Görünüşe göre Vikingler, 2023 NFL Draftında En İyi QB İçin Takas Etmeye Çalıştı
2023 NFL Draftından önce, Minnesota Vikings’in sınıftaki en iyi QB’lerden birini kapmak için draft tahtasında bir takas yapma potansiyeli etrafında bir ton vızıltı vardı. Kirk Cousins’in yeni bir sözleşme uzatması almaması ve bunun yerine anlaşmasını geçersiz yıllara daha fazla para aktaracak şekilde yeniden yapılandırmasıyla, Vikingler 2018’de Minnesota’ya geldiğinden beri ilk kez pozisyonda belirsizliğe sahip.

Salı günkü baskısında Pat McAfee GösterisiTom Pelissero NFL Ağı etkinlikten önce ligde dönen bazı draft söylentileri hakkında konuşmaya devam etti. İşte Pelissero’nun o açıklaması:

“Bütün draft söylentileri vardı. Bunların yarısı tamamen yanlış. Vikinglerin oyun kurucuları takas ettiği birçok şeyin yanlış olduğu kanıtlandı. Vikingler 23 numaraya geldiğinde Will Levis orada oturuyordu ve onu almadılar.”

Vikingler Takas Yapmaya Çalıştı
19 Kasım 2022; Lexington, Kentucky, ABD; Kentucky Wildcats oyun kurucusu Will Levis (7), Kroger Field’da Georgia Bulldogs’a karşı dördüncü çeyrekte takım arkadaşlarına işaret ediyor. Zorunlu Kredi: Jordan Prather-USA TODAY Sports

Bu mantıklı. Vikingler, bu sınıftaki en iyi dört QB’nin (Will Levis, Anthony Richardson, CJ Stroud, Bryce Young) tümüne ilgi duysaydı, Levis 23. sıraya düştüğünde mutlu bir şekilde onu toplarlardı. ilk turun tamamen dışında düştüğünde, ikinci turun başlarında onu kapmak için tahtayı yukarı doğru hareket ettiren takımlardan biri olacaklardı.

Bunun yerine, bunların hiçbirini yapmadılar. Sabırsızca durdular ve 23. genel seçimle Jordan Addison’u seçtiler ve bir QB almak için ikinci tura geçmek yerine, 87. genel seçimden takas ederek tahtada daha da aşağı ilerlediler.

Vikingler, 164. genel seçimle Jaren Hall’u seçtiklerinde nihayetinde bir QB almak için beşinci tura kadar beklediler.

Görünüşe göre Vikingler, 2023 NFL Draftında En İyi QB İçin Takas Etmeye Çalıştı
26 Kasım 2022; Stanford, Kaliforniya, ABD; Brigham Young Cougars oyun kurucusu Jaren Hall (3), Stanford Stadyumu’nda Stanford Cardinal’e karşı oynanan bir maçtan önceki ısınmalar sırasında atış yapıyor. Zorunlu Kredi: John Hefti-USA TODAY Sports

Ancak, bu sınıfta Vikinglerin takas etmek istediği bir QB olduğu belliydi. Bu oyun kurucu, Carolina Panthers’a genel klasmanda birinci olan Alabama’dan Bryce Young. Pelissero, Vikinglerin Young’ı kaçırma girişimleri hakkında da konuştu:

“Draftajda çok üst sıralara çıkmak için çağrılarda bulunuyorlardı, ama benim anladığım kadarıyla bu bir oyuncu içindi ve o da sonunda 1 numara olan Bryce Young’dı ve bu nedenle Minnesota’nın onu alması için herhangi bir olasılık vardı. ”

Panthers genel klasmanda 1 numaraya yükseldikten sonraki baharın büyük bir bölümünde, CJ Stroud’u Ohio Eyaletinden çıkaracakları yönünde fikir birliğine varıldı. Bir Frank Reich QB’nin prototipine uyuyordu ve NFC Güney tamamen açıkken, Panthers’ın sınıftaki en yüksek zemine sahip oyun kurucunun peşinden gitmesi mantıklıydı.

2023 NFL Draftında İlk Genel Seçim Olacak Ezici Bir Favori Var
19 Kasım 2022; Tuscaloosa, Alabama, ABD; Alabama oyun kurucusu Bryce Young (9), Bryant-Denny Stadyumu’nda takım arkadaşlarıyla yaptığı golü kutluyor. Zorunlu Kredi: Gary Cosby Jr.-USA TODAY Sports

Young’ın Panthers ile yaptığı ziyaretin ardından, Carolina’nın en iyi seçimle seçeceği belli oldu. Bundan sonra, Minnesota’nın ilk genel seçimi kapmak için gerçekten korkunç miktarda taslak sermaye olması gerekirdi.

Ancak Young’a olan bu ilgi, ilerleyen Vikingler için ilgi çekici olmaya devam ediyor. Açıkçası, Minnesota bu sınıftaki en iyi QB’lerden en az biriyle ilgileniyorsa, Kirk Cousins’ten sonra hala ömür boyu bir çözüm arıyorlar. Belki de 2024, nihayet bu olasılığı elde ettikleri yıl olabilir.

Kevin O'Connell, Justin Jefferson Uzatmasının Yapılacağından Emin Kalıyor

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunu ve PurplePTSD.com’un yönetici editörüdür.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanır. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/vikings-trade-up/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir