Hindistan CWG 2022 Semis’e Kalifiye Olurken Hint Hokeyi Yükseliyor.


IMG SRC: Köprü

Hint Hokeyi üzerinde kara bulutlar belirirken, gümüş bir çizgi ortaya çıktı. Hindistan’ın Tokyo 2020 Olimpiyatları’ndaki Erkekler ve Kadınlar etkinliklerindeki büyük başarısından sonra, birçok sponsor bu spora yatırım yapmaya hevesliydi. Daha önce, ekip küresel etkinliklerde mücadele ederken tüm sponsorluklar kurumuştu. Ancak Kaptan Mandeep Singh ve ekibi oyunun kaybeden ruhunu yeniden canlandırdı. Birmingham’daki CWG 2022’nin en son güncellemesi, Hintli Erkek Hokey Takımının Yarı Finallere katılma hakkı kazanmasıdır. İşte derinlemesine bir bakış:

Hint Hokey Erkekler Skor hatları:

Hint Hokeyi CWG
IMG SRC: İlk Gönderi

Hint Erkek Hokey takımı, kampanyalarına Galler karşısında 3-1’lik büyük bir zaferle başladı. Bir sonraki maç Gana’ya karşıydı. Gana, 11 gol atarken Hintli forvetler tarafından cezalandırıldı! Bir sonraki maç Hindistan ve İngiltere arasında bir beraberlikti. Bir sonraki maç, İngiltere’ye karşı bir maç kaybeden şampiyonlarımızın yolculuğunda bir engeldi. Skor çizgisi 3-1 oldu.

Mavili adamlar bir sonraki maçta Kanada’ya karşı 8-0 kazandıklarında geri dönüş yaptılar. Bu, kampanyadaki bir başka büyük zaferdi. Daha çok yarı final olarak bilinen ödemelerde yer almak için Hindistan Galler’i 4-1 yendi. Bu, Hint takımını CWG’de madalya için güçlü yarışmacılar yapıyor. Diğer nitelikli takımlar Güney Afrika, Avustralya ve İngiltere’dir. Hindistan daha önce İngiltere ile boynuzları kilitledi. Bu maçlardan biri berabere, diğeri ise mağlubiyetle sonuçlandı. Hindistan, Commonwealth Games 2022’de altını kapmaya hevesli olacak.

Erkekler Puan Kartı:

Arasında Eşleştir Puan çizgisi kazananlar
Hindistan VS Gana 11-0 Hindistan
Hindistan VS İngiltere 4-4 Çizmek
Hindistan VS Kanada 8-0 Hindistan
Hindistan VS Galler 4-1 Hindistan

Hint Hokey Bayanlar Skor hatları:

Mavili kadınlar da bu vesileyle ayağa kalktı. Commonwealth Oyunlarında da büyük zaferler elde ettiler. İlk maç Gana’ya karşıydı. Hindistan maçı 5-0 kazandı. Sırada Galler ekibi vardı. Hindistan onları 3-1 yendi. Kadınlar daha sonra İngiltere’nin elinde 3-1 yenildiler. Daha sonra Kanada’yı 3-2 yendiler. Şimdi Hindistan yarı finalde ezeli rakibi Avustralya ile oynayacak. Hindistan, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Avustralya’yı yenmişti.

Bayanlar Puan Kartları:

Arasında Eşleştir Puan çizgisi kazananlar
Hindistan VS Gana 5-0 Hindistan
Hindistan VS Galler 3-1 Hindistan
Hindistan VS İngiltere 3-1 İngiltere
Hindistan VS Kanada 3-2 Hindistan

Daha fazla bilgi için Ashish Nehra: Hint Hızlı Bowling’in İsimsiz Kahramanı’na gidin. En Büyük Sol Kol Pacer’larından biri.

India VS West Indies 3rd T20I Önizleme, Tahminler, Kadrolar, Zamanlamalar, Mekan, Sahada daha fazlasını okuyun.

Daha fazlasını okuyun Hint Hokeyinin resmi web sitesi.


Kaynak : https://sportsdanka.com/featured/indian-hockey-on-the-rise-as-india-qualifies-for-cwg-2022-semi-finals/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir