Eski 1 Numaralı Draft Seçimi Hits Feragatleri, Vikings Hayranları İçin Uyarıcı Bir HikayeEski 1 Numaralı Draft Seçimi Hits Feragatleri, Vikings Hayranları İçin Uyarıcı Bir Hikaye
27 Kasım 2022; Charlotte, Kuzey Karolina, ABD; Carolina Panthers oyun kurucusu Baker Mayfield (6), Bank of America Stadyumu’nda Denver Broncos’a karşı oyun öncesi ısınmalar sırasında bakıyor. Zorunlu Kredi: Jim Dedmon-USA TODAY Sports

Baker Mayfield’ın 2022 futbol sezonu, en hafif tabirle çalkantılı geçti. 2018 Taslağı’ndaki eski 1 numaralı genel seçim, Houston Texans’tan Deshaun Watson’ı satın aldıktan sonra bu sezon dışında Cleveland Browns’tan bir takas talep etti.

Nihayetinde, onu satın almak için takası yapan ve Browns’a kıskanılan QB için koşullu bir beşinci tur seçimi veren Carolina Panthers oldu. Şimdi, başlangıç ​​işini kaybettikten beş ay sonra, Panthers Pazartesi günü Mayfield’dan feragat ettiklerini duyurdu.

Bu sezon altı başlangıçta Mayfield, Panthers ile 1-5 galip geldi ve 1313 yarda, 6 tank avcısı ve 6 INT’yi geçti. Onun yerine, Carolina için start alan PJ Walker ve Sam Darnold’un bir kombinasyonu oldu.

Genel olarak, Panthers QB odasına bir bütün olarak Minnesota Vikings ve hayran kitlesi için uyarıcı bir hikaye olarak bakabiliriz. Son birkaç yılda, Minnesota’nın Kirk Cousins’in yerine bir QB ikamesi bulması için pek çok kişi dolaştı. Bu gümbürtüler, taslak sezonu geldiğinde bağırışlara dönüşür.

Darnold ve Mayfield, 2018 Draftında ilk üçte ikisiydi. Sadece dört sezon sonra, ikisi de kendilerini draft eden takımlarda bulamadılar ve şimdi genel seçimde 1 numara olan Mayfield, beş sezondaki üçüncü takımını arıyor.

Çoğu zaman, ilk beş seçimde QB’leri hazırlamak, yakın tarihte takımlar için işe yaramadı. 2018’den bu yana, ilk turda bu kadar yüksek alınacak QB’ler:

  • Fırıncı Mayfield (2018)
  • Sam Darnold (2018)
  • Kyler Murray (2019)
  • Joe Burrow (2020)
  • Tua Tagovailoa (2020)
  • Trevor Lawrence (2021)
  • Zach Wilson (2021)
  • Trey Lance (2021)

Açıkçası, Burrow ve Tagovailoa mükemmel draft seçimleri olduklarını kanıtladılar. New York’ta Zach Wilson’ın durumu vahim görünse de, jüri hala 2021 Draft sınıfında değil. Bununla birlikte, Mayfield, Darnold ve Murray toplam bir playoff zaferine dönüştü.

Tarih, bir sınıfın en üstünde net bir QB olmadığı sürece (yani 2020’de Joe Burrow ve 2021’de Trevor Lawrence), bir QB’de üst düzey bir draft seçimi kullanmanın bu takımlar kadar iyi sonuç vermediğini gösteriyor. umut ettim

Bu nedenle, özellikle Vikinglerin muhtemelen 20’li yılların ortalarından sonlarına kadar, hatta 2023’te 30’lu yıllarda karaya çıkacağı göz önüne alındığında, Minnesota’nın bu taslak sırasında bir QB taslağı hazırlamak için önemli miktarda sermaye taşıması yanlış olabilir. Çevrim.

İlk turun sonlarında bir olasılık Vikinglerin eline geçerse, belki bir Anthony Richardsonpozisyonda sadece ilk 10-15 oyuncu arasında görünse bile, orada bir QB draftı yapmak çok değerli olabilir.

Bununla birlikte, ilk turun ilk yarısında bir QB almak için çok sayıda taslak sermaye taşımak, Vikingleri Browns, Cardinals ve Jets gibi önceki takımlardan bazılarının kendilerini içinde bulduğu duruma getirebilir. Özellikle Kirk Cousins ​​göz önüne alındığında Bu sezon boyunca debriyaj oyunu, Vikingler için en iyi seçenek mevcut QB1 ile geri koşmaya devam etmek olabilir.

10-2'de Vikingler Elit Düzeyde 4 Şey Yapıyor

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/former-no-1-draft-pick-hits-waivers-a-cautionary-tale-for-vikings-fans

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir