En iyi MLB fantezi taslağı stratejisi: İpuçları, kılavuz, kopya kağıdı


İster ilk kez fantezi beyzbol oynuyor olun, ister tecrübeli olun, herkesin en iyi MLB fantezi seçme stratejisini bulması gerekir.

Bu strateji farklı insanlar için farklı olsa da, fantezi oyuncularının ne yapmak istediklerine dair net bir fikirle taslaklarına girmeleri çok önemlidir. Hiç değilse, seçmeler sırasında onlara yardımcı olacak bir beyzbol fantezi kopya kağıdına sahip olmalıdırlar.

En iyi MLB fantezi taslağı stratejisi, ipuçları ve fikirleri

Taslağınıza hazırlanmanıza yardımcı olacak birçok MLB fantezi ipucu ve önerisi içeren bir MLB fantezi taslağı kılavuzu oluşturmak istedik.

Açıklığa kavuşturmak için söylüyorum, en iyi MLB fantezi taslak stratejinizi bir araya getirirken tüm tavsiyelerimize uymanız gerekmez. Ancak, mümkün olan en iyi fantezi kadrosunu bir araya getirmenize yardımcı olacak 10 MLB fantezi ipucunu sizinle paylaşmak istedik.

Erken güvenli oyna

Kulağa biraz sıkıcı gelse de, en iyi MLB fantezi taslağı stratejisi, erkenden güvenli bir şekilde oynamaktır. İstediğiniz oyuncunun büyük bir avantaja sahip olduğunu düşünseniz bile erkenden cesur hareketler yapmayın.

Bunun yerine, sağlam rakamlar ortaya koyacağını, sağlıklı kalacağını ve bol miktarda değer sağlayacağını bildiğiniz oyunculara bağlı kalın. MLB fantezi seçmeleri bir maratondur ve sonraki aşamalarda patlama ya da düşüş yaşayan bir oyuncuya şans vermek için pek çok fırsat olacaktır. Kadronuza eklediğiniz ilk birkaç oyuncuyla, tekneyi çok fazla sallamayın ve güvenli oynayın.

Kendi sıralamanızı kullanın

Fantastik oyuncuları derecelendiren ancak tamamen onlara güvenmeyen birçok kaynak ve site var. Kendi fantezi oyuncu sıralamalarınızı oluşturmak için bu sıralamaları bir rehber olarak kullanmayı deneyin.

Diğerlerinden daha çok değer verdiğiniz bazı derin uykucular olabilirken, hayal kırıklığı yaratacağını düşündüğünüz başka oyuncular da olabilir. Ne de olsa, fantezi listenizde değer verdiğiniz şeyler, tahmincilerden farklı olabilir. Fantastik beyzbol konusunda ciddiyseniz, her pozisyon için kendi oyuncu sıralaması listenizi oluşturun.

Vuruş yuvasını düşünün

Bazen gözden kaçan bir ayrıntı, bir vurucunun dizilişin neresinde olma eğiliminde olduğudur. Bu nedenle, MLB fantezi ipuçlarımızdan biri, dizilişin en üstünde yer alan oyuncuları seçmektir. Açıkçası, tipik olarak hayır olan vurucular. 5 veya hayır. Vuruş sıralarında 6’nın daha fazla avantajı var.

Ancak dizilişte her gün birinci veya ikinci olan vurucular, tüm sezon boyunca çok daha fazla plak görünümüne sahip olacaklar. Bu, bu oyunculara biraz daha fazla değer vermeye yardımcı olur, bu nedenle, özellikle orta ve son rauntlar sırasında, fantezi seçmeleri sırasında vuruş yuvaları bir faktör olarak düşünülmelidir.

Satış konuşmasını başlatmaya öncelik verin

Gerçek beyzbolda, elit başlangıç ​​atışlarının yerini hiçbir şey tutamaz ve aynı şey fantezi beyzbol için de geçerlidir.

Seçilen ilk dört veya beş oyuncu arasından en az ikisi başlangıç ​​atıcısı olmalıdır. Bu, erken agresif olmak isteyeceğiniz pozisyonlardan biridir. Oyunların derinliklerine inebilen, sezon boyunca 200’den fazla vuruş yapabilen ve 10’dan fazla oyun kazanabilen pek çok başlangıç ​​atıcısı yok.

Bu, hala yapabiliyorken bu sürahileri erken yakalamanız gerektiği anlamına gelir. Liginizde kaç takım olursa olsun ve puanlama sistemi yürürlükte olursa olsun, atış yapmaya başlamak her zaman bir öncelik olmalıdır.

Üstü çizili değerler

Seçkin atıcıları erkenden seçmenin yanı sıra, fantezi beyzbol söz konusu olduğunda, tüm mesele grevlerdir. Açıkçası, ana dallardaki asların çoğu, grev yapma konusunda çok başarılı. Ancak, başlangıç ​​atıcılarının en üst kademesini geçtikten sonra, diğer tüm istatistiklerden daha çok vuruşlara odaklanın.

İyi bir ERA’ya sahip bazı kurnaz gaziler olabilir, ancak fantezi liglerinde tutarsız ancak grevleri toparlayabilen genç bir alev makinesi kadar değerli olmayabilirler. En büyük yıldızlar gittiğinde, sürahi eklerken dikkatinizi üzeri çizili olanlara çevirin.

Sadece taslak kapatmayın

Yardım sürahisi hazırlama zamanı geldiğinde, çoğu fantazi sahibi sadece kapatıcı hazırlar. Ancak oyundaki elit kapatıcılardan birini kapmanın dışında, bu her zaman en iyi strateji değildir. Kurtarışların, fantezi puanları kazanmaya giden yalnızca bir kategori olduğunu unutmayın. Her şeyin başı ve sonu değil.

Daha yakın olmayabilen ancak sezonlar boyunca çok sayıda vuruş veya vuruş yapma olasılığı yüksek olan kabartma atıcılara yakından bakın. İstatistik tablosunu başka şekillerde dolduran, iyi ERA’lara sahip pek çok kapatmayan var.

Ayrıca, kapatıcıların galibiyetten çok kayıp toplama olasılığı daha yüksekken, genellikle yedinci veya sekizinci vuruşta atış yapan iyi yardım atıcılarının uzun vadede fantezi takımınıza yardımcı olabilecek galibiyetler alma olasılığı daha yüksek olabilir.

Yaralanmaları izleyin

Yaralanmalar, herhangi bir fantezi beyzbol sezonunda kaçınılmaz olarak önemli bir rol oynayacaktır, bu yüzden bu, yakından izlemek isteyeceğiniz bir şeydir. Taslağınızın tarihine bağlı olarak, bahar antrenmanının başlarında ortaya çıkan yaralanmaları yakından izlemek isteyeceksiniz.

Bir oyuncunun açılış günü için uygun olup olmadığıyla ilgili herhangi bir soru varsa, bu onların fantezi değerlerine zarar verebilir. Aynı zamanda, son yıllarda sakatlık sorunu yaşayan oyunculardan haberdar olduğunuzdan emin olun.

Geçmişte sakatlanmaya eğilimli olan veya ciddi bir sakatlıktan dönen oyuncuları almak, özellikle erken seçmelerde biraz daha risklidir. Tabii ki, her oyuncu için bir risk-ödül unsuru vardır, sadece sakatlıklar ile ilgili en son bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun.

Genç oyuncuları geç draft edin

Gelecek vaat eden bir çaylak veya ara sezona hazırlanan genç bir oyuncu hakkında güçlü bir önseziye sahip olsanız bile, seçmelerin sonlarına kadar bekleyin. Daha önce de belirtildiği gibi, taslağın başlarında çok fazla risk almak istemezsiniz.

Genç oyuncular özellikle değişkendir ve yeteneklerinde ve iyi yönlerinde yüksekte olsanız bile pek çok bilinmeyenle gelirler. Açıkçası, bu zaten ara sezonunu geçirmiş genç oyuncular için geçerli değil. Bununla birlikte, taslağın sonraki aşamaları, önsezilerinizi genç, gelecek vaat eden oyuncularla şımartmak istediğiniz zamandır. Bunu daha erken yapmak riskli bir hareket olabilir.

Hız bir erdemdir

Hız, bugünlerde beyzbolda genellikle unutulan bir unsurdur, ancak yine de bir önemi vardır, özellikle fantezi liglerinde. İşin püf noktası, oyuncuları tamamen hızları için draft etmek ile onu tamamen görmezden gelmek arasında bir denge bulmaktır.

Oyuncuları sadece çalınan taban toplamları nedeniyle yükseltmek istemezsiniz. Ancak, bir sezonda 5-15 üs çalabilen oyuncularla dolu bir takım oluşturmak iyi bir fikirdir. Bu, sezon boyunca sağlıklı bir çalıntı üs toplamanıza yardımcı olacak ve bu da fantezi liginizde bir fark yaratabilir.

Başka bir deyişle, karşılaştırılabilir iki oyuncu arasında karar veriyorsanız, daha hızlı olanı seçmeyi düşünün. Ayrıca, daha hızlı oyuncuların yalnızca çalıntı üsler elde etmeyeceğini unutmayın; ayrıca bir sezon boyunca daha fazla koşu yapma olasılıkları daha yüksektir.

Kafanla çiz, kalbinle değil

Bu, daha önce fantezi beysbol oynayan herkes için aşikâr olmalıdır, ancak her zaman tekrar etmeye değer. Fantezi liginizi kazanma konusunda ciddiyseniz, kalbinizle değil aklınızla draft yapın.

Elbette tuttuğunuz takımdaki oyuncuların başarılı olmasını istersiniz. Ancak bu, onları fantezi takımınıza koyarak çift dip yapmanız gerektiği anlamına gelmez.

En sevdiğiniz oyuncular hakkında objektif ve gerçekçi olmak için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Yakın bir çağrıysa, başarılı olmasını tercih ettiğiniz oyuncuyu seçmekten çekinmeyin. Bununla birlikte, fantazi taslağınız sırasında hayran şapkanızı çıkarmayı ve akıllıca, tarafsız seçimler yapmayı öğrenmelisiniz.


Kaynak : https://franchisesports.co.uk/best-mlb-fantasy-draft-strategy-tips-guide-cheat-sheet-and-ideas/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir