Hangi oyuncunun etkisi daha büyük?


NBA’deki yetenek şu anda zirvede. Bir şampiyonluk yarışmacısı için hayati bir rol oynamak şöyle dursun, bir takım kadrosunda yer bulmak bile çok zor. Gelecek vadeden genç oyuncular için, NBA Draftında daha üst sıralarda seçilmeyi hedefliyorlar çünkü bu, oynama süresi için daha yüksek şans anlamına geliyor. İki genç guard, elit takımlara girerek Austin Reaves ve Jordan Poole tartışmasına yol açtı.

Bu nedenle, seçmelerde daha sonra seçilen çaylaklar için, bir NBA takımının rotasyonunda tutarlı bir yer elde etmek için şeritlerini gerçekten hak etmeleri gerekiyor. Bu, hazırlıksız oyuncular için de aynı durum çünkü çağrılmadan önce ilk olarak G Ligi’nde oynama ihtimalleri çok yüksek.

Austin Reaves vs Jordan Poole

Jordan Poole ve Austin Reaves – bugün ligin gelecek vaat eden şutörlerinden ikisi – merdivenin en altından kendi takımlarında önemli rollere yükseldiler. Reaves ve Poole tartışması normal sezonda devam ediyor ve kızışmaya devam ediyor.

Her oyuncunun beceri seti ve oyun tarzlarının günümüz oyununda ne kadar değerli olduğu için bir örnek oluşturalım. Austin Reaves – Jordan Poole tartışmasını kim kazanır?

Warriors için bir mikrodalga golcüsü daha

Mikrodalga golcülerinden bahsederken, Stephen Curry ve Klay Thompson’ın isimleri kesinlikle akla geliyor. Splash Brothers, iki veya üç şutun geldiğini gördüklerinde şut ivmesi kazanma olasılığı daha yüksek olan oyuncuları ifade eden “ısı kontrolünün” somut örneğidir.

Hem Curry hem de Thompson yaşlanırken, Warriors’ın potansiyel olarak görevi devralmak için başka bir genç silah geliştirmesi gerekiyordu. 2019 NBA Draftında 28. sıradan seçtikleri Jordan Poole şeklinde geldi.

İlk turun son aşamalarında draft edilen Poole gibi bir oyuncu için pek fazla göz onun üzerinde değildi. Aslında, Warriors’ın G League bağlı ekibinde kısa bir süre çalıştı. Bu nedenle, Poole’un takımın 2021-22 sezonundaki başarılı şampiyonluk koşusu sırasında öne çıkması oldukça şaşırtıcıydı (ancak Warriors organizasyonu içinde değil).

Warriors formasıyla ilk iki sezonunda sadece 20.9 dakika ortalama yakalayan Poole’un geçen sezon oynama süresi ortalama 30 dakikaya sıçradı. 18.5 sayı, 3.4 ribaund ve 4.0 asistlik bir istatistik çizgisi ile karakterize edilen üretimi, serbest atış yüzdesinde lige liderlik ederken (3.5 denemede% 92.5) kaçınılmaz olarak arttı.

Poole’un göz kamaştırıcı oyun tarzı, Curry’nin sızan özgüvenini anımsatıyordu. Kendi başına bir mikrodalga golcüsüydü ama aynı zamanda bazı zorluklar da çıkardı. Birbiri ardına kötü şut atacağı maçlar var ve savunma konusundaki çalışmalarının cevaplardan çok soruları vardı.

Lakers çok yönlü bir mücevher keşfediyor

Austin Reaves, tarihin en iyi draft edilmemiş NBA oyuncularından biri olma şansına sahip. Poole kadar gösterişli bir golcü değil ama çok yönlü becerileri bu sezon Lakers’a kesinlikle yardımcı oldu. Çaylak yılında yeteneğinin belirtilerini gösterdikten sonra Reaves, Lakers için gerçek bir başlangıç ​​noktası oldu.

Reaves, liseden beri her zaman gözden kaçan bir olasılık olmuştur. Ayrıca kolejde oynadığı dört yıl vardı, yani NBA Draftı için başvurduğunda 22 yaşındaydı. Bazı takımlar bu yaş aralığındaki çaylakları seçmekten çekiniyor, bu muhtemelen Reaves’in draft edilmemesinin nedenlerinden biri.

Ancak, 1.80 boyundaki şutör guardın yetenek avcılarının sandığından daha yetenekli olduğu ortaya çıktı. En iyi özelliklerinden biri, özellikle sahanın hücum tarafında karar vermesidir. Sadece top elindeyken ne yapacağını biliyor. Reaves topu çok fazla çevirmiyor ve sağlam hücum temelleri var.

Dahası, Reaves ihtiyaç duyduğunda bunu biraz artırabilir. Lakers kadrosunda LeBron James, Anthony Davis ve D’Angelo Russell varken, Reaves’in yüksek şut sayısı elde etmesi için fazla alan bırakmıyor. Ancak normal sezonda ondan fazla 20 sayılık maç oynamasının da gösterdiği gibi, gerektiğinde bir maçı devralabilirdi.

Bir defans oyuncusu olarak iyi ayaklara sahip olduğu gerçeği de var. O, ligdeki en iyi defans stoperi değil ama Lakers, bu konuda maksimum çaba göstereceği konusunda ona güveniyor. Hücum çekmede iyidir ve saldırı noktası savunması açısından ortalamanın üzerindedir.

Açıkçası, Reaves’in üzerinde çalışacak daha çok işi var, ancak o profesyonel saflarda henüz ikinci yılında. O iyi olacak.

Reaves daha güvenli bir seçim… şimdilik

Bugün basketbol, ​​savunma üzerine oynanan bir satranç oyunudur. Bu, oyuncuların sahanın her iki tarafında da iyi dengelenmiş bir beceri setine ihtiyaç duyduğu playofflarda özellikle doğrudur. İyi hücum oyuncularının savunmada çok fazla sorumluluk sahibi oldukları için oynanamaz hale geldiklerini gördük.

Bu, Austin Reaves – Jordan Poole tartışmasında belirleyici bir faktör olabilir. Şüpheli şut seçiminin yanı sıra Poole, Reaves ile karşılaştırıldığında kesinlikle daha az yetenekli savunma oyuncusu. Elbette defansif yükümlülüklerin ortalamanın üzerinde defans oyuncularına dönüştüğünü gördük. Poole bize oyunundaki bu gelişimi gösterebilirse, bu makaleye geri dönüp yeniden değerlendireceğiz.


Kaynak : https://franchisesports.co.uk/austin-reaves-vs-jordan-poole/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir