Eubank Show Finaline Yaklaşıyor mu? Eubank Jr V Smith, Önizleme ve Tahmin.Güncellenmiş:

17 Ocak 2023

Box setlerine ve Netflix mini dizilerine takıntılı bir çağa uygun olarak, Chris Eubank Jr’ın gizemli hikayesi bir sonraki bölümüyle Cumartesi gecesi yayınlanıyor. 19,95 £ karşılığında Sky Box Office’e özel, 33 yaşındaki Brighton muamması ve eski WBA ‘geçici’ orta sıklet şampiyonu, Manchester Arena’da eski WBO süper siklet ünvanlı Liverpool’lu Liam Smith ile karşılaşıyor. Bazı yönlerden garip bir gelişme, ancak bazı rahatsız edici soruları yanıtlayabilecek bir gelişme.

Eubank Jr’ın ilk kariyeri genellikle göz kamaştırıcıydı. Spike O’Sullivan ve Nick Blackwell gibi yerli rakiplerini yok etmesi acımasızdı, Avni Yıldırım ve Dimitri Chudinov gibi dünya çapındaki rakiplerini dağıtma kolaylığı ise elit bir potansiyel olduğunu gösteriyordu. En iyi haliyle, herkesin ritmini bozabilecek bir çalışma hızıyla, süper formda ve nefes kesici derecede yoğun görünüyordu. Yine de, 2014’te WBO Orta Siklet şampiyonluğu için önce Billy Joe Saunders’a karşı ve ardından 2018’de WBA Süper Orta tacı için George Groves’a karşı hızlanma zamanı geldiğinde başarısız oldu. Her ikisi de sağlam boks temellerine sahip, mesafeyi kontrol edebilen ve vuruşları savuşturabilen zeki rakipler, ‘NextGen’in üstesinden gelemeyeceği zorluklar sundular.

Getty Images’den gömün

Groves’un kaybı, yaklaşımında bir değişikliğe neden olmuş gibi görünüyordu ve palavrası bir derece geriledi. Şimdiye kadarki en iyi olma konusundaki tüm gevşek konuşmalar sona erdi. Ama şimdi amaç ne? Groves’tan bu yana, eğer varsa, çok az gerçek kariyer gelişimi oldu. Golovkin veya Canelo hakkında konuşmak tam da buydu – konuşma ve kötü bir şekilde solmuş bir James DeGale’e karşı bir galibiyet, Junior’ın son beş yıldaki en iyi sonucunu temsil ediyor.

Görünüşe göre tarzını iyileştirmek için 2021’den efsane Roy Jones Jr ile çalışarak yeni bir yön arandı, ancak bu bağlantının sonuçları şüpheli görünüyor. Jüri son performanslarla ilgili değil.

Eubank, Şubat 2022’deki son maçında gerçekten tuhaf bir dövüşte süper siklet Liam Williams’ı sayılarla yendi. Williams çok sayıda raunt kazandı ancak neredeyse her etiketlendiğinde yere düştü. Eubank ise büyük bir kısmını atlattı ve eski kıvılcımını kaybetmiş gibi görünüyordu.

Getty Images’den gömün

Bir zamanlar yakın ailesini oluşturan dört boksör erkek kardeşin en iyisi olarak kabul edilen Liam Smith’e girin. 34 yaşındaki oyuncu, uzun süredir üst düzey bir performans sergiliyor ve Eubank’ı yenen her iki adamın da gösterdiği sağlam boks temellerine sahip. Bu, onun lehine işaretlenmiş bir kutu, ancak önünde iki şey var.

Birincisi ve en önemlisi – boyut. Smith, kendisinden önceki Williams gibi, tüm kariyerini süper siklet (154lbs) ile kutladı. Doğal olarak orta (160 lbs) ve süper orta (168 lbs) arasında gidip gelen ve geçmişte 168 libreyi yıkan Eubank’ı ele geçirmek için hızlanıyor. Bu nedenle güç ve güç ona karşı olacak ve hem Saunders hem de Groves’un yaptığı gibi Eubank’ı dışarıdan caydırması pek olası değil.

Getty Images’den gömün

İkincisi, ‘Beefy’ iyi eğitilmiş olabilir, ancak doğal, öne çıkan bir tarzı vardır. Eubank’ı aşağı çekmeye çalışırsa, bu Brighton’lı adamın işine yarayacaktır. NextGen, böyle dövüşen rakiplerine karşı gezilerinden zevk aldı ve inip onlara kaşlarını çatmadan önce lazer keskinliğinde, gösterişli kombolarla onları alt etmekten başka hiçbir şeyden zevk almıyor.

Özetle, Smith üst düzey bir performans sergiliyor ve kesinlikle uzun bir süredir super welter’da dünya standartlarında. Ne kadar kaldığı belli değil ve orta siklete adım atmak büyük bir sorun. En iyi halinde bile, ne Saunders gibi sevimli ve yakalanması zor, ne de Groves gibi iridir.

Sporda Dünya Tahmini – Eubank Jr, Smith’i girişte tekrar tekrar yakalayacak, birkaç kez yere serecek ve sonraki rauntlarda durarak kazanacaktır.

Eubank’ın kariyerinin bu son aşamasında neden daha küçük rakipleri hedef aldığına dair bir soru var. Kısa bir süre önce eski ağır siklet şampiyonu Kell Brook’u bir kavgaya kışkırtmak için oldukça fazla enerji harcadı, bu yüzden bu açıkça kasıtlı bir taktik. Bu, kendi ağırlık bölümlerinde dünya onurunu hedefleyen biri için garip bir kumar. Williams, Brook veya Smith’i yenmek bu açıdan amacını ilerletiyor mu?

Ayrıca, Smith’in elinde bir şey kaldığını varsayarsak, Eubank’ın başarılı olmak için meşgul olması gerekeceğinin de altı çizilmelidir. Jones’la antrenman yaptığından beri benimsediği gazdan uzak, kazanmak için yeteri kadar yap tarzı muhtemelen yeterli olmayacak. Ama biraz eski yüksek tempolu gazabıyla, doğal avantajları onu galip görmeli.

Olmazsa ve Eubank Jr bunu kaybederse, 2003’te Kanal 5’in ‘At Home with the Eubanks’ programında iyi konuşan bir devlet okulu çocuğu olarak başlayan, spot ışıklarındaki uzun kariyerinin sona ereceğini söylemek güvenlidir.


Kaynak : https://worldinsport.com/is-the-eubank-show-nearing-its-finale-eubank-jr-v-smith-preview-and-prediction/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir