Hindistan, ICC Dünya Test Şampiyonası 2023 Finali öncesinde The Oval’deki son başarısına bakıyor


ICC Dünya Test Şampiyonası 2021-23’ün finali olan Avustralya-Hindistan Ultimate Testi, sahada oynanacak ilk tarafsız Test olacak

Hindistan, The Oval’de 14 Test oynadı ve ikisini kazandı ve beşini kaybetti ve geri kalanı berabere bitti

İlk ICC World Test Championship, Hindistan’ın kaybeden finalistleri, ünlü Güney Oval’de ICC World Test Championship 2021-23 döngüsünün finali olan Ultimate Test’te Avustralya ile karşılaştıklarında gıpta ile bakılan Mace turnuvasını kaldırmak için bir şans daha elde ediyor. Kredisine 104 Test ile London Test salonu.

Tıpkı Avustralya gibi, Oval de geleneksel olarak Hindistan için mutlu bir avlanma yeri olmamıştır. Bununla birlikte, The Oval’deki son Testlerinde hem Avustralya’ya karşı aldıkları son sonuçları (2-1 ev serisi galibiyeti) hem de İngiltere’ye karşı 157 sayılık ikna edici galibiyetlerini göz önünde bulundurarak Nihai Test’e canlı bir ruh hali içinde girmeleri gerekiyor.

Eylül 2021 İngiltere-Hindistan Oval Testi, Hindistan’ın ilk ICC Dünya Test Şampiyonası 2021-23 döngü serisinin dördüncü maçıydı. Hindistan, Teste arka ayakla başladı ve 99 turluk bir ilk vuruşta liderliği kabul etti. Deneyimli açıcı Rohit Sharma’nın muhteşem bir 127’si Hindistan’ı ava geri getirdi. Üst, orta ve alt sıradaki bir dizi kayda değer katkı, Hindistan’ın toplamda 466 turluk ikinci vuruşları toplamasına yardımcı oldu.

368 turluk bir hedef belirlenen İngiltere, Hindistan’a büyük bir zafer kazandırmak için 210’a düştü. Hint bowling saldırısı, Umesh Yadav’ın üç kaleyle liderliğini üstlendiği muhteşem bir performans sergiledi. Jasprit Bumrah, Shardul Thakur ve Ravindra Jadeja ikişer küçük kapı aldı. İki yıl sonra, Oval’in muzaffer tarafının çekirdeği, Hindistan’ın Nihai Test ekibinde tutuldu.

2021 galibiyeti, sportif karakteriyle ünlü mekanda Hindistan için yalnızca ikinci galibiyetti – dördüncü ve beşinci günde iplikçilerin yardımıyla eşit hız ve zıplama. Geleneksel olarak, geçmişteki bazı güçlü Hintli takımlar The Oval’de bir etki yaratamadı.

Hindistan ilk olarak Ağustos 1936’da Oval’de bir Test oynadı. İngiltere, sopa ve topla çok yönlü baskın bir performansla dokuz kaleyle galip geldi. İki beraberlik ve bir vuruş sırası yenilgisinden sonra, Hindistan sonunda 1971’de The Oval’de başarıyı tattı.

Bacak döndürücü Bhagwath Chandrasekhar’ın altı saniyelik vuruş vuruşları (38’e altı – The Oval’de Hintli bir bowling oyuncusu tarafından en iyi vuruş rakamları), İngiltere’de bir vuruş çökmesine neden olarak Hindistan’ı altı kaleyi kaybetmek için kovaladıkları 173 turluk bir ikinci vuruş hedefi bıraktı.

1971 galibiyetini arka arkaya beş beraberlik izledi. İngiltere daha sonra, Hindistan’ın iki yıl önce yeniden dirilen galibiyetinden önce iki vuruşta galibiyet dahil olmak üzere arka arkaya üç galibiyet kaydetti.

Hindistan’ın şu anki baş antrenörü ve harika vuruş yapan Rahul Dravid, Oval’de bir Hintli vurucu için en çok koşuya sahip olan kişidir. Dravid, üç Testinin beş vuruşunda 110.75’te 443 tur topladı. Dravid, çekilen 2002 serisinde 217 sayı attı ve burada 602 koşusu için Serinin Oyuncusu ödülünü de kazandı.

Vuruş ustası Sachin Tendulkar, Hindistan’ın The Oval run-getters listesinde Dravid’in arkasında yer alıyor. Tendulkar, sahada dört Testte üç ellinin yardımıyla 272 tur attı. Bir başka Hintli büyük Ravi Shastri, 84.33’te Oval’deki iki maçında 253 koşuyla listede üçüncü sırada yer alıyor.

Mevcut vurucular arasında KL Rahul, 2018’deki 149 koşu çabası da dahil olmak üzere iki Oval Testinde 249 puan aldı.

Çok yönlü Ravindra Jadeja, iki Oval Testinde 11 kaleyle bowling takımına liderlik ediyor. Efsanevi çok yönlü Kapil Dev, sahadaki üç Testinde 10 kaleyi yakalarken, Chandrasekhar, sahadaki bir Hintli bowling oyuncusu için en çok üçüncü olan sekiz kaleyle 1971 galibiyetini planlayarak adını tarih kitaplarına girdi.

2007’de 664, Hindistan’ın sahadaki en yüksek toplamıdır ve ardından 1990 Testinde açıklanan dokuz için 606 gelir. Dravid’den ilham alan Hindistan, 2002 Testinde tamamen 508 yayınladı.

Hindistan’ın en düşük vuruş sırası toplamı, 2014’teki 244 turluk yenilgide bir vuruşta 94 iken, 1952’de The Oval’de çekilen Testte 98 sayı ile elendi.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/cricket-news/48450-india-look-to-recent-success-at-the-oval-ahead-of-icc-world-test-championship-2023-final

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir