Gabba Blackout, Kanga Üzgün ​​Liman İşçileri, Parıldayan Kuğular, Azizler Yürüyüşü


Brisbane zor bir haftayı geride bıraktı ve Gabba’da çılgın bir gece olduğu kanıtlanan bu gecede rakipleri Melbourne’u yenerek mükemmel bir şekilde karşılık verdi.

Geçen hafta Güney Avustralya’da kötü bir gösteriden sonra ilgi odağı haline gelen Lions, durumu telafi etmeye hevesliydi ve bir uçağa bindi. Dördüncüde, sahada dört yılda ikinci kez elektrik kesintisi olduğunda komuta pozisyonundaydılar.

Getty Images’den gömün

Oyun, iyi bitiren ve ev sahibi taraftarlara birkaç gergin an yaşatmak için son beş golü atan kaptanları Max Gawn’ı (diz sakatlığı) kaybetmesine rağmen, durdurma Demons’ın lehine göründüğü için devam etmeden önce 38 dakika bekletildi.

Geçen yılın Coleman madalyası sahibi Charlie Curnow (aşağıda resmedilmiştir), Carlton ‘G’de 55.861’den önce Geelong’un mücadelesinin üstesinden gelirken büyük bir kafa derisi atarken beş majör atladı.

Getty Images’den gömün

Özellikle sevindirici olan, Blues’un sonraki aşamalarda gerçek bir baskı altındayken savunmada tutunabilmesi ve oyunu iyi görebilmesiydi.

Nisan 2010’dan bu yana ilk kez bir başbakanı, ironik bir şekilde aynı rakiplere karşı mağlup ederken, Cats’i zip-2’ye mahkum ettiler – 2009’dan beri bir taraf, bir şampiyonluk savunmasında sezonun açılış iki maçını kaybetmedi.

Sahada Channel 7’ye konuşan defans oyuncusu Adam Saad, “Açıkçası geçen haftaki beraberlik biraz uyuşuktu ama dört çeyreklik tutarlı bir çaba için kendi yolumuza oynadığımızı hissettim ve galibiyeti almak inanılmazdı” dedi.

Zaferin anahtarı üzerine “Bugün gerçekten iyi yaptığımızı hissettiğim, oyunun son safhalarında çekişmeli top, baskı, onlara ulaşma ve sakinleşme.”

Collingwood kaslarını esnetti ve 2023’te Port Adelaide’ı 71 puanlık bir farkla yenerken gerçek bayrak yarışmacıları olacaklarını gösterdi.

Oldukça sıkı bir ilk çeyreğin ardından, Nick Daicos’un 32 maç rekoru kırdığı Magpies, kontrolü ele geçirdi ve oradan bir daha arkasına bakmadan 14 farklı golcünün damgasını vurması, özellikle koç Craig McRae’yi memnun etti.

Sydney, tek taraflı, 81 puanlık bir hırpalamada Hawthorn’a karşı şimdiye kadarki en yüksek galibiyet marjını kaydettikten sonra, yüzde olarak merdivenin zirvesinde yer aldı.

Cezalı Lance Franklin yerine Logan McDonald (beş) ve Joel Amartey (dört), Swans rakiplerini kılıçtan geçirirken her ikisi de kariyer rekorları kıran goller attı.

WA’da, geçen yılın tahta kaşıkçıları North Melbourne, heyecan verici ve tartışmalı bir bitişle Fremantle’ın üzerinden geçerek turun şokuna neden oldu.

Savunmada ve sadece bir puan önde, büyük konuşma noktası son eylemle geldi. Ev sahibi takım, gol menzilinde yetersiz niyet nedeniyle bir serbest vuruşla ödüllendirilebilirdi, ancak top çizgiyi geçmeden önce son sirenin Kanga oyuncuları arasında vahşi sahneleri ateşlemek için çaldığına karar verildi.

Olayla ilgili basında konuşan Roos teknik direktörü Alistair Clarkson, “Sirende biraz tartışma çıktı ve bir tezahürat vardı; Freo taraftarları sandım ama gerçekten yüksek sesle tezahürat yapan 500 Kuzey taraftarıydı!”

Sonucu aldıktan sonra devam etti, “Büyük bir ruhla oynuyoruz ve Freo tarafına gerçekten hizmet eden ve onlar için zorlaştıran bir futbol markası oynadığımızı hissediyorum. Onu kaybetseydik gerçekten sert olurduk. Oyuncularımız ve ekibimiz için heyecanlıyım ve hayranlarımız için gerçekten heyecanlıyım; özellikle de trek yapanlar.

Getty Images’den gömün

Ruckman öne geçti Samson Ryan (yukarıda resmedilmiştir), Richmond’un Adelaide’yi yenerek kampanyanın açılış zaferini kazanmasına yardımcı olmak için ilk büyük hedeflerini (üç) belirledi.

Bununla birlikte, ancak güçlü bir korkudan sağ çıktıktan sonra – ana molaya iyice yerleştikten sonra, bir puana yaklaşan ev sahibinden böyle bir mücadele tasavvur etmezlerdi; Yine de, Kaplanlar gemiyi dengede tutmayı başardılar ve ardından onu kazanmaya devam ettiler.

Uzun bir sakatlık listesine sahip olmasına rağmen, St.Kilda, hayal kırıklığı yaratan bir Western Bulldogs takımını inandırıcı bir şekilde göndermeyi güçlü bir şekilde bitirirken bir kez daha etkiledi.

Mevcut durum, diğer oyunculara, her iki genç Mitch Owens (aşağıda, solda resmedilmiştir) ve Mattaes Phillipou’nun (aşağıda, sağda resmedilmiştir) her biri üçer engel atarak parlama şansı verdi.

Getty Images’den gömün

Kanal 7’ye konuşan doğum günü çocuğu (27 yaşına girdi) ve kaptan yardımcısı Dougal Howard, “Çocukların çok yönlü iyi bir performansıydı. İkinci çeyrekte bizi zorluyorlardı ama ikinci yarı bizim için oldukça özeldi.”

“Oldukça büyük olan sakatlık listemiz iyi biliniyor, ancak ayakta duran ve biz büyük çocuklar için gidişatı belirleyen bazı genç çocuklar var; kesinlikle son iki haftadaki bu cesaret, kazandığımız şeydi.

Getty Images’den gömün

Yeni teknik direktör Ross Lyon’un etkisi hakkında (yukarıda resmedilmiştir) “O gerçek değildi! Sakatlık listesi gibi tüm sezon öncesi süreçte ne olursa olsun sürece bağlı kaldı ve son iki haftada ortaya çıkan buydu ve umarım bunu devam ettirebiliriz.”

Essendon, Gold Coast’a karşı Marvel Stadyumu çatısı altında gerçek bir tahterevalli olayında işlerini halletmelerini sağlayan heyecan verici bir son çeyrek üretti.

Üçüncü devrenin sonundaki skor seviyesi ve hattaki oyun ile, gerçekten ayağa kalkan, Karl Langford’un (aşağıda resmedilen) kariyerinin en yüksek beşlisini başlattığı Bombardıman uçaklarıydı. Bu yeni Brad Scott döneminde mükemmel kayıtlarını koruduklarını görüyor.

Getty Images’den gömün

AFL eyleminin ikinci hafta sonunu kapatan West Coast, Greater Western Sydney üzerinden Temmuz 2021’den bu yana yalnızca üçüncü başarısını elde ederek çikolataları aldı.

Sonunda neşelendirecek bir şeyleri olan Eagles taraftarları için zor bir zaman oldu – tarafları, bu sonuçla merdivende üstlerinden atlayarak, şehirler arası ezeli rakipleri Fremantle’ın önünde gelecek Pazar günkü Batı Derbisine çıkacak.

2. Tur Sonuçları

13.12 (90)
Geelong 12.10 (82)

Brisbane 14.9 (93)
Melbourne 13.4 (82)

21.9 (135)
Adelaide Limanı 9.10 (64)

Ada 10.16 (76)
Richmond 17.6 (108)

Batı Bulldogları 5.11 (41)
Aziz Kilda 14.8 (92)

Fremantle 10.12 (72)
Kuzey Melbourne 11.7 (73)

Sidney 17.16 (118)
Alıç 4.13 (37)

Essendon 16.12 (108)
Altın Sahili 11.14 (80)

Batı Kıyısı 14.16 (100)
GWS 11.15 (81)

İlgili Bağlantılar


Kaynak : https://worldinsport.com/afl-2023-round-2-gabba-blackout-kanga-upset-dockers-scintillating-swans-saints-march-on/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir