Eski Vikings RB, Vikings Legend Rekorunu BağladıEski Vikings RB, Vikings Legend Rekorunu Bağladı
Görüntü Vikings.com’un izniyle

Vikingler, 18. Haftada Chicago Bears ile karşılaşıyor. Bu, standart bir Pazar öğlen CST maçıdır, ancak NFL, normal sezonun son haftasında Cumartesi günü iki maç oynadı. Kansas City Chiefs, sezon finalini Las Vegas’ın Allegiant Stadyumu’nda Raiders’a karşı oynadı ve oyunda eski bir Viking rol aldı.

Oyun, 2021’den beri oyun kurucu Patrick Mahomes’in takım arkadaşı olan Jerick McKinnon’ı içeriyordu. Kariyeri tehlikeye girdikten sadece birkaç yıl sonra ligin en üretken oyuncularından biri.

Eski Vikingler RB Bağları
1 Ocak 2023; Kansas City, Missouri, ABD; Jerick McKinnon’a koşan Kansas City Chiefs (1), oyun kurucu Patrick Mahomes ile kutlama yapıyor. Zorunlu Kredi: Denny Medley-USA TODAY Sports.

Geri koşma, 2014’ten serbest oyuncu olarak ayrılıp 49ers ile sözleşme imzalayana kadar dört sezon boyunca Vikingler için oynadı. Bu hareketten sonra McKinnon, yırtık bir ACL ve sonraki iyileşmede aksilikler ile iki tam sezonu kaçırdı. 2020’de San Francisco’da sınırlı bir rolü vardı.

Eski Vikings RB, Vikings Legend Rekorunu Bağladı

Sonraki serbest oyuncu döneminde McKinnon, kariyerini yeniden rayına oturtmak için Chiefs ile anlaştı. 2021 playoff’larında bazı etkileyici performanslarla tam da bunu yaptı ve Andy Reid’in Kansas City’deki operasyonuyla yeniden sözleşme imzaladı. Eski Viking, 2022’de öne çıkan bir rol kazandığında ve çaylak Isiah Pacheco ile geri koşma temsilcilerini ayırdığında büyük geri dönüş turunu gerçekleştirdi.

Eski Vikings RB, Vikings Legend Rekorunu Bağladı
7 Ocak 2023; Cennet, Nevada, ABD; Isiah Pacheco’ya koşan Kansas City Chiefs (10), Las Vegas Raiders’a karşı attığı golü, Andrew Wylie (77) ve Jerick McKinnon’a koşarak kutluyor. Zorunlu Kredi: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

McKinnon, 2022’de Chiefs için olağanüstü dokuz gol attı. Super Bowl döneminde geri dönüş yok, bir sezonda daha fazla gol attı. 1975 sezonunda sadece 14 maçta dokuz gol atan bir Viking efsanesi olan Chuck Foreman ile berabere kaldı. Bir sezonda aynı sayıda gol atan diğer iki geri koşu, 1991’de Leroy Hoard (aynı zamanda eski bir Viking) ve 2001’de Marshall Faulk idi.

Foreman gibi, Faulk’un da sadece 14 oyuna ihtiyacı vardı. McKinnon, üst üste altıncı maçında bir karşılama golü kaydettiğinde, en çok Super Bowl döneminde geri koşarak başka bir rekor kırdı. Başka hiçbir geri koşmanın dörtten fazlası yoktur.

Foreman, 1973’ten 1979’a kadar Vikingler için oynadı, 23 gol attı ve sahada 52 sayı ekledi. 2007’de Vikings’ Ring of Honor’a dahil edildi. Vikings efsanesi, arka saha dışından geçen pas oyununda takıma yardım etme yeteneğiyle zamanının ilerisindeydi.

Chuck Foreman
Chuck Foreman

McKinnon, eski GM Rick Spielman’ın 2014 seçmelerinin üçüncü turunda kendisini seçmesinin ardından Vikings ile 58 maça çıktı. Çaylak sezonunda beklenenden çok daha fazla fırsat yakaladı çünkü yıldız koşucu Adrian Peterson cezalıydı. McKinnon 673 hücum yardası kazandı ancak gol atmadan kaldı. 2015’te Peterson geri döndü ve lige hücumda liderlik etti. Bu nedenle, McKinnon fazla temas almadı ve yardası 444’e düştü. Üç gol attı.

2016’da Peterson, bu sefer dizinden sakatlanarak sezonun çoğunu yine kaçırdı. McKinnon, korkunç bir hücum hattının arkasında Matt Asiata ile geri koşma görevlerini paylaştı ve 794 hücum yardası ve dört sayı kaydetti.

Eski Vikings RB, Vikings Legend Rekorunu Bağladı
Görüntü Vikings.com’un izniyle

Peterson’ın ayrılmasına rağmen McKinnon, 2017’de işini çaylak Dalvin Cook ve serbest oyuncu ilavesi Latavius ​​Murray’e kaptırmak üzereydi. Ancak Cook, 4. Haftada ACL’sini yırttı ve McKinnon’dan yokluğunda geri koşma iş yükünü bölmesi istendi.

Vikingler, özellikle NFC başlık oyununa ulaşmada önemli bir faktör olan ekran oyununda, onun alma becerilerine güveniyordu. McKinnon, kariyerinin en yüksek olduğu 991 hücum yardası kaydetti ve beş gol attı.

Eski Vikingler, Chiefs ile playoff yolculuğuna iki hafta içinde başlayacak. Şu anki takımı AFC sıralamasını zirvede bitirdi ve ilk turda bir güle güle haftası geçirecek.


Vikingler Star Defender'ı Elemedi

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/former-vikings-rb-ties

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir