Fakhar Zaman ICC Ayın Erkek Oyuncusu Seçildi


ICC 2023 Fakhar Zaman

ICC 2023: Nisan 2023 için ICC Erkek Ayın Oyuncusu ödülü, bazı muhteşem performansların ardından açılış vurucu oyuncusu tarafından iyi bir formda kazanıldı.

Pakistanlı Fakhar Zaman, Nisan ayındaki üstün performansı nedeniyle ICC Ayın Erkek Oyuncusu ödülünü kazandı. Sri Lanka’dan usta iplikçi Prabath Jayasuriya ve gelecek vaat eden Yeni Zelandalı tempolu Mark Chapman, onun için zorlu bir meydan okuma oluşturdu.

Ayın sonlarında Rawalpindi’de gelen ikinci en yüksek ODI koşusunda Pakistan, Fakhar tarafından yönetildi. Konuk Yeni Zelanda takımını yenmeyi ve seride 2-0 öne geçmeyi hedefleyen Pakistan açıcı, 337 tura ulaşmalarına yardımcı olmak için yenilmez bir 180 yaptı.

Yüksek skorlu bir maçta Pakistan, Fakhar’ın aynı sahadaki ilk maçında 114 toptan 117’sini içeren vuruşları olarak yedeklenecek 10 topla galip geldi. birçok oyunda Nisan.

Fakhar, koşu kovalamacasında hemen liderliği ele geçirdi ve yalnızca 43. turda, Pakistan tam bir zafere giderken tükendi. Performansıyla Maçın Adamı ödülünü kazandı.

Solak oyuncu, Lahor’daki açılış T20I’de Yeni Zelanda’ya karşı 47 sayı atarak ev sahibi takımın 88 sayılık ezici bir zafer kazanmasına yardımcı olarak aya hızlı bir başlangıç ​​yaptı. Sonraki iki T20I’de mücadele ederken Fakhar, her zaman mükemmel olduğu bir format olan ODI’lerde forma girdi.

17 sınır ve altı büyük altılı. Fakhar Zaman, ilk ODI yüzyılını kaydeder. Fakhar şu anda 67 maçlık kariyerinde ortalama 49.71 ve 95’in üzerinde vuruş oranıyla 3.148 ODI topladı. Pakistanlı açılış oyuncusu, prestijli onuru kazanmanın inanılmaz bir zevk olduğunu söyledi.

Ayrıca Okuyun: WTC Final 2023: Ishan Kisan, ICC Dünya Test Şampiyonası için Sakat KL Rahul’un yerini aldı
Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/icc-2023-fakhar-zaman-won-the-icc-mens-player-of-the-month/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir