Gabe Brkic Vikinglerin Tekmeleme İşini Çalabilir mi?Gabe Brkic Vikinglerin Tekmeleme İşini Çalabilir mi?

11 Eylül 2021; Norman, Oklahoma, ABD; Oklahoma Sooners’ın vuruşu Gabe Brkic (47) ilk çeyrekte Gaylord Family-Oklahoma Memorial Stadium’da Western Carolina Catamounts’a karşı başladı. Zorunlu Kredi: Kevin Jairaj-USA BUGÜN Spor

Minnesota Vikings Perşembe günü tekme odalarına rekabet ekledi. Muhtemelen görevdeki Greg Joseph’in yerini almak için eski Oklahoma vurucu Gabe Brkic’i imzaladılar.

Bir bütün olarak, Joseph Minnesota’da oldukça sağlam bir 2021 sezonu geçirdi. Bununla birlikte, sağlam oyunun çoğu, 2. Hafta’da Arizona Cardinals’i yenmek için 37 yarddan maçı kazandıran bir golü kaçırdıktan sonra geldi.

Çoğu hazırlıksız serbest oyuncu, takımı oluşturmak için uzun zamandır. Ancak kicker’ların rekabet edebilecekleri tek bir oyuncusu var ve bu onlara daha iyi bir şans veriyor. Brkic’in Joseph’in işini almak için meşru bir şansı var mı? Hadi bulalım.

Sayılar

Oklahoma’nın tam zamanlı oyuncusu olarak üç sezonda ve kırmızı gömlekli birinci sınıf öğrencisi olarak bir maçta, Brkic 57/69 vuruş ve 159/160 ekstra puana bağlı. Tabii ki, kolejde ekstra puanlar üç yard çizgisinden atılır. Ancak tutarlılık hala güven verici.

Brkic, kolejde 50’den fazla vuruşta 10/14’tü, %71’lik bir klip. Joseph, dört yıllık NFL kariyerinde 8/11, neredeyse %73’lük bir puan. Yine de burada dikkate alınması gereken bir şey, kolej futbolundaki daha geniş hashmarklardır. Bu, NFL’de karşılaşmayacakları tekmeler için bazı garip açılara yol açar. Dolayısıyla, yalnızca sayılarına dayalı bir yan yana karşılaştırma, elmalar arası bir karşılaştırma değildir.

Ancak kolejdeki kariyeri boyunca Tulane’ye karşı 56 metreden bir şut olduğu için Brkic’i her zaman olumsuz etkilemedi. Sağdaki kareden topa vurdu ve top sol kale direğinin içinden geçti. Aslında o bağlandı oyunda 50 artıdan iki vuruş daha.

Hem 2020 hem de 2021’de Brkic, yaklaşık %77’lik bir oranla 20/26 tekme attı. Bu, şu anki Cincinnati Bengals oyuncusu Evan McPherson’ın Florida’daki son sezonuyla karşılaştırılabilir. 2020’de McPherson, %77,3’lük bir oranla 17/22 tekme atıyordu. Daha sonra, Bengals’in sezon sonu kahramanı olmadan önce, çaylak sezonunda yaptığı vuruşların %84.8’ini bağladı ve uzatmalarda 31 yarda şut ile Super Bowl’a gönderdi.

Uzmanlar Ne Diyor

Brkic, NFL.com’dan Lance Zierlein olarak draft edilmeye layıktı. onu yedinci tur seçimi veya “öncelikli serbest oyuncu” olarak yansıttı. Tekmelerinde ortaya çıkan bir zayıflık, uzun vuruşlarından bazılarının itmesi veya çekmesidir. Bu vuruşlar genellikle başarılı olsa da, bu hareket tekme vuruş doğruluğunu etkileyebilir ve 2020 ile 2021 sezonları arasında 30-49 yard arasındaki vuruşlarda sadece 16/23 olmasının bir nedeni olabilir.

Tarafından yüklenen aşağıdaki videoda “Dünyanın Tekmeleri”, eski DI vurucu Eric Piccione tarafından yönetilen, Brkic’in tekme mekaniğinin iyi bir dökümünü alıyoruz. Piccione, Brkic’in vuruşunu geleneksel olmayan olarak tanımlıyor, ancak uzun 6’3″ çerçevesi sayesinde bunu telafi edebiliyor. Piccione, Brkic’in boyunun ve ayak-topa iyi temasının topun ayağından sıçramasına yardımcı olduğunu söyleyerek devam ediyor.

Son olarak Piccione, Brkic’in kalçalarını çekerek harika bir iş çıkardığını ve tüm gücünü tekmede kullanmasına izin verdiğini söylüyor.

Çözüm

Gabe Brkic, eğitim kampı geldiğinde Greg Joseph ile meşru bir tekmeleme yarışmasının ortasında olmalı. Brkic, üretken bir üniversite kariyeri ile birlikte gitmek için yeterli ham yeteneğe sahip ve Joseph, bu noktaya kadar olağanüstü bir profesyonel kariyere sahip.

Vikingler ayrıca Brkic’i getirmek için herhangi bir taslak sermaye kullanmadı. Bu, ekibin 2018’de Daniel Carlson’a beşinci tur seçimi yapmasından ve herkesin Carlson’a gideceğini bildiği bir iş için onu görevdeki Kai Forbath’a karşı çekmesinden farklıdır. Ve tabii ki, Joseph 2021’de takım için tekme atmış olabilir, ancak mevcut rejimin onunla hiçbir bağı yok.

Mike Zimmer’ın vurucularından nefret ettiği sekiz yıldan sonra, Kevin O’Connell’in tekmeleme durumunu nasıl ele aldığını görelim. Bu, yıllardır franchise’ı ısıran bir pozisyon. Belki de Brkic uzun vadeli istikrar getirebilecek adamdır.

Gabe Brkic Vikinglerin Tekmeleme İşini Çalabilir mi?


Kaynak : https://purpleptsd.com/could-gabe-brkic-steal-the-vikings-kicking-job/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir