Hindistan 2023 Dünya Kupası İçin Nasıl Şekilleniyor?


Güncellenmiş:

17 Ocak 2023

3-0 ODI Serisi temiz tarama, Rohit Sharma’nın Hindistan’ının şu anda sorumlu olduğu altı ODI Serisinden beşini kazandığı anlamına geliyor. Ayrıca 76 galibiyet yüzdesine sahip. Ve 317 turluk rekor kıran bir galibiyet, kendi sahanızda ICC Dünya Kupası hazırlıklarınıza başlamak için harika bir yol.

Peki, Ekim ayındaki turnuva başlamadan önce Hindistan’ın geliştirmek istediği alanlar neler?

Powerplay’in Daha İyi Kullanımı

Getty Images’den gömün

Geçmişte Hindistan, ilk 10 over’ı daha iyi kullanmadığı için eleştirildi, Ancak bu Seride Kaptan’ın ve özellikle Shubman Gill’in saha kısıtlamalarından yararlandığını görmek güzeldi.

75-0, 51-1- ve 75-0, rakip ne olursa olsun gerçekten iyi başlangıçlar. 60-3 olabileceğiniz birkaç maç olabilir, ancak diğer vurucuların üzerindeki baskıyı hafifletmek için ilk güç oyununda sert gitmeye devam etmeleri gerçekten önemlidir.

Getty Images’den gömün

Bowling söz konusu olduğunda, Mohammed Siraj Jasprit Bumrah’ın yerini doldurarak iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor.

Getty Images’den gömün

4.73 ekonomide 19 ODI’den 33 küçük kapı iyi bir istatistik. Daha da etkileyici olanı, ne bowling oynamak istediğini bilmesi ve çoğu zaman bunu gerçekleştirmesidir. Ayrıca, diğer uçta Mohammed Shami kadar deneyimli birine sahip olduğunuzda, bu size bir bowling oyuncusu olarak becerilerinizi ve planlarınızı gerçekleştirme güvenini verir çünkü kıdemli profesyonelden bir şeyler öğrenebilirsiniz. Güç oyununda, yeni bowling oyuncularınızın erken küçük kapıları kullanarak vuruşların gidişatını belirlemesi çok önemlidir ve bu iki hız yapıcının yapmaya başladığı şey budur, uzun süre devam etsin.

Getty Images’den gömün

Hindistan’ın emektar sürat yarışçısı hakkında konuşacak olursak, ne zaman geri döneceği henüz açıklanmadı, ancak o hala bir sırt yaralanmasını tedavi ediyor.

Orta Düzen Muamması?

Getty Images’den gömün

Hindistan’ın düşünmesi gereken başka bir şey de 4. ve 5. pozisyonlar, Shreyas Iyer ve Suryakumar Yadav, sahanın her alanında hızlı bir şekilde koşu yapma yetenekleri nedeniyle ideal adaylar gibi görünüyor.

Iyer ve Yadav’ın 96.50 ve 100.51 vuruş oranları var, bu da orta sahalarda tam da ihtiyacınız olan şey.

Getty Images’den gömün

Diğer konu ise, 22 Aralık’ta Hindistan’ın Haridwar kentinde meydana gelen trafik kazasının ardından hala iyileşmekte olan Rishabh Pant’ın yerine yan tarafta bulunan KL Rahul. Rahul, ODI kriketindeki formuyla biraz tutarsızdı. Aile taahhütleri nedeniyle Yeni Zelanda Serisini kaçıracak, bu nedenle KS Bharat ve Ishan Kishan’a Dünya Kupası kadrosunda yer almak için hak iddia etme fırsatı veriyor.

Getty Images’den gömün

Kishan, 111.97 oranında yalnızca on ODI’de 477 koşuya sahip ve solak bir topa vuran oyuncu, bu, Hindistan orta sırada bir Sol / Sağ el kombinasyonu istiyorsa ideal olabilir.

24 yaşındaki, hızlı gol atmayı seven ve sınırlarla uğraşmayı seven agresif bir topa vuran oyuncu.

Getty Images’den gömün

Ayrıca bir ODI vuruşunda çifte yüzyıl atan yedinci oyuncu oldu ve Fakhar Zaman’ın (PAK) en yüksek puanı olan 210’u eşitledi.

Ancak Kishan’la ilgili sorun, bazen kısa topa duyarlı olabilmesidir. Bununla birlikte, gelecekte daha fazla fırsatı hak eden çok yetenekli bir vurucudur.

Kral Kohli Geri Döndü

Getty Images’den gömün

2i022’deki Asya Kupası’ndan önce, Hindistan’ın yıldız topa vuran oyuncusu neredeyse üç yılı bir asır gol atmadan geçirmişti. Ancak Eylül 2022’deki Aisa Kupası’ndan bu yana bir daha arkasına bakmadı.

Kohli ayrıca Kasım ayında gerçekleşen ICC T20 Dünya Kupası’nda en çok sayı atan oyuncu oldu. 34 yaşındaki oyuncu, dört yarım asırda ortalama 98.66 ile toplam 296 tur attı ve en yüksek skor 82 ile ezeli rakipleri Pakistan’a karşı değil.

46 ODI yüzyılı ile eski Indian Skipper, Sachin Tendulkar’ın 49 yüzyıllık rekorunu eşitlemeye sadece üç yüzyıl uzaklıkta. Şu anda üstün formu nedeniyle, rekora yaklaştığını açıkça görebilirsiniz, ancak kriket bazen eğlenceli bir oyundur, bu nedenle, beklemek zorunda kalan Tendulkar’ın aksine, tüm Hindistan hayranları onun er ya da geç onu geçmesini umacaklardır. 100. uluslararası yüzyılına ulaşmak için tam bir yıl. Kohli’de ayrıca 27 Test yüzyılı vardır.

Sri Lanka’ya karşı üçüncü ODI’de, 2012’de Pakistan’a karşı en yüksek puanı yenilmemiş 183 olmak üzere 150+’lık beşinci skoru olan yenilmezlik 166’yı buldu. Hindistan, iyi formunun Dünya’ya liderlik etmeye devam etmesini umuyor olacak Bardak.

Hindistan için sırada, yarın Haydarabad’da başlayacak olan Yeni Zelanda’ya karşı üç maçlık bir ODI Serisi var.

Hindistan, Seri için 16 kişilik bir kadro belirledi:

Rohit Sharma (Kaptan), Shubman Gill, Ishan Kishan (wk), Virat Kohli, Shreyas Iyer, Suryakumar Yadav, KS Bharat (wk), Hardik Pandya (kaptan yardımcısı), Washington Sundar, Shahbaz Ahmed, Shardul Thakur, Yuzvendra Chahal, Kuldeep Yadav, Mohd. Şami, Mohd. Siraj, Ümran Malik.

Sharma’nın üç oyun için de oynadığı 11 açısından hangi kombinasyonları yaptığını görmek ilginç olacak.

Bu, Hindistan Takımı için Dünya Kupası zaferine giden yolda ilk adım mı?

World In Sport ile uyum içinde kalarak öğrenin.


Kaynak : https://worldinsport.com/how-is-india-shaping-up-for-the-world-cup-2023/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir