tanisha Crasto/Sai Pratheek
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/badminton-news/48466-team-india-on-the-way-to-suzhou-china-for-sudirman-cup-finals

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir