En İyi Tohumlar Alcaraz ve Ruud Sersemletirken Astana ve Tokyo’da Büyük Üzüntüler!


Bu yılki ABD Açık finalistleri carlos alcaraz İspanya’nın ve Casper Ruud Norveç’in olmuştur Düz set yenilgilerle sersemledikten sonra ATP 500 etkinliklerinden nakavt oldu. Bir aydan kısa bir süre önce ilk Grand Slam’ini kazanan 19 yaşındaki Alcaraz, elendi. Kazakistan’da Astana Open 500 etkinliği Dünya 66 numaralı David Goffin’e iki sette (5-7, 3-6) kaybettikten sonra. Bu yılki Fransa Açık ve ABD Açık’ta ikinci olan Casper Ruud da düz setlerde Dünya 58 No’lu Jaume Munar’a (3-6, 3-6) yenildi. ATP 500 Rakuten Tokyo, Japonya’da Açık.

Getty Images’den Göm

23 yaşındaki Casper Ruud, Eylül ayında tarihe geçtiğinde tarih yazdı. ABD Açık finaline ulaşan ilk Norveçli erkek tenisçi. Finalde genç Alcaraz’a kaybetmesine rağmen, Ruud, herhangi bir Norveçli tenisçinin sahip olduğu en yüksek derece olan Dünya No. 2’nin kariyer rekorunu kırdı.

Getty Images’den Göm

Bu yılki yürek burkan ikinci Grand Slam yenilgisinden sonra Ruud, Flushing Meadows’tan ayrıldı ve Londra’ya gitti ve burada Team Europe’u Laver Cup’ta temsil etti ve Team World’den Jack Sock’a karşı bir tek puan aldı. 9 kez ATP Tour tekler şampiyonu, daha sonra Güney Kore, Seul’deki Korea Open ile başlayarak bir avuç küçük ATP turnuvasında yarışmak için Asya’ya gitti. Ruud etkinliğin en seribaşı oyuncusu olmasına rağmen, formda bir kayma yaşadı ve çeyrek finalde alt sıradaki Japon oyuncu Yoshihito Nishioka’ya yenildi.

Getty Images’den Göm

Güney Kore’deki acımasız yenilginin ardından Ruud, Tokyo’da Nick Kyrgios, Taylor Fritz ve Frances Tiafoe gibi isimlere katıldı ve burada bir kez daha seri başı oyuncu oldu ve ardından etkinliğin son turlarına çıkacağı tahmin edildi. Ancak, 3 Numaralı Dünya, formda bir Jaume Munar ile karşı karşıya kaldı. arka arkaya kırılma noktaları elde etti ve ilk seti 5-1 önde olmak için üst üste dört maç kazandı. Casper bir mola puanı alıp skoru 5-3’e getirebilse de, Munar ilk seti almak için oyununu ortaya koydu. Munar daha sonra ikinci sette erken bir mola verdi ve Ruud kritik kırılma noktalarını çeviremeyince 6-3 kazandı.

Getty Images’den Göm

Ruud: çok fazla turnuva oynuyorum

Casper Ruud, ABD Açık sonrası kayıplarını tenis programının kötü yönetimine bağladı. Norveçli dedi ki: Muhtemelen bu etkinlikleri Asya’da planlarken bir hata yaptım. çok fazla turnuva oynuyorum. Bu, Ruud’un hala maçları kazanmak için gerekli forma sahip olduğuna inandığını, ancak New York’ta yorucu iki haftanın ardından toparlanmak ve yeniden şarj olmak için yeterli zaman ayırmadığını gösteriyor. Üstelik, Munar’a göre Ruud “en iyi yüzeyinde” oynamıyordu – Casper Ruud toprakta başarılı ve dokuz şampiyonluğundan sekizi toprak kort yarışmalarında kazanıldı.

Alcaraz, Astana Açık’ta ilk turda çıktı

Carlos Alcaraz, ABD Açık sonrası bir dövülerek Ruud’un ayak izlerini takip ediyor gibi görünüyordu. İspanyol, tarihi ilk Grand Slam zaferinden bu yana ilk ATP etkinliği olan Astana Açık’ın açılış turunda David Goffin’e düz set yenilgi aldı. Alcaraz erken bir aranın ardından ilk seti 2-1 önde açtı, ancak Goffin kısa süre sonra arka arkaya molalarla 5-2 öne geçti. Carlos skoru 5-5’e getirmeyi başarsa da, Goffin servisini tuttu ve ardından bir mola vererek ilk seti 7-5 aldı. Goffin daha sonra Alcaraz’ı ikinci sette iki kez kırdı ve 6-3 kazandı.

Getty Images’den Göm

Alcaraz: Gördüğünüz gibi zor bir maçtı.

Tokyo yenilgisinde bir zamanlama hatasının hatalı olduğunu hisseden Ruud’un aksine, Alcaraz performansın kaybın sorumluluğunu almasına izin verdi. Belirtti: Gördüğünüz gibi zor bir maçtı. Gerçekten çok iyi oynuyordu. Carlos ayrıca mahkemenin hızını da suçladı. Alışmak kolay değil, gerçekten çok yavaş. Benim için gerçekten zordu, güvenim için. Alcaraz, topun ve sahanın hızını kendi avantajına kullanan agresif bir Nadal tarzı tenis oynamasıyla tanınır. Bu oyun tarzı, yavaş yüzeylerde ve David Goffin gibi Carlos’un şutlarının hızını etkisiz hale getirebilen defansif oyunculara karşı oynamak zor olabilir.

Getty Images’den Göm

Ruud ve Alcaraz, Tokyo ve Astana Açık’tan elendi, favoriler kimler?

Tokyo Açık, kupayı kaldırabilecek bir avuç üst sıradaki oyuncuya sahip. Dikkat edilmesi gereken dört isim, bugün çeyrek final maçlarını oynayan Nick Kyrgios, Frances Tiafoe, Denis Shapovalov ve Taylor Fritz. Astana Açık’ta izlenecek oyuncular Novak Djokovic, Daniil Medvedev ve Stefanos Tsitsipas. Şu anda en iyi 10 ATP sıralaması arasındaki fark çok küçük olduğundan, bu iki etkinliğin sonuçları birçok oyuncu için önemli olabilir.


Kaynak : https://worldinsport.com/atp-tour-huge-upsets-in-astana-tokyo-as-top-seeds-alcaraz-and-ruud-stunned/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir